Systemy ostrzegania w naczepach Krone

Krone Cool Liner

Dobra widoczność, zwłaszcza w tzw. martwym polu, to niezwykle ważna kwestia dla kierowców zestawów ciężarowych.

 

Dużym zagrożeniem są rowerzyści i piesi, którzy niespodziewanie mogą się znaleźć w pobliżu martwego pola. Jest to szczególnie niebezpieczne, gdy ciężarówka zamierza skręcić w prawo.

Uświadomienie potencjalnym ofiarom wypadków o tym niebezpieczeństwie jest ważne dla ochrony ich zdrowia i życia. Firma Krone postanowiła wyposażyć swoje naczepy w:wyraźnie widoczne naklejki ostrzegawcze w newralgicznych punktach pojazdu. Ale to nie wszystko: migające boczne światła obrysowe mają zapewnić jeszcze większe bezpieczeństwo. Migające boczne światła naczepy, podczas skręcania, mają na celu ostrzeganie rowerzystów przed skręcającą naczepą.

Dodatkowo Krone postanowiło standardowo wyposażać naczepy Cool Liner w górne światła stopu. W celu dalszego zwiększenia bezpieczeństwa biernego Krone
sukcesywnie wyposaża swoje pojazdy w nowo zaprojektowane tylne belki. Belki te mają dwukrotnie większą absorpcją siły, w razie uderzenia, oraz są osadzone niżej, tak aby samochody osobowe i motocykle nie mogły dostać się pod naczepę po uderzeniu w tył pojazdu.

Systemy elektroniczne pomagają również zapobiegać niebezpiecznym sytuacjom takim jak np. wybuch opony. Krone Tire - system monitorowania ciśnienia stale mierzy i sprawdza ciśnienie we wszystkich sześciu oponach naczepy. Jeśli ciśnienie w oponach wykazuje niepokojące objawy system ostrzega kierowcę, który może zawczasu zareagować - choćby zjeżdżając w bezpieczne miejsce.

Przeczytaj też:
Nowoczesne naczepy z instalacją solarną we flocie FM Logistic

Rozwijając swoją działalność transportową FM Logistic modernizuje i powiększa własny tabor w Europie Centralnej.

Wielton po raz kolejny na IAA Transportation

Polski producent naczep i przyczep po raz kolejny prezentuje swoje pojazdy na światowej wystawie pojazdów użytkowych w Hanowerze.

Naczepy Schmitz Cargobull z certyfikatem TAPA TSR1

Schmitz Cargobull rozszerzył swoją ofertę naczep chłodni S.KO COOL o fabrycznie montowany pakiet wyposażenia certyfikowany dla operacji transportowych TAPA TSR1.

Firma Boekestijn w nowym biurze

W miniony czwartek, 15 września, Żerniki pod Poznaniem zamieniły się w europejską stolicę branży trucking’owej, dzięki zorganizowanemu przez firmę Boekestijn Transport wydarzeniu The Future of Trucking Summit.

Grupa Wielton ze wzrostem sprzedaży

W okresie od stycznia do czerwca 2022 r. skonsolidowane przychody Grupy Wielton wyniosły ok. 1,64 mld zł, zwiększając się o 25,1 proc. w porównaniu do pierwszej połowy 2021 r.

Naczepy Krone z nagrodami Trailer Innovation

Firma Krone otrzymała nagrodę Trailer Innovation w kategorii Podwozie za pojazd Box Liner eLTU 50 Traction Automatic.

Pomorska Miss Scania - nagrody rozdane

Tytuł „Pomorskiej Miss Scania 2022” przyznano pojazdowi Scania 590S należącemu do firmy Bartosz Popławski Transport.

Schmitz Cargobull zdobywa pierwszą nagrodę Trailer Innovation 2023 w kategorii Środowisko

Pierwsze miejsce za aerodynamiczną naczepę kurtynę S.CS EcoFLEX z POWER CURTAIN i Eco Pack w kategorii Environment.

Ograniczenia Inspektorów Transportu Drogowego za granicą

Czy kierowcy mogą stracić prawo jazdy nawet na 9 miesięcy? Jakie są uprawnienia Inspekcji Transportu Drogowego?

Wyszukiwarka

Informacje