Powódź Niemcy

Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

 

Ze względu na obecną sytuację powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Federalne Ministerstwo Transportu zdecydowało o wyjątkach dotyczących przestrzegania czasu jazdy i odpoczynku dla kierowców ciężarówek. Wyjątki dotyczą transportów związanych z pomocą lub naprawą skutków szkód burzowych. W szczególności oznacza to:

- Dzienny czas prowadzenia pojazdu może zostać przedłużony nie więcej niż 5 razy w tygodniu do maksymalnie 10 godzin.
- Tygodniowy czas prowadzenia pojazdu nie może przekraczać 59 godzin.

Tygodniowe okresy odpoczynku: Kierowcy mogą skorzystać z dwóch następujących po sobie skróconych tygodniowych okresów odpoczynku, pod warunkiem, że przynajmniej cztery tygodniowe okresy odpoczynku zostaną wykorzystane w czterech kolejnych tygodniach. Z tych czterech okresów odpoczynku, co najmniej dwa muszą być regularnymi tygodniowymi okresami odpoczynku. Każde skrócenie musi zostać zrekompensowane równoważnym odpoczynkiem, który należy odbyć przed końcem trzeciego tygodnia.

Wyjątki obowiązują do 1 sierpnia 2021 r. włącznie.

Kraj związkowy Nadrenia-Palatynat udzielił zwolnienia z zakazu prowadzenia pojazdów również w niedziele i święta. Ta obowiązuje natychmiast i obowiązuje do 31 sierpnia 2021 r. Ten wyjątek dotyczy: prowadzenia samochodów ciężarowych powyżej 7,5 t oraz przyczep za samochodami w soboty, niedziele i święta w celu zarobkowego lub płatnego przewozu towarów w związku z pracami ratowniczymi i porządkowymi oraz zaopatrywania ludności w związku z klęską powodzi w Nadrenii-

Dotyczy to również pustych przejazdów, które są bezpośrednio związane z jednym z wyżej wymienionych transportów.

Przeczytaj też:
Polska ciężarówka z nagrodą MAN Truck Champion 2023 W konkursie, w którym brało udział 18 krajów zwyciężyła ciężarówka z Polski. White Lion z Dolnego Śląska podbił serca fanów ciężarówek z całej Europy.
Na autostradzie A4 powstał odcinkowy pomiar prędkości Zakończył się montaż kamer do odcinkowego pomiaru prędkości.
Ile można zaoszczędzić jadąc ciężarówką 85 km/h? Wielton Logistic redukuje prędkość maksymalną do 85 km/h w swojej flocie ciągników siodłowych.
Kogo dotyczy zakaz wyprzedzania na autostradach? Wchodzi w życie ustawa dotycząca bezpłatnych autostrad oraz zakazu wyprzedzania się ciężarówek na autostradach i drogach szybkiego ruchu.
Wyścig słoni na sprawa polska - wypowiedź ministra A.Adamczyka W czwartek 18 maja br., w godzinach porannych, minister Andrzej Adamczyk opowiadał o kolejnym sukcesie rządu, który zamierza uwolnić kierowców samochodów osobowych i motocykli od opłat na płatnych odcinkach autostrad zarządzanych przez GDDKiA.
Profesjonalni Kierowcy 2023 - trwają zapisy Właśnie ruszyły zapisy na pierwsze szkolenie VIII edycji.
Zdalne kontrole tachografów w Europie Zachodniej W zeszłym tygodniu belgijska Federalna Policja Drogowa przeprowadziła obszerną kontrolę wzdłuż E40 w Wetteren.
Jaki ciągnik na 80 ha? Pole liczące 80 hektarów wymaga zakupu maszyny, która będzie nie tylko wydajna, ale także komfortowa. Na szczęście w ofertach producentów nie brak ciągników spełniających te kryteria z nawiązką. Jaki więc pojazd wybrać? W odpowiedzi na to pytanie pomoże ten poradnik.
UOKiK wyjaśnia zasadność podwyżek dla kierowców za przejazd A4 Zgodnie z prawem antymonopolowym nie jest zabronione posiadanie przez przedsiębiorcę pozycji dominującej. Niedozwolone jest jednak jej nadużywanie.