Pierwszy nowy DAF XG w barwach firmy Regesta

DAF Regesta

Pod koniec lipca w Busku-Zdroju miało miejsce wydanie pierwszego nowego DAF-a XG.

 

Mimo iż seryjna produkcja nowej gamy pojazdów DAF ruszy dopiero w ostatnim kwartale 2021, elitarna grupa firm transportowych z Europy otrzymała możliwość zakupu wersji przedprodukcyjnej. Tego typu akcja od wielu lat realizowana jest przez DAF Truck NV przy okazji premiery kolejnej generacji ciężarówek z Eindhoven, natomiast po raz pierwszy w historii w wąskim gronie wybranych klientów znalazła się firma z Polski – Regesta, jedna z największych firm transportowych na terenie naszego kraju.

Rafał Kwiecień, prezes Spółki Regesta:
- Regesta jest z marką DAF od ponad 10 lat – obecnie zdecydowana większość floty to pojazdy naszej marki. – mówi Mariusz Piszczek, Dyrektor Zarządzający DAF Trucks Polska. – Możliwość zamówienia pierwszego DAF-a XG w Polsce i jednego z pierwszych na świecie to dla nas potwierdzenie bardzo dobrych relacji – biznesowych i nie tylko – które łączą nas z marką DAF od ponad dekady. W tej chwili DAF jest dominującą marką w naszej flocie, a nowy DAF XG to równo tysięczny zamówiony przez nas ciągnik tej marki.

 

Przekazany pierwszy na polskim rynku DAF XG to 480-konna wersja z 13-litrowym silnikiem Paccar MX-13. Do dyspozycji kierowcy oddano wydłużoną o 49 cm kabiną o wysokości 204 cm oraz objętości wynoszącej imponujące 11,85 m3. Przygotowana dla firmy Regesta wersja, oprócz firmowych czerwonych barw, została wyposażona w pełny pakiet aerodynamiczny oraz pełny pakiet kamer. Podobnie jak każdy z pojazdów z nowej gamy DAF, pierwszy egzemplarz w Polsce oferuje nieosiągalny dotychczas poziom komfortu, bezpieczeństwa oraz efektywności osiąganej m.in. dzięki rekordowo niskiemu spalaniu. Seryjna produkcja DAF-a XF, XG oraz XG+ rozpocznie się w ostatnim kwartale 2021 roku. W ciągu pierwszego miesiąca od premiery nowych modeli XF, XG oraz XG+ klienci z całej Europy złożyli już ponad 1000 zamówień na te pojazdy.

Najnowszy DAF - model XG - trafił do floty Regesta, jako tysięczny DAF we flocie tego przewoźnika.

Przeczytaj też:
Gwałtowne Burze i nieczynne drogi we Francji

Dwanaście departamentów w środkowej i południowej Francji jest w pomarańczowym alarmie Météo France w związku z powodziami lub gwałtownymi burzami.

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Odzyskali trzy skradzione ciężarówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

Z e-TOLL za przejazd po drogach płatnych zapłacisz o 25% mniej

Ministerstwo Finansów wprowadza czasowe ułatwienia dla przewoźników.

Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Norwegia podnosi pensje dla kierowców ciężarówek

Wynagrodzenia kierowców zawodowych w Norwegii wzrosną.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

MAN TGX model 2022 - bez lusterek, z nowymi systemami

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL