Nowe radary w Holandii zarejestrowały 85 ciężarówek w ciągu dwóch dni

Kamera NL

Holandia uruchamia nowy radar, który wykrywa naruszenia kierowców ciężarówek w kabinie.

 

W ciągu ostatnich trzech miesięcy w Europie pojawiło się nowe narzędzie do monitorowania. Jest to kamera MONO która, jest skierowana na przednią szybę jadącego pojazdu i automatycznie wykrywa trzymanie telefonu w dłoni. Pierwsze takie urządzenia trafiły już do holenderskiej policji i zostały użyte w dwudniowej operacji.

Testy odbyły się we wtorek i środę w miastach: Bergen op Zoom, Roosendaal, Breda i Tilburg na dwa różne sposoby. Pierwszą znaną metodą było patrolowanie dróg autobusem wycieczkowym. W tym czasie funkcjonariusze siedzieli, na tyle wysoko, że mogli obserwować kierowców ciężarówek. Drugą metodą było wykorzystanie kamery MONOcam, którą zamontowano na wiaduktach autostradowych. Kamera robiła zdjęcia, które zostały wprowadzone do systemu policyjnego. Następnie policjant je weryfikował i kierował na postepowanie mandatowe.

Jak się okazało, metoda rozpoznawania z autobusu była skuteczniejsza. Przez cały wtorek nałożono 162 mandatów za używanie urządzeń elektronicznych, z czego tylko 22 zostały nagrane nową kamerą. W środę zarejestrowano 200 wykroczeń, z czego MONOcam wykrył 63 przypadki. Praktyka pokazuje, że nowe urządzenie, w rękach holenderskiej policji, zarejestrowało odpowiednio: co siódmy i trzeci przypadek. Z drugiej strony użycie kamery wymagało mniejszej liczby urzędników i wymagało mniej pracy - chwalą kamerę policjanci.

Przeczytaj też:
Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Rumuńscy kierowcy ciężarówek przyłapani na kradzieży oleju napędowego

Dwóch rumuńskich kierowców ciężarówek aresztowano w Hiszpanii po tym, jak przyłapano ich na kradzieży oleju napędowego z innych ciężarówek.

Duże korki ciężarówek na granicy z Chinami. Gwałtownie wzrósł transport kołowy do Chin

W samochodowym punkcie kontrolnym Zabajkalsk na granicy rosyjsko-chińskiej odprawa transportów będzie odbywała się również w nocy.

Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Policja w Dreźnie stosuje specjalną metodę kontroli ciężarówek na autostradzie

Policja odnotowała 505 wykroczeń. 174 razy kierowcy ciężarówek korzystali z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Austria wprowadza stosowanie ogumienia zimowego dla ciężarówek

Od 1 listopada Austria wprowadza obowiązek stosowania opon zimowych w samochodach ciężarowych. Nakaz uzywania zimowego ogumienia obowiązuje bez względu na pogodę.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL