Kierowcy ciężarówek do Wielkiej Brytanii bez kwarantanny, ale z ważnym paszportem

Wjazd kierowcy ciężarówek Wielka Brytania

Wielka Brytania w dalszym ciągu jest obszarem bardzo wysokiego ryzyka.

 

Oznacza to, że od wtorku 15 czerwca 00.01 na podróżnych będzie obowiązywała kwarantanna. Jednak kierowcy ciężarówek i inne osoby pracujące przy transporcie towarów są zwolnieni z obowiązku kwarantanny i testu PCR. Dotyczy to również sytuacji, gdy pobyt w Wielkiej Brytanii jest dłuższy niż 48 godzin. Towary i transport mogą odbywać się zarówno promem, jak i tunelem pod kanałem. Kierowcy muszą jednak wypełnić oświadczenie o kwarantannie, raport Evofenedex i TLN.

Oświadczenie o kwarantannie jest dostępne w 11 językach, w tym po polsku. W oświadczeniu o kwarantannie należy przedstawić "dokumenty uzupełniające", w tym kod 95 i list przewozowy. Dozwolonych będzie tutaj kilka rodzajów dokumentów, które mają na celu wykazać, że kierowca jest na drodze i przewozi towary.

Mieszkańcy Unii Europejskiej, Liechtensteinu, Islandii, Norwegii, Szwajcarii nie będą już mogli podróżować do Wielkiej Brytanii tylko na dowód osobisty. Od 1 października 2021 wjazd na teren Zjednoczonego Królestwa będzie możliwy, tylko z ważnym paszportem. Ważność paszportu musi wynosić co najmniej okres pobytu w Wielkiej Brytanii. Dotyczy to również kierowców i osób, które muszą wykonywać pracę w Wielkiej Brytanii.

Przeczytaj też:
W lutym kolejne kontrole ciężarówek w całej Europie ramach akcji Roadpol

Od 7 do 13 lutego ciężarówki i autokary będą kontrolowane przez policję w całej Europie. Europejska sieć funkcjonariuszy policji drogowej Roadpol ogłosiła termin pierwszej, w tym roku, kampanii kontrolnej Truck & Bus.

Zdalny odczyt tachografów już w Polsce. Pierwsze kontrole ITD w Lublinie

Poniedziałek był pierwszym dniem, gdy kierowcy mogli spotkać na terenie województwa lubelskiego pojazd Inspekcji Transportu Drogowego wyposażony w antenę DSRC.

Kolejne nowe ciężarówki pojawią się w tym roku w firmie Drutex

Drutex, kolejny rok wymienia flotę. W ubiegłym roku odebrali pierwsze MAN-TGX. W tym roku powtórzą zakup.

Martin Lundstedt, Volvo Group - nowym przewodniczącym Rady ds. Pojazdów Użytkowych ACEA

Wczoraj Europejskie Stowarzyszenie Producentów Samochodów (ACEA) wybrało Martina Lundstedta, dyrektora generalnego Volvo Group, na przewodniczącego rady ds. pojazdów użytkowych na nadchodzący rok.

Przedsiębiorcy wybierając firmowe auta, patrzą przede wszystkim na cenę zakupu

Cena jest obecnie głównym kryterium decydującym o wyborze samochodów w firmach z sektora MŚP - wynika z badania zrealizowanego przez Instytut Keralla na zlecenie Carefleet S.A.

Ekonomia współdzielenia w przedsiębiorstwach. Czy należy zmienić myślenie?

Co czwarta firma chce dzielić się swoimi maszynami, autami a nawet pracownikami z innymi firmami. Świat idzie w kierunku używania, a nie posiadania, i przedsiębiorcy z sektora MŚP chcą się w ten trend wpisać.

Nowe fotoradary w Rumunii

Stacjonarne kamery radarowe zostaną zamontowane na wszystkich zatłoczonych drogach w Rumunii, w tym na Autostradzie Soarelui, Valea Prahovei i Valea Oltului.

Na parkingach powstanie infrastruktura do odśnieżania pojazdów ciężarowych

W świetle przepisów, za właściwe przygotowanie pojazdu do drogi, w tym jego dokładne odśnieżenie, odpowiedzialny jest kierowca. Trudno jednak utrzymać pojazd ciężarowy w należytym stanie, gdy trzeba się wspiąć na wysokość 4 m. GDDKiA zadba, aby na parkingach pojawiły się specjalne rampy.

MOYA otworzyła kolejnych pięć stacji paliw

Kolejne pięć stacji paliw zaczęły funkcjonować w sieci MOYA. Są to stacje franczyzowe – w Rzeszowie i Choroszczy (woj. Podlaskie) oraz własne – w Kościerzynie (woj. Pomorskie), w Poznaniu i w Głogowie.

Wyszukiwarka

Informacje