Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

AdamTrans Actros Edition2

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

 

Ciągnik limitowanej wersji to około 40 dodatkowych opcji wyposażenia wnętrza i nadwozia oraz specjalne elementy stylistyczne nadające serii niepowtarzalny, luksusowy charakter. Stylowe wnętrze obejmuje między innymi deskę rozdzielczą i klamki drzwi pokryte skórą nappa, elementy o wyglądzie włókna węglowego, luk dachowy z nastrojowym oświetleniem. Uwagę przykuwa także nowy ekran na głównym wyświetlaczu multimedialnego kokpitu oraz logo Edition z polerowanego i szczotkowanego aluminium po stronie pasażera. W części sypialnej górne łóżko jest wyposażone w pościel i ma szerokość 900 milimetrów. Zasłona łóżka od wewnątrz w kolorze migdałowym, na zewnątrz czarnym – zapewnia prywatność i komfort. Dotyczy to również zasłony z trójramienną gwiazdą Mercedes-Benz przed łóżkiem. 

Edition 2 jest oferowany dla wszystkich dwu- i trzyosiowych wariantów aktualnej generacji Mercedesa Actrosa z kabinami GigaSpace i BigSpace z kierownicą po lewej lub prawej stronie. Lakier kabiny jest dowolnie wybierany i może być dostosowany specjalnie do kolorów firmowych klienta, podczas gdy przód pojazdu jest zawsze lakierowany na metaliczny szary kamień księżycowy, co zapewnia wysoką rozpoznawalność ciągnika. 

Actros Edition2

Celem Mercedes Benz Trucks w przypadku Edition 2 jest to co w przypadku obecnej generacji Actrosa: przyczynić się do bezwypadkowej jazdy dzięki wykorzystaniu aktywnych systemów wspomagania bezpieczeństwa. W tym celu Edition 2 jest wyposażony w system wspomagania hamowania awaryjnego Active Brake Assist piątej generacji (ABA 5), opcjonalny Active Drive Assist (ADA) do częściowo zautomatyzowanej jazdy (poziom SAE 2), standardową kamerę MirrorCam, która zastępuje fabrycznie dostępne lusterka główne i szerokokątne oraz asystent martwego pola z wykrywaniem pieszych i rowerzystów. W połączeniu z tymi systemami wspomagania imponuje również udoskonalony Predictive Powertrain Control (PPC) pozwalający na oszczędność paliwa.

 

Przeczytaj też:
Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Rumuńscy kierowcy ciężarówek przyłapani na kradzieży oleju napędowego

Dwóch rumuńskich kierowców ciężarówek aresztowano w Hiszpanii po tym, jak przyłapano ich na kradzieży oleju napędowego z innych ciężarówek.

Duże korki ciężarówek na granicy z Chinami. Gwałtownie wzrósł transport kołowy do Chin

W samochodowym punkcie kontrolnym Zabajkalsk na granicy rosyjsko-chińskiej odprawa transportów będzie odbywała się również w nocy.

Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Policja w Dreźnie stosuje specjalną metodę kontroli ciężarówek na autostradzie

Policja odnotowała 505 wykroczeń. 174 razy kierowcy ciężarówek korzystali z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Z taśmy montażowej zjechał pierwszy seryjny eActros

W dniu 7 października z taśmy produkcyjnej z zakładu w Wörth zjechał pierwszy seryjny egzemplarz elektrycznej ciężarówki.

Nowe radary w Holandii zarejestrowały 85 ciężarówek w ciągu dwóch dni

Holandia uruchamia nowy radar, który wykrywa naruszenia kierowców ciężarówek w kabinie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL