Volkswagen Multivan T7 również, jako eHybrid

VW T7 Multivan

W 2022 roku na rynku pojawi się Volkswagen T7 Multivan.

 

Volkswagen Samochody Użytkowe zaprezentował nowego Multivana. VW T7. Samochód charakteryzuje się nową koncepcją wnętrza, nowoczesnymi systemami informacyjno-rozrywkowymi. Po raz pierwszy VW Transporter otrzyma hybrydowy napęd plug-in.

Nowy VW T7 znacznie zwiększył swoją długość i szerokość. Ma 4973 mm długości, 1941 mm szerokości i do 1903 mm wysokości. - Nadal pozostajemy wierni typowej linii VW Bulli - mówi Albert Kirzinger, główny projektant Volkswagen Samochody Użytkowe. Nowy Multivan będzie również wprowadzany na rynek w wersji o długości 5173 mm.

Rozstaw osi nowego Transportera wynosi 3124 mm. Począwszy od wersji wyposażenia "Style", drzwi przesuwne są standardowo otwierane i zamykane elektrycznie. Nowy Multivan jest też standardowo wyposażony w "Digital Cockpit" przystosowany do wyświetlania i sterowania systemem informacyjno-rozrywkowym. "Ready 2 Discover" z wbudowaną kartą SIM. Dzięki temu samochód zawsze jest on-line. Nowa koncepcja wnętrza przewiduje pojedyncze siedzenia z tyłu. Za trzecim rzędem siedzeń znajduje się miejsce na 469 litrów bagażu, w wersji długiej będą to 763 litry. Po wyjęciu siedzeń otrzymamy odpowiednio: 3672 lub 4005 l. Systemy wspomagania kierowcy obejmują system ostrzegania Car2X, "Front Assist" z funkcją awaryjnego hamowania w mieście, system ostrzegania przed zjechaniem z pasa ruchu "Lane Assist", rozpoznawanie znaków drogowych i aktywny tempomat. Opcjonalnie dostępny jest również "IQ.Drive Travel Assist" - system dedykowany do częściowo zautomatyzowanej jazdy.

Początkowo Volkswagen T7 wejdzie na rynek z dwoma turbodoładowanymi silnikami benzynowymi o mocach: 100 kW (136 KM) i 150 kW (204 KM). Nieco później w ofercie znajdzie się turbodiesel o mocy 110 kW (150 KM). Do zmiany biegów służy dwusprzęgłowa skrzynia biegów DSG. W eHybrid zastosowano hybrydowy system plug-in o mocy systemowej 160 kW (218 KM). Akumulator litowo-jonowy (13 kWh) umożliwi zasięg, na napędzie elektrycznym, około 50 km.

Wraz z Multivanem T7, VW Samochody Użytkowe, repozycjonują swoje portfolio. Transporter T6.1 pozostanie w sprzedaży, jako wersja do użytku komercyjnego oraz, jako baza do budowy kampera w wersji California.
W 2022 roku na rynek zostaną wprowadzone także modele elektryczne ID.Buzz i transporter ID.Buzz Cargo.

 

Przeczytaj też:
Mobilne kontrole e-Toll już działają

Na początku grudnia w systemie e-TOLL zarejestrowano 1,361 tys. pojazdów, w tym 1,167 tys. (85%) ciężarówek i 204 tys. (15%) samochodów osobowych.

Najstarszy oryginalny samochód ciężarowy na świecie

Jest nim Daimler Motor-Lastwagen z roku 1898, zbudowany w firmie Daimler-Motoren-Gesellschaft (DMG), na stałe eksponat Muzeum Mercedes-Benz.

Panoramiczny obraz z lotu ptaka dzięki kamerom 360° i 270°

W dawnych czasach marynarz wspinał się na grotmaszt okrętu, by z bocianiego gniazda obserwować morze. Dziś pojazdy użytkowe mogą już być wyposażane w system kamer o kącie widzenia 360° lub 270°. Cel jest taki sam: uzyskanie najlepszej możliwej widoczności wokół całego pojazdu.

3G nie dla kierowców ciężarówek - jest nowa interpretacja przepisów

Berlin ułatwił kierowcom ciężarówek stosowanie przepisów 3G. Dowód szczepienia kierowcy nie jest już obowiązkowy.

Kiedy można prowadzić pojazd bez uprawnień a komu policja zatrzyma prawo jazdy

Jeździsz bez "prawka"? Ubezpieczyciel wystawi ci rachunek za wypadek…

Utrudnienia dla ciężarówek na przeprawach promowych w Calais

W proteście przeciwko limitom połowowym francuscy rybacy chcą dziś zablokować przeprawy promowe ciężarówek w tunelu pod kanałem La Manche. Protest może doprowadzić do opóźnień w porcie Calais.

Protest niemieckich stowarzyszeń transportowych przeciwko 3G

Sześć niemieckich stowarzyszeń transportowych i logistycznych skrytykowało nową wersję ustawy 3G o ochronie przed infekcjami, która weszła w życie w tym tygodniu.

Girteka otwiera największy swój oddział z lokalizacją w Polsce

Będzie to największa lokalizacja Girteki. Firma planuje w przyszłym roku zatrudnić ponad 5000 nowych pracowników, głównie nowych kierowców, ale także techników transportu i pracowników administracyjnych, zwłaszcza specjalistów ds. finansów i zasobów ludzkich.

Sytuacja dla kierowców ciężarówek w Niemczech - ciąg dalszy

Nowe regulacje anty covidowe narobiły dużego zamieszania wśród naszych rodaków i w całym transporcie.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje