Uproszczone egzaminy dla kierowców ciężarówek - jednak nie u nas

Prawo-jazdy-CE

 Władze brytyjskie podjęły bezprecedensową serię decyzji. System licencjonowania został maksymalnie uproszczony, aby liczba egzaminów na prawo jazdy kategorii C+E mogła wzrosnąć.

 

Rząd na Wyspach znosi tzw. testy praktyczne egzaminacyjne dla kategorii C, aby szybko uzyskać dostęp do C + E.

Zgodnie z wcześniejszymi zapowiedziami, od 10 września, test drogowy brytyjskiej kategorii C można całkowicie pominąć. Po ukończeniu kursu kategorii C możesz od razu przejść na kurs C+E, a następnie przypieczętować go egzaminem. Same egzaminy zmienią się diametralnie. Parkowanie tyłem oraz przyczepianie i odczepianie przyczepy zostały usunięte z zadań egzaminacyjnych.

Trzecia zmiana to automatyczne przyznanie prawa jazdy kategorii B+E wszystkim osobom, które uzyskały prawo jazdy kategorii B po 01.01.2009 roku . Tym samym dziesiątki tysięcy Brytyjczyków będzie miało prawo prowadzić np. 3,5-tonową furgonetkę z 3,5-tonową przyczepą. Wystarczy, że zażądają nowego i zaktualizowanego dokumentu. W tym samym czasie po 20.09. egzaminy B+E nie będą już obowiązkowe.

Przeczytaj też:
Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Rumuńscy kierowcy ciężarówek przyłapani na kradzieży oleju napędowego

Dwóch rumuńskich kierowców ciężarówek aresztowano w Hiszpanii po tym, jak przyłapano ich na kradzieży oleju napędowego z innych ciężarówek.

Duże korki ciężarówek na granicy z Chinami. Gwałtownie wzrósł transport kołowy do Chin

W samochodowym punkcie kontrolnym Zabajkalsk na granicy rosyjsko-chińskiej odprawa transportów będzie odbywała się również w nocy.

Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Policja w Dreźnie stosuje specjalną metodę kontroli ciężarówek na autostradzie

Policja odnotowała 505 wykroczeń. 174 razy kierowcy ciężarówek korzystali z telefonu komórkowego podczas prowadzenia samochodu.

Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Nowe radary w Holandii zarejestrowały 85 ciężarówek w ciągu dwóch dni

Holandia uruchamia nowy radar, który wykrywa naruszenia kierowców ciężarówek w kabinie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL