Na granicy z Ukrainą i w Rosji

Przejście graniczne Rosja

Ograniczenia w ruchu pojazdów ciężarowych na terytorium Ukrainy w okresie letnim.

 

Państwowa Agencja Dróg Ukrainy z dniem 1 czerwca 2021r. wprowadza ograniczenia w ruchu pojazdów, których DMC przekracza 24 t, a obciążenie na oś przekracza 7 t., przy temperaturze powietrza przekraczającej 28ºC. Strona Ukraińska poinformowała, iż wzdłuż dróg przygotowano place postojowe, a także ustawiono właściwe znaki zakazu oraz tablice informacyjne.

Z ograniczeń zwolnione są pojazdy przewożące towary niebezpieczne, szybko psujące się, żywe zwierzęta i ptaki, a także związane z zapobieganiem lub likwidacją skutków sytuacji nadzwyczajnych.

Rosja

Z dniem 7 czerwca wszedł w życie przepis, który nakazuje służbom kontrolnym, na granicy, sprawdzić wjeżdżającego kierowcę ciężarówki pod kątem zaległych mandatów. Chodzi o wykroczenia związane z przekroczeniem prędkości oraz wykroczenia transportowe. Kierowca na którego kartotece widnieje obciążenie niezapłaconym mandatem, będzie musiał, przed wjazdem na terytorium Federacji Rosyjskiej, pokryć wysokość grzywny. Dotyczy to również numerów pojazdu, w którym inny kierowca otrzymał w przeszłości mandat. W takim przypadku przewoźnik lub jego przedstawiciel będzie miał trzy godziny na zapłacenie kary. Kontrola "kartoteki" dotyczy również wyjeżdżających z Rosji oznacza to, że kierowca popełniwszy wykroczenie, bez wcześniejszego opłacenia grzywny, nie opuści terytorium Federacji.

Przed przekroczeniem granicy warto sprawdzić swoją kartotekę na stronie GIBDD, problem jednak w tym, że strona bardzo długo się ładuje: https://гибдд.рф/check/fines

Przeczytaj też:
W lutym kolejne kontrole ciężarówek w całej Europie ramach akcji Roadpol

Od 7 do 13 lutego ciężarówki i autokary będą kontrolowane przez policję w całej Europie. Europejska sieć funkcjonariuszy policji drogowej Roadpol ogłosiła termin pierwszej, w tym roku, kampanii kontrolnej Truck & Bus.

Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Nowe fotoradary w Rumunii

Stacjonarne kamery radarowe zostaną zamontowane na wszystkich zatłoczonych drogach w Rumunii, w tym na Autostradzie Soarelui, Valea Prahovei i Valea Oltului.

Na parkingach powstanie infrastruktura do odśnieżania pojazdów ciężarowych

W świetle przepisów, za właściwe przygotowanie pojazdu do drogi, w tym jego dokładne odśnieżenie, odpowiedzialny jest kierowca. Trudno jednak utrzymać pojazd ciężarowy w należytym stanie, gdy trzeba się wspiąć na wysokość 4 m. GDDKiA zadba, aby na parkingach pojawiły się specjalne rampy.

MOYA otworzyła kolejnych pięć stacji paliw

Kolejne pięć stacji paliw zaczęły funkcjonować w sieci MOYA. Są to stacje franczyzowe – w Rzeszowie i Choroszczy (woj. Podlaskie) oraz własne – w Kościerzynie (woj. Pomorskie), w Poznaniu i w Głogowie.

Zniesienie obowiązkowego badania technicznego pojazdów

Parlament rosyjski wierzy, że bezpieczeństwo ruchu drogowego i stan techniczny pojazdów nie są ze sobą w żaden sposób powiązane.

Jakimi nowymi drogami pojedziemy w 2022 roku?

Rok 2021 GDDKiA zakończyła udostępniając do ruchu ponad 425 km nowych dróg. Obecnie kierowcy w Polsce mają do dyspozycji 4670,5 km dróg szybkiego ruchu, w tym 1 778,9 km autostrad i 2891,6 km dróg ekspresowych.

Kierowca ciężarówki a odpowiedzialność załadowcy. Nowy rekord przeładowania ciężarówki

Ustanowił go niedawno ukraiński kierowca w swoim kraju.

Wyszukiwarka

Informacje