Ponad 1300 euro kary dla kierowcy ciężarówki

Kierowca ciężarówki mandat

To była zwykła rutynowa kontrola na A92. Jednak dla 52-letniego kierowcy ciężarówki ten dzień był bardzo złym dniem.

 

Teraz kierowca musi zapłacić grzywnę w wysokości kilku tysięcy euro.

Wczoraj po południu 51-letni kierowca zawodowy został poddany kontroli. Ciężarówka została zatrzymana przez funkcjonariuszy z inspekcji policji drogowej około godziny 14 na autostradzie w kierunku Deggendorf (Niemcy). Jak powiedział dziś rzecznik, była to właściwie rutynowa kontrola. Jednak po sprawdzeniu dokumentów kierowca musi zapłacić grzywnę w wysokości 1320 euro.

Kiedy odczytano kartę kierowcy, funkcjonariusze organów ścigania stwierdzili, że 51-latek prowadził swoją ciężarówkę przez prawie 22 godziny bez przerwy. Miało to miejsce kilka dni wcześniej. Grzywna dla kierowcy nie oznacza zamknięcia sprawy, jego pracodawca - właściciel firmy transportowej - zostanie ukarany grzywną w wysokości 4000 euro. Policja ogłosiła dzisiaj, że kierowca ciężarówki zostanie ukarany grzywną w wysokości 1320 euro. Szef sprawcy wykroczenia musi również liczyć się z grzywną. W jego przypadku, jako zarządzającego transportem, wyniesie ona 4000 euro.

Jazda bez przepisowej pauzy wyniesie obu razem 5320 euro. Nie wiemy, czy szef firmy transportowej zechce wyegzekwować od kierowcy swoje 4000, czy też wiedział i wyraził zgodę na niedozwolone działanie, związane z przekroczeniem czasu pracy, i zwróci kierowcy 1320 euro.

 

 

Przeczytaj też:
Transport samochodów do Polski, jako odpady niebezpieczne

W czwartek 2 września niemiecka policja przeprowadziła poważną kontrolę transportu odpadów, w transporcie odpadów znalazły się m.in. samochody do Polski.

Rekordzista z prędkością do 133 km/h

W dniu 6 sierpnia 2021 r. około godziny 7:00 patrol policji drogowej Donauwörth rutynowo sprawdzał 40-tonową ciężarówkę.

Przekazywanie danych telematycznych a RODO

BGL i ELVIS ostrzegają spedytorów i firmy transportowe przed nieostrożnym przekazywaniem danych telematycznych osobom trzecim. Istnieje ryzyko konsekwencji związanych z ochroną danych i kar za naruszenia RODO.

Kierowca ciężarówki jechał bez zapiętych pasów?

Wczoraj we wczesnych godzinach porannych doszło do niebezpiecznego wypadku.

Trakerska codzienność, czy przypadek?

Ciężarówka uszkodziła trzy samochody osobowe podczas manewrów na parkingu, a inna wywołała falę powodziową.

Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL