Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Emons Group

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

 

Rynek pracy, również w transporcie, odżył, dzięki czemu poszukiwani są nowi pracownicy. Wielu kierowców, zwłaszcza tych z doświadczeniem, może wręcz przebierać w ofertach. Tylko jak wybrać pracodawcę, z którym można związać się na lata, a współpraca będzie bezproblemowa i zadowalająca dla obu stron?

Wybieramy pracodawcę w branży transportowej

Każdy z nas potrzebuje poczucia stabilizacji i chce pracować w firmie, która zapewnia satysfakcjonujące warunki finansowe. To jednak tylko dwa z kilku czynników, na które warto zwrócić uwagę, wybierając pracodawcę. Sprawdź, czym kierować się podczas poszukiwania odpowiedniej firmy na przykładzie Emons Group – holenderskiego przedsiębiorstwa z 75-letnim doświadczeniem w branży transportowej.

1. Stabilne zatrudnienie
Szukając pracodawcy, zwróć uwagę, czy zapewni ci stabilność zatrudnienia. Mowa tu przede wszystkim o długoterminowej umowie i pewności, że pracodawca odprowadza składki na ubezpieczenie społeczne, dzięki którym pracujesz również na swoją przyszłość.
Kluczową rolę odgrywa także rotacja – im w danej firmie jest mniejsza, tym większe są szanse utrzymania posady w dłuższej perspektywie i zyskania poczucia komfortu.

2. Perspektywa długoletniej współpracy i możliwość ciągłego rozwoju
Praca w jednej firmie na przestrzeni wielu lat to komfort, dlatego warto szukać takich pracodawców, którzy podpisują ze swoimi kierowcami długoterminowe umowy i są w stanie stworzyć dla nich plan rozwoju.
Przywołana wcześniej firma Emons nie tylko zapewnia perspektywę długoletniej współpracy, lecz także oferuje szkolenia, dzięki którym jesteś zawsze odpowiednio przygotowany do pracy, a do tego zyskasz nową wiedzę i umiejętności przydatne w przyszłości.

Dodatkowymi wyznacznikami dążenia do ciągłego rozwoju w przypadku tego pracodawcy są:

  • wprowadzanie aplikacji e-learningowej dla kierowców, która ułatwi realizowanie zadań i pozwoli rozwijać się w zakresie ekologicznej oraz bezpiecznej jazdy;

  • nowe, ekologiczne rozwiązania, takie jak panele słoneczne na naczepach, paliwo LNG czy dwupodłogowe naczepy;

  • ciągłe unowocześnianie floty samochodów, dzięki czemu masz pewność, że pokonujesz trasy w najlepszych warunkach.

3. Elastyczne grafiki
Nowoczesne firmy, takie jak Emons, zapewniają różnorodność tras – zagranicznych oraz polskich. Oferują również elastyczny grafik i dostosowanie liczby oraz trudności zadań do stopnia zaawansowania kierowcy. Dzięki temu firma jest w stanie zapewnić komfort pracy zarówno początkującym, jak i doświadczonym pracownikom. Wybór grafiku jest szeroki od 2/1, 3/1, 4/1 do dłuższych zmian jak 6/2 oraz 9/3.

4. Dodatki i wypłaty na czas
Satysfakcjonująca płaca to oczywiście kluczowa kwestia. Wynagrodzenie to jednak nie wszystko – bardzo istotne jest również to, by firma płaciła na czas i oferowała różnego rodzaju dodatki finansowe czy stażowe (najlepiej już po pierwszym roku zatrudnienia).

Cenisz sobie komfort pracy? Wybierz firmę z rodzinną atmosferą

Odpowiednia atmosfera w pracy to podstawa, dlatego warto wybrać firmę, która stawia na rodzinne relacje, wzajemne zaufanie i dobrze traktuje swoich kierowców. Dzięki temu poranna pobudka przed pracą nie będzie dla ciebie problemem, a współpraca będzie łatwiejsza i satysfakcjonująca dla obydwu stron.
Jeżeli chcesz cieszyć się wszystkimi wymienionymi korzyściami oraz mieć pewność, że praca w branży transportowej pozwoli ci na rozwój i komfort, postaw na firmę Emons. To dobre rozwiązanie zarówno dla początkujących, jak i doświadczonych kierowców, dlatego warto odwiedzić ich stronę internetową https://www.emons.eu/pl/kariera/. i sprawdzić ofert pracy firmy.

 

 

 

 

Przeczytaj też:
Gwałtowne Burze i nieczynne drogi we Francji

Dwanaście departamentów w środkowej i południowej Francji jest w pomarańczowym alarmie Météo France w związku z powodziami lub gwałtownymi burzami.

Prawo jazdy przy cukrzycy? Zmiana przepisów ułatwia zdobycie uprawnień kierowcy

Nieświadomość hipoglikemii nie jest już przeciwwskazaniem do posiadania prawa jazdy dla osoby chorującej na cukrzycę. Pod warunkiem jednak, że na stałe korzysta ona z systemu do monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym (CGM-rt).

Od 1 października - kolejny etap kontroli na granicy UK – UE

Z dniem 1 października 2021 roku nastąpią kolejne zmiany w zasadach przeprowadzania kontroli granicznej pomiędzy UK a UE. Poniżej lista planowanych zmian:

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Co dalej z zawyżonymi stawkami Maut w Niemczech? Przewoźnicy mogą wystąpić z roszczeniem

Europejski Trybunał Sprawiedliwości w 2020 r., orzekł że ceny opłat drogowych dla samochodów ciężarowych w Niemczech były od lat obliczane nieprawidłowo.

Ranking sprzedaży ciężarówek, a dostępność samochodów na stokach

Od początku 2021 roku przybyło 21 524 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. co oznacza wzrost (+77,9%) w skali roku.

Odzyskali trzy skradzione ciężarówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

Przewóz do i z Wielkiej Brytanii, czy na pewno bez ograniczeń?

Od 1 stycznia 2021 r. istnieje możliwość wykonywania przewozów do i z terytorium Unii Europejskiej oraz do i z Wielkiej Brytanii, a także przez terytorium Wielkiej Brytanii bez ograniczeń, natomiast konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków.

Transport samochodów do Polski, jako odpady niebezpieczne

W czwartek 2 września niemiecka policja przeprowadziła poważną kontrolę transportu odpadów, w transporcie odpadów znalazły się m.in. samochody do Polski.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL