Królowa Holandii Máxima za kierownicą ciężarówki

Holandia ciężarówka

Wczoraj 14.07 br. królowa odwiedziła jedną z firm logistycznych i rozmawiała z pracownikami. W pewnej chwili poprosiła o przejażdżkę ciężarówką.

 

Rozmowy z pracownikami (między innymi z kobietami) dotyczyły kariery kierowców ciężarówek. Rozmawiano o niedoborze kierowców w sektorze transportu, który jest częściowo spowodowany uprzedzeniami do tego zawodu. Máxima rozmawia z młodymi kobietami, które jeszcze szkolą się na kierowców i z tymi które sa już po szkoleniu i zaraz rozpoczną pracę w zawodzie. Rozmawia również z kobietami, które rozpoczęły pracę w sektorze transportowym i tymi doświadczonymi kierowcami ciężarówek. Aby rekrutować kierowców, pracodawcy coraz częściej oferują możliwość pracy w niepełnym wymiarze godzin lub w dogodnych godzinach pracy.

W końcu sama królowa zasiadła za kierownicą ciężarówki i pokazała swoje umiejętności za kierownicą. Monarchini nie miała też problemu ze zdjęciem butów, aby ułatwić sobie prowadzenie pojazdu. Zawsze uśmiechnięta i w dobrym humorze królowa pozowała z ciężarówką, w której ćwiczą młodzi adepci zawodu kierowcy.

Info: Koninklijkhuis.nl

 

Przeczytaj też:
Schmitz Cargobull wznawia produkcję naczep w Wielkiej Brytanii

Wiodący europejski producent naczep Schmitz Cargobull otwiera nową fabrykę w Manchesterze, produkowane będą tam niestandardowe pojazdy dla brytyjskich i irlandzkich operatorów.

Nowy FIAT Doblo i Fiorino

Można już składać zamówienia na nowe Doblò MY 2022 i Fiorino wyposażone w nowe silniki wysokoprężne MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final.

Zachęta finansowa dla kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii

Tesco oferuje kierowcom ciężarówek premię w wysokości 1000 funtów za pracę w transporcie towarów do sieci supermarketów.

Utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do Niemiec z Holandii

We wtorek 27 lipca 2021 r. Holandia ponownie zostanie sklasyfikowana przez Niemcy, jako obszar wysokiego ryzyka.

Polska pod wpływem alkoholu?

Opublikowana przez NIK informacja wskazuje, że w 9 na 10 skontrolowanych komend policji miały miejsce nieprawidłowości związane z kalibracją alkomatów.

Hegelmann buduje pierwszą w Polsce przestrzeń serwisową dla kierowców ciężarówek

Grupa Hegelmann z siedzibą w Bruchsal buduje pierwszy w Polsce hub dla kierowców ciężarówek. Kompleks pomieści 750 kierowców, a otwarcie planowane jest na 2022 rok.

Nowy punkt MAN Truck & Bus na serwisowej mapie Polski

Citronex inwestuje w punkt serwisowy ciężarówek MAN.

 

Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

MAN TGX 640 km zaprojektowany przez Drudi Performance

Słynny projektant Aldo Drudi zaprojektował i zbudował ekskluzywną wersję flagowego pojazdu MAN TGX 18.640.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL