Trakerska codzienność, czy przypadek?

Kamera cofania ciężarówka

Ciężarówka uszkodziła trzy samochody osobowe podczas manewrów na parkingu, a inna wywołała falę powodziową.

 

Kierowca ciężarówki nie zauważył lub niewłaściwie ocenił odległość swojej ciężarówki od stojących samochodów osobowych. W holenderskiej miejscowości Hoofddorp, podczas zawracania, naczepa uderzyła w samochód osobowy, który został całkowicie wypchnięty z miejsca parkingowego i uderzył w inny samochód, który z kolei został zepchnięty na inny samochód.

W sumie uszkodzeniu uległy trzy samochody, z których jeden został poważnie uszkodzony. Po wypełnieniu niezbędnych dokumentów do ubezpieczenia ciężarówka mogła kontynuować jazdę. Pierwszy samochód musiał zostać odholowany, dwa pozostałe samochody były w stanie kontynuować jazdę samodzielnie pomimo uszkodzeń. Nikt nie ucierpiał w zdarzeniu.

Inne zdarzenie miało miejsce w czwartek 15 lipca, gdzie duża część niemieckiego Gerolstein znalazła się pod wodą. Kierowca ciężarówki przejechał zalaną ulicą.

Jego prędkość spowodowała "tsunami", które wprawiło w ruch całą taflę wody na ulicy. W rezultacie co najmniej dziesięć pojazdów, które parkowały przy ulicy zostało pochwyconych przez falę i rzuconych o sąsiednie budynki. Oprócz szkód samochodów ucierpiały również budynki. Kierowca kontynuował jazdę bez zamiaru zatrzymania się.

Przeczytaj też:
Przekazywanie danych telematycznych a RODO

BGL i ELVIS ostrzegają spedytorów i firmy transportowe przed nieostrożnym przekazywaniem danych telematycznych osobom trzecim. Istnieje ryzyko konsekwencji związanych z ochroną danych i kar za naruszenia RODO.

Kierowca ciężarówki jechał bez zapiętych pasów?

Wczoraj we wczesnych godzinach porannych doszło do niebezpiecznego wypadku.

Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Wczoraj na drogach w Niemczech

Polska ciężarówka załadowana kłodami wypadła, w południe, z drogi S154 i przewróciła się.

Jazda ponadnormatywnym zestawem zakończyła się w areszcie

Aresztowaniem zakończyła się jazda kierowcy ciężarówki, który prowadził zestaw ponadnormatywny bez zezwoleń.

Palisz za kierownicą możesz być skontrolowany

W większości firm transportowych kierowcy ciężarówek mają zakaz palenia papierosów w kabinie. Są jednak takie, które pozwalają na odrobinę luksusu podczas jazdy. Jednak co może się stać, gdy patrol policji obserwuje palącego kierowcę?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL