Rekordzista z prędkością do 133 km/h

Kierowca-ciezarowy

W dniu 6 sierpnia 2021 r. około godziny 7:00 patrol policji drogowej Donauwörth rutynowo sprawdzał 40-tonową ciężarówkę.

 

Kontrola odbyła się koło Rain w Niemczech. 56-letni kierowca kilkakrotnie osiągnął prędkość 90 km/h i tym samym znacznie przekroczył maksymalną prędkość 60 km/h dla swojej ciężarówki. Przypominamy, że w Niemczech na drogach "landowych" takie ograniczenie dotyczy wszystkich ciężarówek. Ponadto, wbrew przepisom, kierowca prowadził swój pojazd w samych skarpetkach - bez butów.

Już podczas oceny cyfrowego urządzenia sterującego funkcjonariusze stwierdzili kilka naruszeń czasu jazdy i odpoczynku. Oceniając dane cyfrowe z poprzedniego dnia urzędnicy byli zdumieni i z niedowierzaniem patrzyli na dane z tachografu. W tym dniu kierowca zawodowy prowadził swoją ciężarówkę z Würzburga w kierunku Lipska autostradą A9. Ciężarówka została załadowana łupkiem i miała łączną masę 41,9 tony. Tuż po 9 rano ciężarówka znalazła się w rejonie Turyngii i zgodnie z zapisami cyfrowego urządzenia sterującego wielokrotnie osiągała prędkość maksymalną od 108 do 133 km/h, gdzie obowiązuje ograniczenie do 80 km/h. Urzędnicy wykluczają wady techniczne i manipulacje tachografem i jednocześnie przyznają, że te niewiarygodne prędkości załadowany 40-tonowy samochód ciężarowy mógł osiągnąć na odcinkach zjazdowych autostrady A9.

Ponieważ był to wyjątkowy indywidualny przypadek, nie ukarano kierowcy na miejscu. Sprawa będzie barana przez organy kontrolne w postepowaniu karnym.

Przeczytaj też:
Transport samochodów do Polski, jako odpady niebezpieczne

W czwartek 2 września niemiecka policja przeprowadziła poważną kontrolę transportu odpadów, w transporcie odpadów znalazły się m.in. samochody do Polski.

Ponad 1300 euro kary dla kierowcy ciężarówki

To była zwykła rutynowa kontrola na A92. Jednak dla 52-letniego kierowcy ciężarówki ten dzień był bardzo złym dniem.

Przekazywanie danych telematycznych a RODO

BGL i ELVIS ostrzegają spedytorów i firmy transportowe przed nieostrożnym przekazywaniem danych telematycznych osobom trzecim. Istnieje ryzyko konsekwencji związanych z ochroną danych i kar za naruszenia RODO.

Kierowca ciężarówki jechał bez zapiętych pasów?

Wczoraj we wczesnych godzinach porannych doszło do niebezpiecznego wypadku.

Trakerska codzienność, czy przypadek?

Ciężarówka uszkodziła trzy samochody osobowe podczas manewrów na parkingu, a inna wywołała falę powodziową.

Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL