TRATON z nowym zarządem

Traton Christian Levin

Rada Nadzorcza TRATON SE podjęła dziś decyzję o zmianie Zarządu w TRATON. Obecny prezes i dyrektor generalny Scania, Christian Levin, będzie teraz kierował TRATON SE, jako nowy dyrektor generalny.

 

Christian Levin (l.54) rozpoczął pracę na nowym stanowisku od 1 października 2021 r. Rozpoczął karierę w 1994 roku, jako stażysta w Scania. Później zajmował kilka stanowisk kierowniczych w firmie Scania. Levin ma bogate międzynarodowe doświadczenie zawodowe i posiada tytuł magistra inżyniera inżynierii mechanicznej na Królewskim Instytucie Technologicznym w Sztokholmie. Zanim został dyrektorem generalnym Scania, w lutym 2021 r., przez dwa lata był dyrektorem operacyjnym (COO) TRATON GROUP, a wcześniej był wiceprezesem wykonawczym i dyrektorem ds. sprzedaży i marketingu w Scania.

Christian Levin CEO TRATON SE:
- Jestem zaszczycony, że mogę objąć stanowisko dyrektora generalnego TRATON SE, jednocześnie kontynuując funkcję dyrektora generalnego Scania. Patrząc w przyszłość, skupimy się na przekształcaniu biznesu w nowe obszary technologiczne i obszary geograficzne, przy jednoczesnym wykorzystaniu dalszej synergii. Ewolucja grupy będzie kontynuowana i oparta się na strategii TRATON, którą ustanowił poprzedni zespół zarządzający. Strategia obejmuje silniejszy nacisk na zrównoważony rozwój, nie tylko poprzez e-mobilność, cyfryzację i łączność. Przed nami dalsza integracja Navistar i rozwój na rynku północnoamerykańskim, a także dalsze inwestycje w Chinach.

 

Zmiana nastąpiła również w dziale finansowym. Annette Danielski objęła stanowisko dyrektora finansowego TRATON SE po Christianie Schulzu. Christian Levin zastąpił na stanowsiku Matthiasa Gründlera. Pod rządami Gründlera TRATON stał się globalnie zorientowaną grupą poprzez transakcję Navistar. Inne sukcesy to zainicjowanie planowanego joint venture z Daimler Truck i Volvo Group oraz partnerstwo z TuSimple. Ponadto Gründler i Schulz wraz ze swoim zespołem zarządzającym opracowali nową strategię TRATON, w której koncentruje się na zrównoważonym biznesie i rozwoju, dalszym tworzeniu wartości firmy – np. poprzez znacznie wyższe zaangażowanie korporacyjne w Chinach – oraz ekspansję innowacyjnych modeli biznesowych. To położyło kamień węgielny pod dalszy kierunek rozwoju firmy.

 

Przeczytaj też:
Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

Silnik Diesla ma przed sobą jeszcze długą przyszłość

W Norymberdze wmurowano kamień węgielny pod przyszłą fabrykę silników dla ciężarówek: MAN, Scania oraz Navistar.

MAN dla fundacji Ronalda McDonalda

Wrzesień to miesiąc aktywności sportowych i zaangażowania firmy w projekty CSR. Społeczna odpowiedzialność biznesu to dla MAN jedna z wartości, którą koncern realizuje w różnych obszarach swojej działalności.

  

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

MAN TGX model 2022 - bez lusterek, z nowymi systemami ADAC testuje systemy asystenta skrętu w ciężarówkach. Nie wszystkie są skuteczne

Testerzy przebadali dziewięć systemów do samodzielnego montażu. Nie wszystkie są dostatecznie dobre.

Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek

Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.

MAN TGX 640 km zaprojektowany przez Drudi Performance

Słynny projektant Aldo Drudi zaprojektował i zbudował ekskluzywną wersję flagowego pojazdu MAN TGX 18.640.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL