BMC z europejską homologacją

BMC Tuğra

Przez lata mieliśmy siedem marek samochodów ciężarowych specjalizujących się w transportach długodystansowych. Kilka lat temu dołączył do nich Ford Trucks, być może przyszedł czas na kolejnego gracza.

 

Turecki producent ciężarówek firma BMC wchodzi teraz na rynek holenderski, a pierwsze dwie ciężarówki zostały już sprzedane!

Mylna może się wydawać nazwa, gdy rozszyfrujemy skrót BMC. Litery te oznaczają: British Motor Corporation, ale ciężarówka nie ma nic wspólnego ze Zjednoczonym Królestwem Wielkiej Brytanii. Po prostu fabryka BMC w Turcji została kiedyś zbudowana przez Brytyjczyków. Kiedy marka przestała istnieć, Turcy kontynuowali działalność niezależnie, zachowując nazwę BMC. Tak więc firma nie ma już absolutnie nic wspólnego z Anglią. Podobnie jest z Ford Trucks, który dziś również jest całkowicie turecką firmą.

Model BMC Tuğra został zaprezentowany na IAA w 2018 roku i tyle. Nie słyszeliśmy nic więcej o sprzedaży tych ciężarówek. Do czasu, gdy nagle pojazdy pojawiły się w Holandii za sprawą Mannes'a Dekker'a właściciela BMC-Trucks Nederland BV.

Ciężarówka ma europejską homologację i jest napędzana silnikiem Cursor 11 o mocy 460 KM. Ma skrzynię biegów ZF TraXon. Oprócz niskiej ceny BMC ma jeszcze jedną zaletę, a mianowicie krótki czas dostawy.

Przeczytaj też:
Ranking sprzedaży ciężarówek, a dostępność samochodów na stokach

Od początku 2021 roku przybyło 21 524 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. co oznacza wzrost (+77,9%) w skali roku.

Przewóz do i z Wielkiej Brytanii, czy na pewno bez ograniczeń?

Od 1 stycznia 2021 r. istnieje możliwość wykonywania przewozów do i z terytorium Unii Europejskiej oraz do i z Wielkiej Brytanii, a także przez terytorium Wielkiej Brytanii bez ograniczeń, natomiast konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków.

Polski transport odnotowuje wyraźny wzrost przewozów

W pierwszej połowie 2021 roku na niemieckich drogach jeździło znacznie więcej ciężarówek podlegających opłatom drogowym z Polski, Rumunii, Litwy i Czech, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek

Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.

PETRONAS Urania – mistrzowska gama olejów zapewniająca pojazdom ciężarowym moc na lata

Najnowocześniejsze technologie olejowe z laboratoriów PETRONAS są już dostępne dla polskich kierowców.

Pierwszy tysiąc nowych ciężarówek DAF już sprzedany

W niecały miesiąc po oficjalnej premierze firma DAF Trucks otrzymała już ponad 1000 zamówień klientów na ciężarówki nowej generacji XF, XG i XG.

Nowe wyposażenie w ciężarówkach MAN już jesienią 2021 roku

MAN OptiView, MAN CruiseAssist, Over-the-Air, nowe usługi cyfrowe, to tylko niektóre z planowanych w drugiej połowie 2021 i na początku 2022 nowości MAN Truck & Bus.

Samochody ciężarowe i autobusy - rejestracje w czerwcu 2021

Od początku 2021 r. zarejestrowano 16 068 samochody ciężarowe pow. 3,5 t. Wzrost wyniósł 97,5%. W całej grupie znalazło się 12 461 ciągników siodłowych i ich liczebność zwiększyła się porównaniu z poziomem w 2020 r. o 6858 szt.

Gwarancja przebiegu kluczowa dla przewoźnika w ramach współpracy z operatorem logistycznym - wywiad

Z Łukaszem Paszkowskim, kierownikiem Transportów Całopojazdowych w GEFCO Polska rozmawiamy o sytuacji na rynku przewozów drogowych, warunkach współpracy z operatorami logistycznymi oraz korzyściach dla firm transportowych, wynikających ze skali działalności GEFCO w Polsce i Europie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL