MAN TGX 640 km zaprojektowany przez Drudi Performance

MAN TGX Drudi

Słynny projektant Aldo Drudi zaprojektował i zbudował ekskluzywną wersję flagowego pojazdu MAN TGX 18.640.

 

Personalizacja pojazdu zawsze była dla wielu kierowców elementem wyróżnienia i dumy, tym bardziej, jeśli ciężarówka została wykonana przez uznanego projektanta, który jest znany z grafik na kaskach najsłynniejszych kierowców sportowych m.in. Micka Doohy i Valentino Rossiego, ale nie tylko maluje kaski.
Projekt powstał dzięki firmie MAN Truck & Bus Italia, która powierzyła stworzenie wyróżniającej się wersji MAN TGX projektantowi Aldo Drudi. Jak widać ciężarówka nie jest standardowym pojazdem z oferty MAN. Jest to TGX 18.640 wyposażony w potężny silnik D38 o mocy 640 KM.

- To nie pierwszy raz, kiedy jesteśmy proszeni o udekorowanie ciężarówki - mówi Aldo Drudi - ale tutaj praca była bardziej złożona. Zazwyczaj są to pojazdy zespołowe, w szczególności z Mistrzostw Świata, więc grafika skupia się głównie na naczepie, a wtedy kolory odzwierciedlają kolory motocykli i sponsorów, zazwyczaj bardzo jasne. Kiedy podchodzisz do personalizacji graficznej, możesz wybrać dwie drogi: albo "szpecić" pojazd, zniekształcając jego charakterystyczne cechy i jego design, albo szukać rozwiązań zgodnych z jego osobowością. W przypadku MAN TGX wiedzieliśmy, że samochód jest flagowym modelem w najbogatszej opcji i dlatego konieczne było opracowanie projektu podyktowanego istotnymi cechami tego samochodu ciężarowego, który już ma dobrze zdefiniowaną osobowość - komentuje Aldo Drudi. - Dobór kolorów był więc niemal automatyczny, grając na typowych dla MANa odcieniach antracytu i srebra w połączeniu z niebieskim. Następnie dodaliśmy kilka czerwonych detali, ponownie zaczerpniętych z logo MAN, koloru często używanego w naszych "wyścigowych" kreacjach, ale które tutaj ma za zadanie stworzyć przerwę, rodzaj "wstrząsu" w harmonii, aby jeszcze bardziej podkreślić ekskluzywność obiektu. Te same kolory zostały wybrane we wnętrzu, przy starannej pracy nad szlachetnymi skórami, które charakteryzują wnętrze. A więc połączenie technologii, designu, artystycznego podejścia i maniakalnej dbałości typowej dla ręcznie robionych kreacji. Ostateczny wynik w pełni nas usatysfakcjonował i jesteśmy z niego bardzo dumni - dodaje Drudi.

Wnętrza zostały stworzone przez Medici Style, cenioną fabrykę specjalizującą się w obróbce skór w celu tworzenia wysokiej jakości okuć, najczęściej do samochodów. Personalizacja wnętrza dotyczy siedzeń, paneli drzwiowych i wielofunkcyjnej kierownicy, ale także dywaników i pokrowca na materac. Klient otrzyma również zestaw produktów, stworzonych specjalnie do czyszczenia skór.

W ciągu ponad czterdziestu lat działalności Drudi Performance malowało motocykle, w tym szosowe, wszystkich głównych marek i trzech pokoleń sportowych motocyklistów: od Graziano Rossi, ojca Valentino, przez Micka Doohana, po samego Valentino.

 

 

Przeczytaj też:
Schmitz Cargobull wznawia produkcję naczep w Wielkiej Brytanii

Wiodący europejski producent naczep Schmitz Cargobull otwiera nową fabrykę w Manchesterze, produkowane będą tam niestandardowe pojazdy dla brytyjskich i irlandzkich operatorów.

Nowy FIAT Doblo i Fiorino

Można już składać zamówienia na nowe Doblò MY 2022 i Fiorino wyposażone w nowe silniki wysokoprężne MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final.

Zachęta finansowa dla kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii

Tesco oferuje kierowcom ciężarówek premię w wysokości 1000 funtów za pracę w transporcie towarów do sieci supermarketów.

Utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do Niemiec z Holandii

We wtorek 27 lipca 2021 r. Holandia ponownie zostanie sklasyfikowana przez Niemcy, jako obszar wysokiego ryzyka.

Polska pod wpływem alkoholu?

Opublikowana przez NIK informacja wskazuje, że w 9 na 10 skontrolowanych komend policji miały miejsce nieprawidłowości związane z kalibracją alkomatów.

Hegelmann buduje pierwszą w Polsce przestrzeń serwisową dla kierowców ciężarówek

Grupa Hegelmann z siedzibą w Bruchsal buduje pierwszy w Polsce hub dla kierowców ciężarówek. Kompleks pomieści 750 kierowców, a otwarcie planowane jest na 2022 rok.

Nowy punkt MAN Truck & Bus na serwisowej mapie Polski

Citronex inwestuje w punkt serwisowy ciężarówek MAN.

 

Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek

Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL