Zmiany na granicach dla wjeżdżających do Słowenii

Słowenia wjazd granica

Od dziś, na granicach Słowenii, obowiązują obostrzenia dla wszystkich przejeżdżających przez ten kraj.

 

Z dniem 15 lipca br. wjazd oraz przejazd przez Słowenię możliwy będzie jedynie po okazaniu certyfikatu Covid-19 (tzw. paszport Covid), dowodu przebycia choroby covid-19 (ozdorwieńcy) lub okazania negatywnego wyniku testu PCR 72h lub HAG 48h.

Każda osoba wjeżdżająca do Słowenii (dotyczy również kierowców zawodowych wykonujących przewozy towarów lub osób), bez względu na pochodzenie lub cel podróży, musi okazać w/w dowód. W przeciwnym razie zostanie skierowana na kwarantannę.

Władze Słowenii nie przewidują organizacji punktów testowania na granicach. Przewoźnicy powinni sami zadbać o organizację testów dla kierowców ciężarówek, którzy nie są zaszczepieni.

Przeczytaj też:
Gwałtowne Burze i nieczynne drogi we Francji

Dwanaście departamentów w środkowej i południowej Francji jest w pomarańczowym alarmie Météo France w związku z powodziami lub gwałtownymi burzami.

Kolejna edycja akcji Profesjonalni Kierowcy na autodromie Jastrząb

W dniu 9 września Autodrom Jastrząb wypełnił się uczestnikami akcji Profesjonalni Kierowcy, którzy otrzymali certyfikaty potwierdzające ich sumienne przygotowanie do zawodu.

Odzyskali trzy skradzione ciężarówki

Funkcjonariusze Nadbużańskiego Oddziału Straży Granicznej z Placówki w Terespolu odzyskali trzy pojazdy ciężarowe o łącznej wartości 160 tys. zł.

Z e-TOLL za przejazd po drogach płatnych zapłacisz o 25% mniej

Ministerstwo Finansów wprowadza czasowe ułatwienia dla przewoźników.

Praca na lata – na co zwrócić uwagę przy wyborze pracodawcy w branży transportowej?

Po trudnym okresie w branży, w wyniku którego wiele firm borykało się z problemami, a pracownicy musieli szukać nowego zatrudnienia, powoli wracamy do normalności.

Nowy system cyfrowych lusterek MAN Optiview

W dniach od 3 do 24 sierpnia pojazdy MAN nowej generacji brały udział w trasie MAN TruckLife Tour prowadzącej przez sześć państw europejskich.

Norwegia podnosi pensje dla kierowców ciężarówek

Wynagrodzenia kierowców zawodowych w Norwegii wzrosną.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

MAN TGX model 2022 - bez lusterek, z nowymi systemami

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL