Norwegia podnosi pensje dla kierowców ciężarówek

Wynagrodzenia kierowców ciężarówek

Wynagrodzenia kierowców zawodowych w Norwegii wzrosną.

 

Wynika to z wprowadzenia płacy minimalnej w niektórych gałęziach przemysłu w Norwegii. Wśród tych branż jest branża transportowa.

Chociaż w Norwegii nie ma ogólnej płacy minimalnej, płaca minimalna została wprowadzona w niektórych branżach, w tym w transporcie. Chodzi o dumping socjalny pracodawców z zagranicy.

Pracownicy przewożący towary drogami w pojazdach powyżej 3,5 tony muszą mieć stawkę godzinową w wysokości co najmniej: 185,50 DKK na godzinę (24 EUR). Poprzednio było to: 175,95 DKK. Płaca minimalna obowiązuje również pracowników firm spoza Norwegii, jeżeli transport odbywa się w ramach np. kabotażu.

Przeczytaj też:
Gwałtowne Burze i nieczynne drogi we Francji

Dwanaście departamentów w środkowej i południowej Francji jest w pomarańczowym alarmie Météo France w związku z powodziami lub gwałtownymi burzami.

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Odzyskali trzy skradzione ciężarówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

Z e-TOLL za przejazd po drogach płatnych zapłacisz o 25% mniej

Ministerstwo Finansów wprowadza czasowe ułatwienia dla przewoźników.

Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

MAN TGX model 2022 - bez lusterek, z nowymi systemami PETRONAS Lubricants Polska i SUDER.eu wspólnie dla branży TSL

Strategiczne Partnerstwo dotyczące dystrybucji olejów PETRONAS Urania Green w Polsce.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL