Hegelmann buduje pierwszą w Polsce przestrzeń serwisową dla kierowców ciężarówek

Hegelmann parking dla kierowców Zgorzelec

Grupa Hegelmann z siedzibą w Bruchsal buduje pierwszy w Polsce hub dla kierowców ciężarówek. Kompleks pomieści 750 kierowców, a otwarcie planowane jest na 2022 rok.

 

Projekt, który według firmy jest "unikalny w skali kraju", powstaje w południowo-zachodniej Polsce, w Żarskiej Wsi, przy granicy z Niemcami, na obszarze prawie 12 ha. Centrum operacyjne będzie dysponowało hotelem na 750 łóżek oraz obszernym parkingiem.
W strefie usługowej znajdować się będzie rozbudowane zaplecze dla samochodów ciężarowych. W budynku o powierzchni 6820 mkw. przewidziano pełen zakres świadczeń dla zmotoryzowanych: od warsztatu i stacji diagnostycznej, aż po lakiernię i dopasowaną, do gabarytów ciężarówek, myjnię.
Z myślą o samych TIR-ach powstanie również dedykowany magazyn. Na powierzchni 5900 mkw. znajdować się będzie zaplecze dla części zamiennych oraz opon. Takie rozwiązanie optymalizuje czas napraw i zapewnia sprawne działanie całej strefy usługowej. Dalsze plany rozbudowy Hegelmann Hub Poland przewidują powstanie odrębnego kompleksu logistycznego i centrum magazynowego.

Oprócz własnej powierzchni administracyjnej Hegelmann zaoferuje do wynajęcia kolejne 60 dodatkowych powierzchni biurowych. Na parkingach znajdzie się miejsce na łącznie 450 samochodów osobowych i 220 ciężarówek. Całkowity koszt inwestycji to ok. 22 mln euro. Hegelmann Hub Poland jest dedykowanego polskim kierowcom. Inwestycja w kompleksowy sposób zapewni pełne zaplecze usług dla przewoźnika, floty i kierowców. Jest to odpowiedź na wyzwania stawiane przez kolejne regulacje unijne oraz pakiet mobilności.

Fedir Yurkevych, prezes Hegelmann Poland:
- Nie ma drugiej takiej inwestycji w Polsce. Budujemy własne centrum operacyjne przede wszystkim z myślą o zapewnieniu komfortu naszym pracownikom. Obserwujemy jednak sytuację całego biznesu transportowego w Polsce. Bierzemy pod uwagę potrzeby rynku oraz trudności w spełnianiu wymogów pakietu mobilności przez mniejsze firmy transportowe, dlatego zdecydowaliśmy o udostępnieniu centrum wszystkim kierowcom i podmiotom, również konkurencyjnym.


Lokalizacja Centrum ma wymiar strategiczny. Nowe wymogi pakietu mobilności obligują kierowców do powrotu do kraju co 8-9 tygodni. Do obowiązków przewoźnika należy skierowanie pracownika na odpoczynek w kraju zatrudnienia – do centrum operacyjnego firmy lub miejsca zamieszkania kierowcy. Centrum operacyjne Hegelmann zlokalizowane będzie w miejscowości Żarska Wieś, tuż przy granicy niemieckiej, pomiędzy autostradą A4 i Drogą Krajową nr 94. Łatwy dojazd usprawni przebieg koniecznej przerwy między kolejnymi trasami.
Bliskość Niemiec i innych krajów Europy Zachodniej, będących głównym regionem pracy kierowców zatrudnionych w Polsce, stanowi podwójną zaletę – skrócony czas dotarcia na miejsce odpoczynku zapewni oszczędności przedsiębiorstwom, ulży w pracy kierowcom i przyczyni się do zmniejszenia śladu węglowego.

Plany Grupy Hegelmann w Polsce są ambitne. Wartość inwestycji na dzień dzisiejszy to ponad 22 mln EUR, jednak już teraz inwestor przewiduje dalszą rozbudowę kompleksu. Otwarcie Hegelmann Hub Poland bez wątpienia wpłynie na zatrudnienie i powstanie nowych miejsc pracy w regionie Zgorzelca.

 

Przeczytaj też:
Schmitz Cargobull wznawia produkcję naczep w Wielkiej Brytanii

Wiodący europejski producent naczep Schmitz Cargobull otwiera nową fabrykę w Manchesterze, produkowane będą tam niestandardowe pojazdy dla brytyjskich i irlandzkich operatorów.

Nowy FIAT Doblo i Fiorino

Można już składać zamówienia na nowe Doblò MY 2022 i Fiorino wyposażone w nowe silniki wysokoprężne MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final.

Zachęta finansowa dla kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii

Tesco oferuje kierowcom ciężarówek premię w wysokości 1000 funtów za pracę w transporcie towarów do sieci supermarketów.

Utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do Niemiec z Holandii

We wtorek 27 lipca 2021 r. Holandia ponownie zostanie sklasyfikowana przez Niemcy, jako obszar wysokiego ryzyka.

Polska pod wpływem alkoholu?

Opublikowana przez NIK informacja wskazuje, że w 9 na 10 skontrolowanych komend policji miały miejsce nieprawidłowości związane z kalibracją alkomatów.

Nowy punkt MAN Truck & Bus na serwisowej mapie Polski

Citronex inwestuje w punkt serwisowy ciężarówek MAN.

 

Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

MAN TGX 640 km zaprojektowany przez Drudi Performance

Słynny projektant Aldo Drudi zaprojektował i zbudował ekskluzywną wersję flagowego pojazdu MAN TGX 18.640.

Paliwowa ruletka. Jak Wasze spalanie panowie kierowcy ciężarówek?

Wydatki na paliwo to średnio około 30 proc. kosztów firmy transportowej. Czy są jednak sposoby, aby wydawać mniej?

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL