Mercedes-Benz Trucks

300-tysięczna ciężarówka

Fabryka ciężarówek Aksaray firmy Mercedes-Benz Turcja, założona w 1986 roku, wyprodukowała swoją 300-tysięczną ciężarówkę.

 

Jest to jedna z 3 fabryk ciężarówek Mercedes-Benz na całym świecie. Zakład produkcji samochodów ciężarowych Mercedes-Benz Türk Aksaray, który jest jedną z najważniejszych baz produkcyjnych Daimler AG. Stale się odnawia i rozwija dzięki ciągłym inwestycjom. W całej Turcji 7 na 10 ciężarówek pochodzi właśnie z fabryki Mercedes-Benz Trucks.

Fabryka Ciężarówek Mercedes-Benz Türk Aksaray dostarcza ciężarówki do krajów europejskich takich jak: Niemcy, Francja, Holandia, Włochy, Hiszpania, Portugalia, Belgia, Litwa, Czechy, Polska, Austria, Węgry, Słowacja, Słowenia , Rumunia i Bułgaria. Eksport ciężarówek fabryki Mercedes-Benz Türk Aksaray przekroczył 86 000 pojazdów - od momentu jej założenia w 2001 roku.

Centrum badawczo-rozwojowe (Aksaray R&D Center), które zostało uruchomione w ramach Aksaray Truck Factory w 2018 r., nadal jest jedynym organem zatwierdzającym testy drogowe dla Mercedes-Benz Trucks.

 

Przeczytaj też:
Daimler Truck przeprowadza intensywne testy systemów wspomagających bezpieczeństwo W ramach przeprowadzonych ostatnio szeroko zakrojonych testów skupiono się przede wszystkim na systemach asystujących, które będą montowane w ciężarówkach i autobusach Daimler Truck od kwietnia 2024 r.
Polska ciężarówka z nagrodą MAN Truck Champion 2023 W konkursie, w którym brało udział 18 krajów zwyciężyła ciężarówka z Polski. White Lion z Dolnego Śląska podbił serca fanów ciężarówek z całej Europy.
30 Actrosów rozpoczyna współpracę Omega Pilzno i Daimler Truck Polska
Na autostradzie A4 powstał odcinkowy pomiar prędkości Zakończył się montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości.
Ile można zaoszczędzić jadąc ciężarówką 85 km/h? Wielton Logistic redukuje prędkość maksymalną do 85 km/h w swojej flocie ciągników siodłowych.
Kogo dotyczy zakaz wyprzedzania na autostradach? Wchodzi w życie ustawa dotycząca bezpłatnych autostrad oraz zakazu wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Udany przejazd elektrycznej ciężarówki na dystansie 3 tysięcy km Wkrótce rozpoczęcie produkcji seryjnej w pełni elektrycznego ciągnika siodłowego eActros 300.
Wyścig słoni na sprawa polska - wypowiedź ministra A.Adamczyka W czwartek 18 maja br., w godzinach porannych, minister Andrzej Adamczyk opowiadał o kolejnym sukcesie rządu, który zamierza uwolnić kierowców samochodów osobowych i motocykli od opłat na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA.
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.