Zachęta finansowa dla kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii

Driver

Tesco oferuje kierowcom ciężarówek premię w wysokości 1000 funtów za pracę w transporcie towarów do sieci supermarketów.

 

Gigant supermarketów wprowadził zachętę rekrutacyjną dla kandydatów, którzy dołączą przed 30 września br. Tesco nie jest jedyną siecią, która wprowadziła zachęty dla kierowców. Stowarzyszenie Transportu Drogowego (RHA) oszacowało, że w Wielkiej Brytanii brakuje obecnie 100 000 kierowców samochodów ciężarowych.

RHA podała, że w ub. roku nie wykonano około 30 000 transportów drogowych samochodem ciężarowym z powodu pandemii koronawirusa. Ponadto "historyczny" niedobór kierowców został pogłębiony przez zmiany przepisów po Brexicie.

Dużym problemem w Wielkiej Brytanii są również kierowcy ciężarówek pozostający na kwarantannie lub odizolowani z powodu łagodnego przebiegu choroby Covid-19. Brak kierowców doprowadził do tego, że supermarkety cierpią na niedobory niektórych marek towarów. Pojawiły się również problemy ze świadczeniem niektórych usług komunalnych. Alex Veitch, general manager of public policy at Logistics UK, powiedział, że zachęty oferowane przez Tesco i inne firmy są "oczywiście prawem podaży i popytu". Biorąc pod uwagę obecny niedobór kierowców ciężarówek nie ma w tym nic nienagannego.

 

 

 

Przeczytaj też:
Co może zaskoczyć kierowców w porcie w Hamburgu

Firmy MAN Truck & Bus oraz Hamburger Hafen und Logistik, HHLA pomyślnie zakończyły pierwsze testy praktyczne programu Hamburg TruckPilot. Chodzi o wykorzystanie autonomicznych ciężarówek w terminalach portowych.

KamAZ K5 we flocie CRAFTER Group

Grupa CRAFTER, z siedzibą w Moskwie, poinformowała o nabyciu dwudziestu ciągników siodłowych KamAZ K5.

Polska ciężarówka utknęła w Sotiello pomimo znaków ostrzegawczych

Niewłaściwe wskazania GPS doprowadziły kierowcę do smutnego zakończenia. Otrzymał mandat i musiał wezwać holownik.

KamAZ z nowym podwoziem średniej ładowności

Firma KamAZ wyprodukowała kilka egzemplarzy nowej średniej serii 53251 z kabiną ciągnika siodłowego K5, która została zapożyczona z ostatniej generacji Mercedes-Benz Actros.

Czy będą kontrole na granicy polsko-niemieckiej?

Związek Policji Federalnej potwierdził swój plan po tym, jak coraz większa liczba uchodźców napłynęła nielegalnie do Niemiec.

BAG podsumowało kontrole kierowców ciężarówek

Federalny Urząd Transportu Towarowego, co miesiąc składa raport z działań kontrolnych na drogach w Niemczech.

Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL