AdamTrans Actros Edition2

Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

 

Ciągnik limitowanej wersji to około 40 dodatkowych opcji wyposażenia wnętrza i nadwozia oraz specjalne elementy stylistyczne nadające serii niepowtarzalny, luksusowy charakter. Stylowe wnętrze obejmuje między innymi deskę rozdzielczą i klamki drzwi pokryte skórą nappa, elementy o wyglądzie włókna węglowego, luk dachowy z nastrojowym oświetleniem. Uwagę przykuwa także nowy ekran na głównym wyświetlaczu multimedialnego kokpitu oraz logo Edition z polerowanego i szczotkowanego aluminium po stronie pasażera. W części sypialnej górne łóżko jest wyposażone w pościel i ma szerokość 900 milimetrów. Zasłona łóżka od wewnątrz w kolorze migdałowym, na zewnątrz czarnym – zapewnia prywatność i komfort. Dotyczy to również zasłony z trójramienną gwiazdą Mercedes-Benz przed łóżkiem. 

Edition 2 jest oferowany dla wszystkich dwu- i trzyosiowych wariantów aktualnej generacji Mercedesa Actrosa z kabinami GigaSpace i BigSpace z kierownicą po lewej lub prawej stronie. Lakier kabiny jest dowolnie wybierany i może być dostosowany specjalnie do kolorów firmowych klienta, podczas gdy przód pojazdu jest zawsze lakierowany na metaliczny szary kamień księżycowy, co zapewnia wysoką rozpoznawalność ciągnika. 

Actros Edition2

Celem Mercedes Benz Trucks w przypadku Edition 2 jest to co w przypadku obecnej generacji Actrosa: przyczynić się do bezwypadkowej jazdy dzięki wykorzystaniu aktywnych systemów wspomagania bezpieczeństwa. W tym celu Edition 2 jest wyposażony w system wspomagania hamowania awaryjnego Active Brake Assist piątej generacji (ABA 5), opcjonalny Active Drive Assist (ADA) do częściowo zautomatyzowanej jazdy (poziom SAE 2), standardową kamerę MirrorCam, która zastępuje fabrycznie dostępne lusterka główne i szerokokątne oraz asystent martwego pola z wykrywaniem pieszych i rowerzystów. W połączeniu z tymi systemami wspomagania imponuje również udoskonalony Predictive Powertrain Control (PPC) pozwalający na oszczędność paliwa.

 

Przeczytaj też:
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
Polska ciężarówka z nagrodą MAN Truck Champion 2023 W konkursie, w którym brało udział 18 krajów zwyciężyła ciężarówka z Polski. White Lion z Dolnego Śląska podbił serca fanów ciężarówek z całej Europy.
30 Actrosów rozpoczyna współpracę Omega Pilzno i Daimler Truck Polska
Na autostradzie A4 powstał odcinkowy pomiar prędkości Zakończył się montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości.
Ile można zaoszczędzić jadąc ciężarówką 85 km/h? Wielton Logistic redukuje prędkość maksymalną do 85 km/h w swojej flocie ciągników siodłowych.
Kogo dotyczy zakaz wyprzedzania na autostradach? Wchodzi w życie ustawa dotycząca bezpłatnych autostrad oraz zakazu wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Udany przejazd elektrycznej ciężarówki na dystansie 3 tysięcy km Wkrótce rozpoczęcie produkcji seryjnej w pełni elektrycznego ciągnika siodłowego eActros 300.
Wyścig słoni na sprawa polska - wypowiedź ministra A.Adamczyka W czwartek 18 maja br., w godzinach porannych, minister Andrzej Adamczyk opowiadał o kolejnym sukcesie rządu, który zamierza uwolnić kierowców samochodów osobowych i motocykli od opłat na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA.
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.