Nowy punkt MAN Truck & Bus na serwisowej mapie Polski

Citronex serwis MAN Truck

Citronex inwestuje w punkt serwisowy ciężarówek MAN.

 

Rozwój sieci serwisowej to jeden z kluczowych elementów tej strategii MAN Truck & Bus Polska. Zorientowanie na potrzeby klienta to przede wszystkim łatwy i szybki dostęp do stacji serwisowych i niezawodne wsparcie pracowników serwisu.

Marc Martinez, prezes MAN Truck & Bus Polska:
- W trosce o komfort klienta MAN Truck & Bus Polska stale podnosi jakość świadczonych usług, kwalifikacje pracowników, jak również dostosowuje swoją sieć serwisową do rozwijających się technologii i trendów rynkowych. Zmiana jakościowa w serwisach to głownie inwestycje związane z obsługą pojazdów z napędem elektrycznym, czyli narzędzia, ładowarki, czy też szkolenia z zakresu serwisowania.

 

Dzięki zwiększeniu zatrudnienia mechaników o 12% względem ubiegłego roku i wydłużeniu godzin pracy stacji serwisowych wzrosła przepustowości serwisów. Wdrożone zostały także takie procesy jak elektroniczna recepcja w serwisach własnych, eFaktura, czy tez nadzór zdalny nad bieżącymi i przyszłymi potrzebami serwisowymi pojazdów MAN poprzez MAN Service Care na platformie RIO. Dzięki tej usłudze doradzamy kierowcom i właścicielom prawie siedmiu tysięcy pojazdów na polskim rynku.
Gęstość sieci i dostępność serwisów to przy rosnącym rynku pojazdów ciężarowych kolejne wyzwanie, któremu firma MAN stara się sprostać, rozwijając sieć serwisową i poszukując nowych inwestorów. W 2020 roku do sieci autoryzowanych stacji obsługi MAN dołączyła firma AJ Trucks w Grudziądzu. Aktualnie trwa budowa stacji serwisowej ROUTE A4 w Zgorzelcu, której właścicielem jest firma Citronex.

Michał Matuszewski dyrektor serwisu ROUTE A4:
- Od kilkunastu lat z powodzeniem funkcjonujemy w branży transportowej, realizując usługi zarówno na rynku krajowym jak i międzynarodowym. Szybki rozwój działalności transportowej skłonił firmę do uruchomienia serwisu pojazdów ciężarowych oraz naczep, który początkowo realizował zlecenia wyłącznie wewnątrz firmy. Aktualnie serwis stał się ważnym elementem kompleksowej oferty skierowanej do firm transportowych, z którymi współpracujemy w wielu obszarach naszej działalności: od sprzedaży paliw, przez usługi serwisowe oraz myjni tir, sprzedaż opon, aż po zlecenia transportowe. Dzięki współpracy z MAN Truck & Bus Polska firma zwiększa zakres realizowanych usług, korzystającego z nowoczesnych technologii oraz wsparcia silnej międzynarodowej marki, gwarantującej odpowiednie wsparcie technologiczne, merytoryczne oraz jakość. Inwestycja zlokalizowana jest w Zgorzelcu, w bliskim sąsiedztwie zjazdu z autostrady A4. Obejmuje budowę jednej z najnowocześniejszych w Europie Autoryzowanej Stacji Obsługi pojazdów MAN wraz ze sprzedażą detaliczną i hurtową oryginalnych części zamiennych i akcesoriów MAN.

 

Na powierzchni ponad 2000 m2 powstaje nowoczesna hala warsztatowa z 10 przejazdowymi stanowiskami obsługowo-naprawczymi, wyposażonymi w wysokiej klasy urządzenia diagnostyczno-naprawcze. Infrastruktura zewnętrzna serwisu obejmuje m.in. dozorowany parking pojazdów ciężarowych mieszczący 200 zestawów, myjnię pojazdów ciężarowych a całość dopełnia jedna z największych w Polsce, stacja paliwowa marki Dyskont Paliwowy oferująca również możliwość tankowania LNG.
Serwis obejmował będzie profesjonalne centrum napraw powypadkowych wykorzystujące najnowszej generacji kabinę lakierniczą BLOWTHERM, stanowiska przygotowawcze, pomieszczenia do przygotowywania lakierów oraz ramę podłogową JOSAM, jak również Okręgową Stację Kontroli Pojazdów.

Zakres działania serwisu to również pomoc drogowa, holowanie i mobilny serwis pojazdów ciężarowych, naczep i agregatów chłodniczych w systemie Assistance 24h.
W planach inwestycyjnych firmy MAN Truck & Bus Polska na rok 2021 znajduje się również TopUsed Center które powstanie w Wolicy, w pobliżu siedziby głównej MAN Truck & Bus Polska. Odciąży serwisy MAN w działalności związanej ze sprzedażą pojazdów używanych i wpłynie na lepszą dostępność całej sieci ponieważ nie będą tam już dokonywane zwroty pojazdów. Przez relokacje działań firma będzie mogła lepiej skupić się na konkretnych potrzebach naszych klientów.

 

Przeczytaj też:
Gwałtowne Burze i nieczynne drogi we Francji

Dwanaście departamentów w środkowej i południowej Francji jest w pomarańczowym alarmie Météo France w związku z powodziami lub gwałtownymi burzami.

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Odzyskali trzy skradzione ciężarówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

Z e-TOLL za przejazd po drogach płatnych zapłacisz o 25% mniej

Ministerstwo Finansów wprowadza czasowe ułatwienia dla przewoźników.

Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Norwegia podnosi pensje dla kierowców ciężarówek

Wynagrodzenia kierowców zawodowych w Norwegii wzrosną.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

MAN TGX model 2022 - bez lusterek, z nowymi systemami

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL