Austria wprowadza stosowanie ogumienia zimowego dla ciężarówek

Austria opony zimowe

Od 1 listopada Austria wprowadza obowiązek stosowania opon zimowych w samochodach ciężarowych. Nakaz uzywania zimowego ogumienia obowiązuje bez względu na pogodę.

 

Opony zimowe są obowiązkowe dla ciężkich samochodów ciężarowych w Austrii na początku listopada. W okresie od 1 listopada do 15 kwietnia kierowca może poruszać się ciężarówką - jeśli ma, opony zimowe lub opony śniegowo-błotne, zamontowane przynajmniej na kołach jednej osi napędowej. Opony zimowe są obowiązkowe dla samochodów ciężarowych o dopuszczalnej masie całkowitej powyżej 3,5 t niezależnie od pogody, niezależnie od tego, czy panują zimowe warunki drogowe.

Ponadto kierowca pojazdu silnikowego klasy M1 (samochód osobowy) lub N1 (lekki samochód dostawczy, mały samochód ciężarowy) może się poruszać na drogach Austrii, w okresie od 1 listopada do 15 kwietnia, w warunkach drogowych zimowych, jeżeli wszystkie koła mają założone opony zimowe lub opony śniegowe, błotne.

 

Przeczytaj też:
Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Rumuńscy kierowcy ciężarówek przyłapani na kradzieży oleju napędowego

Dwóch rumuńskich kierowców ciężarówek aresztowano w Hiszpanii po tym, jak przyłapano ich na kradzieży oleju napędowego z innych ciężarówek.

Duże korki ciężarówek na granicy z Chinami. Gwałtownie wzrósł transport kołowy do Chin

W samochodowym punkcie kontrolnym Zabajkalsk na granicy rosyjsko-chińskiej odprawa transportów będzie odbywała się również w nocy.

Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Policja w Dreźnie stosuje specjalną metodę kontroli ciężarówek na autostradzie

Policja odnotowała 505 wykroczeń. 174 razy kierowcy ciężarówek korzystali z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Nowe radary w Holandii zarejestrowały 85 ciężarówek w ciągu dwóch dni

Holandia uruchamia nowy radar, który wykrywa naruszenia kierowców ciężarówek w kabinie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL