Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

Powódź Niemcy

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

 

Ze względu na obecną sytuację powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Federalne Ministerstwo Transportu zdecydowało o wyjątkach dotyczących przestrzegania czasu jazdy i odpoczynku dla kierowców ciężarówek. Wyjątki dotyczą transportów związanych z pomocą lub naprawą skutków szkód burzowych. W szczególności oznacza to:

- Dzienny czas prowadzenia pojazdu może zostać przedłużony nie więcej niż 5 razy w tygodniu do maksymalnie 10 godzin.
- Tygodniowy czas prowadzenia pojazdu nie może przekraczać 59 godzin.

Tygodniowe okresy odpoczynku: Kierowcy mogą skorzystać z dwóch następujących po sobie skróconych tygodniowych okresów odpoczynku, pod warunkiem, że przynajmniej cztery tygodniowe okresy odpoczynku zostaną wykorzystane w czterech kolejnych tygodniach. Z tych czterech okresów odpoczynku, co najmniej dwa muszą być regularnymi tygodniowymi okresami odpoczynku. Każde skrócenie musi zostać zrekompensowane równoważnym odpoczynkiem, który należy odbyć przed końcem trzeciego tygodnia.

Wyjątki obowiązują do 1 sierpnia 2021 r. włącznie.

Kraj związkowy Nadrenia-Palatynat udzielił zwolnienia z zakazu prowadzenia pojazdów również w niedziele i święta. Ta obowiązuje natychmiast i obowiązuje do 31 sierpnia 2021 r. Ten wyjątek dotyczy: prowadzenia samochodów ciężarowych powyżej 7,5 t oraz przyczep za samochodami w soboty, niedziele i święta w celu zarobkowego lub płatnego przewozu towarów w związku z pracami ratowniczymi i porządkowymi oraz zaopatrywania ludności w związku z klęską powodzi w Nadrenii-

Dotyczy to również pustych przejazdów, które są bezpośrednio związane z jednym z wyżej wymienionych transportów.

Przeczytaj też:
Schmitz Cargobull wznawia produkcję naczep w Wielkiej Brytanii

Wiodący europejski producent naczep Schmitz Cargobull otwiera nową fabrykę w Manchesterze, produkowane będą tam niestandardowe pojazdy dla brytyjskich i irlandzkich operatorów.

Nowy FIAT Doblo i Fiorino

Można już składać zamówienia na nowe Doblò MY 2022 i Fiorino wyposażone w nowe silniki wysokoprężne MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final.

Zachęta finansowa dla kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii

Tesco oferuje kierowcom ciężarówek premię w wysokości 1000 funtów za pracę w transporcie towarów do sieci supermarketów.

Przekazywanie danych telematycznych a RODO

BGL i ELVIS ostrzegają spedytorów i firmy transportowe przed nieostrożnym przekazywaniem danych telematycznych osobom trzecim. Istnieje ryzyko konsekwencji związanych z ochroną danych i kar za naruszenia RODO.

Utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do Niemiec z Holandii

We wtorek 27 lipca 2021 r. Holandia ponownie zostanie sklasyfikowana przez Niemcy, jako obszar wysokiego ryzyka.

Polska pod wpływem alkoholu?

Opublikowana przez NIK informacja wskazuje, że w 9 na 10 skontrolowanych komend policji miały miejsce nieprawidłowości związane z kalibracją alkomatów.

Polski transport odnotowuje wyraźny wzrost przewozów

W pierwszej połowie 2021 roku na niemieckich drogach jeździło znacznie więcej ciężarówek podlegających opłatom drogowym z Polski, Rumunii, Litwy i Czech, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Hegelmann buduje pierwszą w Polsce przestrzeń serwisową dla kierowców ciężarówek

Grupa Hegelmann z siedzibą w Bruchsal buduje pierwszy w Polsce hub dla kierowców ciężarówek. Kompleks pomieści 750 kierowców, a otwarcie planowane jest na 2022 rok.

Nowy punkt MAN Truck & Bus na serwisowej mapie Polski

Citronex inwestuje w punkt serwisowy ciężarówek MAN.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL