Scania zapowiada modernizacje swoich modeli, szczegóły poznamy w listopadzie

Scania premiera listopad 2021

Wprowadzenie na rynek unowocześnionej gamy ciężarówek planowane jest na listopad 2021 roku.

 

Cała branża motoryzacyjna boryka się z problemem braku półprzewodników na pierwszy montaż do nowych ciężarówek. Jednak w listopadzie Scania zaprezentuje unowocześnione pojazdy ciężarowe Euro 6. By klienci planujący zakup pojazdów ciężarowych mogli podejmować, jak najtrafniejsze decyzje co do swoich planów na przyszłość.

- Biorąc pod uwagę rekordowy popyt, niedostateczną podaż półprzewodników i zbliżające się wprowadzenie nowej gamy produktów, zdecydowaliśmy się wyłożyć karty na stół. Podobnie jak cała branża zmagamy się jednak z niedoborem półprzewodników. Spowodowało to wydłużenie terminów realizacji zamówień, a w niektórych przypadkach opóźnienia w dostawach. Do tego dochodzą przygotowania do największej premiery rynkowej od 2016 roku. W tej sytuacji uznaliśmy, że uczciwie z naszej strony jest zapewnić potencjalnym klientom lepszą podstawę do podejmowania decyzji o zakupie kolejnych ciężarówek – komentuje Alexander Vlaskamp, wiceprezes wykonawczy i dyrektor ds. sprzedaży i marketingu w Scania.

Nie ujawniono szczegółów dokładnego terminu premiery, ani też jakich modeli dotyczą zmiany - niemniej jednak zapowiedziano m.in. istotną poprawę zużycia paliwa w porównaniu z obecną ofertą, jak również modernizacje podwozia.

Obecny system zakupów przypomina trochę kupowanie kota w worku. Klienci mogą zgłosić zainteresowanie nową ofertą u swoich przedstawicieli Scania. System składania zamówień na nowe pojazdy zostanie uruchomiony w listopadzie. Klienci, którzy wcześniej zgłosili zainteresowanie samochody otrzymają, jako pierwsi.

Jesienią będziemy kontynuować szkolenia naszych handlowców. Upewnimy się, że dysponujemy wszystkimi narzędziami i informacjami potrzebnymi do wprowadzenia nowej 13-litrowej gamy w listopadzie. Jesteśmy przekonani, że nasi klienci docenią możliwość wyboru świetnego pojazdu ciężarowego z obecnej gamy albo unowocześnionych pojazdów, których produkcja rozpocznie się w drugim kwartale 2022 roku – podkreśla Alexander Vlaskamp.

 

Przeczytaj też:
Chorwacka policja odnalazła 22 z 50 skradzionych ciężarówek tego lata w Austrii

Latem w Austrii skradziono 50 ciężarówek z naczepami o wartości ponad pięciu milionów euro.

Nowe Renault Trucks T520 High we flocie brytyjskiego przewoźnika

Inverdell Ltd, brytyjski przewoźnik z Cairndow, specjalizujący się w transporcie ryb w warunkach kontrolowanej temperatury, zakupił dwa nowe ciągniki siodłowe Renault Trucks T520 High.

Ponowny wzrost liczby nowych samochodów ciężarowych

We wrześniu 2021 r. zarejestrowano 2781 wszystkich rodzajów pojazdów użytkowych pow. 3,5 t, to 32,4% więcej niż przed rokiem i więcej niż w sierpniu br. (+37,5%).

TRATON z nowym zarządem

Rada Nadzorcza TRATON SE podjęła dziś decyzję o zmianie Zarządu w TRATON. Obecny prezes i dyrektor generalny Scania, Christian Levin, będzie teraz kierował TRATON SE, jako nowy dyrektor generalny.

Silnik Diesla ma przed sobą jeszcze długą przyszłość

W Norymberdze wmurowano kamień węgielny pod przyszłą fabrykę silników dla ciężarówek: MAN, Scania oraz Navistar.

Ranking sprzedaży ciężarówek, a dostępność samochodów na stokach

Od początku 2021 roku przybyło 21 524 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5t. co oznacza wzrost (+77,9%) w skali roku.

Przewóz do i z Wielkiej Brytanii, czy na pewno bez ograniczeń?

Od 1 stycznia 2021 r. istnieje możliwość wykonywania przewozów do i z terytorium Unii Europejskiej oraz do i z Wielkiej Brytanii, a także przez terytorium Wielkiej Brytanii bez ograniczeń, natomiast konieczne jest spełnienie odpowiednich warunków.

Pomorska Miss Scania powraca

Już 4 września teren gdańskiego oddział Scania po raz kolejny zamieni się w zlot pojazdów Scania. W tym roku o tytuł najpiękniejszego pojazdu Scania będzie można zawalczyć już po raz dziewiętnasty.

BMC z europejską homologacją

Przez lata mieliśmy siedem marek samochodów ciężarowych specjalizujących się w transportach długodystansowych. Kilka lat temu dołączył do nich Ford Trucks, być może przyszedł czas na kolejnego gracza.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL