PETRONAS Urania – mistrzowska gama olejów zapewniająca pojazdom ciężarowym moc na lata

Oleje Petronas Urania

Najnowocześniejsze technologie olejowe z laboratoriów PETRONAS są już dostępne dla polskich kierowców.

 

Dzięki wykorzystaniu autorskiej technologii StrongTech™ produkty z gamy PETRONAS Urania Green zwiększają niezawodność pojazdów, przedłużają żywotność silników, a także zmniejszają koszty eksploatacji floty i emisję CO2 – za sprawą zmniejszenia zużycia paliwa. Tym samym pozwalają utrzymać pojazdy w stałej gotowości, nawet w najtrudniejszych warunkach eksploatacji i niezależnie od stylu jazdy kierowców, co pomaga zwiększyć zyski firm przewozowych.

Oleje Urania Green powstały w odpowiedzi na bieżące wyzwania branży TSL i zostały dostosowane do indywidualnych potrzeb pojazdów dostawczych różnych marek. Oleje Urania chronią silniki pojazdów przed zużyciem i degradacją w wysokich temperaturach. Oznacza to stabilne parametry oleju między wymianami, w efekcie czego silniki mają dłuższą żywotność przy zachowaniu maksymalnej wydajności. Daje to wymierne korzyści firmom przewozowym, pomagając im podnosić rentowność (TCO). Dzieje się tak dzięki wyjątkowo silnym łańcuchom molekularnym – oleje Urania nie ulegają utlenianiu, zapobiegają tworzeniu się sadzy, zapewniając tym samym optymalną lepkość w każdych warunkach podczas całej eksploatacji.

Większa żywotność silnika, większy moment obrotowy i moc, a także szybsza reakcja na pedał gazu – to korzyści płynące z zastosowania olejów Urania. Wszystko to poprawia wydajność całego taboru, wykorzystującego oleje PETRONAS, co wpływa na zwiększenie korzyści dla operatorów flot transportowych. To z kolei pomaga firmom transportowym budować bardziej konkurencyjną pozycję na rynku poprzez zapewnienie niezawodnej obsługi swoich klientów. Bardziej wytrzymały olej zmniejsza kontakt metal-metal w silniku – nawet w ekstremalnie wysokich temperaturach. Ogranicza on także tworzenie się osadów, świetnie rozprasza sadzę, a także przeciwdziała utlenianiu i utracie lepkości pod wpływem ciepła lub ścinania.

Nowoczesne oleje Urania

To oleje niskopopiołowe współpracujące z systemami emisji spalin, w tym filtrami cząstek stałych, systemami SCR i EGR. Dzięki temu nowoczesne pojazdy z silnikami Euro 5 i Euro 6 mogą pokonywać długie dystanse, nawet w ekstremalnych warunkach. Stosowanie olejów PETRONAS Urania zapewnia niższe zużycie paliwa, dzięki czemu zmniejszają się także emisje CO2. Ma to szczególne znaczenie dla firm przewozowych w dobie wdrażania międzynarodowych norm zobowiązujących do zmniejszania emisji zanieczyszczeń.

Wraz z pojawieniem się na polskim rynku nowej gamy olejów PETRONAS Urania Green, w Polsce przeprowadzana jest ogólnoeuropejska kampania wsparta ekspercką wiedzą technologiczną – Urania Road Show. Kulminacyjnym punktem kampanii będzie wydarzenie w październiku br.

Urania IVECO – rozwiązanie szyte na miarę

Obok olejów przeznaczonych dla wielu marek transportu ciężkiego, PETRONAS produkuje szyte na miarę oleje PETRONAS Urania IVECO stworzone dla pojazdów tej marki. Jest to efekt wspólnego doświadczenia i wieloletniej współpracy firm PETRONAS oraz IVECO – zespół naukowców, techników i inżynierów marek partnerskich opracował w laboratoriach Petronas Lubricants International wysokiej jakości produkty przetestowane w najtrudniejszych warunkach pustynnego rajdu Dakar przez Team Petronas De Rooy IVECO. Dzięki olejom Urania IVECO silniki zachowają niezawodność na lata w każdych warunkach.

Przeczytaj też:
AGROMEX z nowymi ciągnikami siodłowymi IVECO S-WAY LNG

Firma AGROMEX Wojciech i Jacek Fraszka Sp. j. odebrała pierwsze 18 ciągników IVECO S-WAY LNG z 30 sztuk zamówionych na rok 2021. Dołączą one do 20 pojazdów IVECO S-WAY LNG, które pracują już w firmie AGROMEX od 2020 roku.

IVECO i Nikola otworzyły zakład produkcyjny E-ciężarówek

Prawie dwa lata po rozpoczęciu budowy nowy zakład Nikola w Ulm został otwarty. Firma deklaruje, że od 2022 roku mają tu być produkowane akumulatorowo-elektryczne seryjne modele Nikoli Tre.

Ranking sprzedaży ciężarówek, a dostępność samochodów na stokach

Od początku 2021 roku przybyło 21 524 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. co oznacza wzrost (+77,9%) w skali roku.

Przewóz do i z Wielkiej Brytanii, czy na pewno bez ograniczeń?

Od 1 stycznia 2021 r. istnieje możliwość wykonywania przewozów do i z terytorium Unii Europejskiej oraz do i z Wielkiej Brytanii, a także przez terytorium Wielkiej Brytanii bez ograniczeń, natomiast konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków.

IVECO S-WAY LNG dla firmy Don Trucking

Firma transportowa Don Trucking odebrała ciągniki IVECO S-WAY NP w wersji LNG wyposażone w silnik o mocy 460 KM.

BMC z europejską homologacją

Przez lata mieliśmy siedem marek samochodów ciężarowych specjalizujących się w transportach długodystansowych. Kilka lat temu dołączył do nich Ford Trucks, być może przyszedł czas na kolejnego gracza.

PETRONAS Lubricants Polska i SUDER.eu wspólnie dla branży TSL

Strategiczne Partnerstwo dotyczące dystrybucji olejów PETRONAS Urania Green w Polsce.

Jakie nowe ciężarówki kupuje się w Rosji. 10 najpopularniejszych marek

Patriotyzm, czy państwowe regulacje, sprawiają, że rosyjscy przewoźnicy w większości wybierają rodzime marki.

Pierwszy tysiąc nowych ciężarówek DAF już sprzedany

W niecały miesiąc po oficjalnej premierze firma DAF Trucks otrzymała już ponad 1000 zamówień klientów na ciężarówki nowej generacji XF, XG i XG.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL