Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Frontex

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

 

Transgraniczna akcja policji rozpoczęła się natychmiast. Chorwackie władze i Frontex, a także kilka państw członkowskich, wydały ostrzeżenia o zaginionej flocie. W odszukaniu skradzionych samochodów brały udział jednostki Frontex'u: z Austrii, Słowenii i Chorwacji. Kraje te mocno współpracowały prowadząc poszukiwania możliwych lokalizacji skradzionych ciężarówek i firm biorących udział w napadach. 22 zaginione ciężarówki zostały zlokalizowane w pobliżu granicy chorwacko-bośniackiej i zatrzymane przed opuszczeniem Unii Europejskiej.

Kraje, które wspierają prace Frontex'u, uczestniczyły w tej operacji, umieszczając na przejściach granicznych swoich agentów. Między innymi byli tam eksperci od dokumentów, psy, agenci wyspecjalizowani w wykrywaniu skradzionych pojazdów. Cała akcja pokazała, że urzędnicy z różnych państw członkowskich tworzą jedną sieć i mogą szybko wymieniać informacje.

Organizacja Frontex, z siedzibą w Warszawie, której celem jest utrzymanie bezpiecznych granic została założona w 2004 r. Jej znaczenie ogromnie wzrosło po falach imigrantów, które przetoczyły się przez Europę w 2015 r. W ubiegłym roku chorwacka policja morska uczestniczyła w dwóch wspólnych operacjach Frontex'u na morzu, w rejonie granicy Grecji z Turcją. Frontex może zareagować nawet 1500 funkcjonariuszami straży granicznej, którymi dysponują państwa członkowskie UE.

Przeczytaj też:
Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Rumuńscy kierowcy ciężarówek przyłapani na kradzieży oleju napędowego

Dwóch rumuńskich kierowców ciężarówek aresztowano w Hiszpanii po tym, jak przyłapano ich na kradzieży oleju napędowego z innych ciężarówek.

Duże korki ciężarówek na granicy z Chinami. Gwałtownie wzrósł transport kołowy do Chin

W samochodowym punkcie kontrolnym Zabajkalsk na granicy rosyjsko-chińskiej odprawa transportów będzie odbywała się również w nocy.

Nowe Renault Trucks T520 High we flocie brytyjskiego przewoźnika

Inverdell Ltd, brytyjski przewoźnik z Cairndow, specjalizujący się w transporcie ryb w warunkach kontrolowanej temperatury, zakupił dwa nowe ciągniki siodłowe Renault Trucks T520 High.

Policja w Dreźnie stosuje specjalną metodę kontroli ciężarówek na autostradzie

Policja odnotowała 505 wykroczeń. 174 razy kierowcy ciężarówek korzystali z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Nowe radary w Holandii zarejestrowały 85 ciężarówek w ciągu dwóch dni

Holandia uruchamia nowy radar, który wykrywa naruszenia kierowców ciężarówek w kabinie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL