Krone Telematics - czy wiesz że...

Pozkrone naczepy

Aby móc łatwo zarządzać różnymi systemy telematyczne za pośrednictwem jednego rozwiązania, Krone Telematics opiera się na platformie niezależnej od producenta.

 

Tutaj różne samodzielne rozwiązania są łączone w rozwiązanie typu "wszystko w jednym". Niezależnie od typu pojazdu, producenta czy centrali telematycznej,
użytkownik ma indywidualny dostęp i może uzyskać wszystkie podane dane poprzez portal Krone Telematics.

Dzięki funkcjom telematycznym Krone Telematics zapewnia, że operatorzy flotowi mają kontrolę online nad pozycją, stanem, a nawet temperaturę ich transportów. Dzięki modułowej strukturze, mogą tworzyć własny, dostosowany pakiet. Dla transportów w kontrolowanej temperaturze z intensywnym przesyłaniem danych, są odpowiednie dodatkowe moduły.
Elastyczna architektura oprogramowania Krone Telematics zapewnia otwarte interfejsy, do których można podłączyć inne systemy zarządzania transportem. Oprócz elastyczne standardowe interfejsy, a także indywidualne adaptacje możliwy. W celu zapewnienia najwyższego możliwego bezpieczeństwa cybernetycznego transmisje są szyfrowane. Transmisja do serwera realizowana jest przez token, który jest wymagany w celu uwierzytelnienia urządzenia. Niezwykle wytrzymały i bezpieczny system telematyczny jest zainstalowany na pojeździe.
Kolejną ciekawostką jest bezobsługowe rozwiązanie GPS KSC Solar, który został opracowany dla nadwozi wymiennych i kontenerów bez własnego zasilania. Dzięki wbudowanemu panelowi słonecznemu łączność czujników Blue-Tooth i możliwość odbioru danych odbywa się całkowicie bez udziału zasilania zewnętrznego.

Przeczytaj też:
Schmitz Cargobull wznawia produkcję naczep w Wielkiej Brytanii

Wiodący europejski producent naczep Schmitz Cargobull otwiera nową fabrykę w Manchesterze, produkowane będą tam niestandardowe pojazdy dla brytyjskich i irlandzkich operatorów.

Znajdowanie części zamiennych naczep jeszcze szybciej

Przyjazny dla użytkownika sklep internetowy z nowym wyglądem.

Naczepy - rejestracje w czerwcu 2021

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w czerwcu 2021 r. rejestracje kontynuowały trzycyfrowy wzrost. Osiągnięty przy tym wysoki poziom jest czwartym najwyższym miesięcznym rezultatem tej kategorii po marcu i kwietniu br. oraz marcu 2019 r., od czasu kryzysu z lat 2008-2009.

System rozwiązuje problem kradzieży ładunków z naczep

Tiel (Holandia) – ZF i Sioen Industries & Securitas połączyły siły z wiodącym europejskim producentem kurtyn do naczep Roland International.

W pełni elektryczna naczepa chłodnia Schmitz Cargobull S.KOe w testach u klienta

Naczepa S.KOe wyposażona jest w elektryczny agregat chłodniczy i oś z generatorem prądotwórczym.

Systemy ostrzegania w naczepach Krone

Dobra widoczność, zwłaszcza w tzw. martwym polu, to niezwykle ważna kwestia dla kierowców zestawów ciężarowych.

Nowe naczepy u polskich przewoźników - rejestracje w maju

W podgrupie przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t w maju 2021 r. rejestracje zwiększyły się o 189,9% r/r. do 2 673 szt.

IMS Intermodal Show - Transport intermodalny - konferencja

Firma Gniotpol Trailers - producent przyczep, naczep oraz zabudów - zaprasza na zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: IMS Intermodal Show.

Amerykański startup opracował obrotowe siodło, które ma zapobiegać wywróceniu się naczepy

System dedykowany jest do samochodów ciężarowych, które są połączone siodłem z naczepą. To połączenie powoduje, że wywrotka naczepy na ogół powoduje również przewrócenie ciągnika.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL