300-tysięczna ciężarówka

Mercedes-Benz Trucks

Fabryka ciężarówek Aksaray firmy Mercedes-Benz Turcja, założona w 1986 roku, wyprodukowała swoją 300-tysięczną ciężarówkę.

 

Jest to jedna z 3 fabryk ciężarówek Mercedes-Benz na całym świecie. Zakład produkcji samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Türk Aksaray, który jest jedną z najważniejszych baz produkcyjnych Daimler AG. Stale się odnawia i rozwija dzięki ciągłym inwestycjom. W całej Turcji 7 na 10 ciężarówek pochodzi właśnie z fabryki Mercedes-Benz Trucks.

Fabryka Ciężarówek Mercedes-Benz Türk Aksaray dostarcza ciężarówki do krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Holandia, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Litwa, Czechy, Polska, Austria, Węgry, Słowacja, Słowenia , Rumunia i Bułgaria. Eksport ciężarówek fabryki Mercedes-Benz Türk Aksaray przekroczył 86 000 pojazdów - od momentu jej założenia w 2001 roku.

Centrum badawczo-rozwojowe (Aksaray R&D Center), które zostało uruchomione w ramach Aksaray Truck Factory w 2018 r., nadal jest jedynym organem zatwierdzającym testy drogowe dla Mercedes-Benz Trucks.

 

Przeczytaj też:
Gwałtowne Burze i nieczynne drogi we Francji

Dwanaście departamentów w środkowej i południowej Francji jest w pomarańczowym alarmie Météo France w związku z powodziami lub gwałtownymi burzami.

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Odzyskali trzy skradzione ciężarówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

Z e-TOLL za przejazd po drogach płatnych zapłacisz o 25% mniej

Ministerstwo Finansów wprowadza czasowe ułatwienia dla przewoźników.

Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Norwegia podnosi pensje dla kierowców ciężarówek

Wynagrodzenia kierowców zawodowych w Norwegii wzrosną.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

MAN TGX model 2022 - bez lusterek, z nowymi systemami

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL