Goodyear ogłosił nawiązanie długoterminowej współpracy z firmą ZF

Goodyear ZF

Strategiczna umowa połączy możliwości oferty Goodyear Total Mobility i rozwiązania Fleet Management Solutions (FMS) marki ZF.

 

Rozszerzony pakiet zaawansowanych opon i interoperacyjnych rozwiązań do zarządzania oponami i flotą na podstawie danych zapewni firmom transportowym kompleksowe podejście umożliwiające bardziej wydajną i zrównoważoną działalność. Wyjątkowa, dostosowywana indywidualnie propozycja wartości od Goodyear i ZF jeszcze bardziej ułatwi flotom i producentom OEM proces transformacji cyfrowej, łącząc wiele strumieni danych za pomocą jednego wspólnego sprzętu telematycznego.

W 2019 r. Goodyear wprowadził na rynek swoją kompleksową ofertę Total Mobility z możliwością dostosowania do indywidualnych potrzeb, zapewniając tym samym pełne monitorowanie opon i zarządzanie nimi, począwszy od montażu odpowiedniego ogumienia w zależności od rodzaju działalności, poprzez planowanie proaktywnej obsługi technicznej, aż po bieżnikowanie. Ta innowacyjna oferta obejmuje system monitorowania ciśnienia w oponach z autorskim algorytmem Goodyear G-Predict, który zapewnia proaktywne ostrzeżenia w czasie rzeczywistym i zapobiega nawet 90% awarii związanych z oponami.

Dzięki rozwiązaniu, opartemu na pojedynczej skrzynce telematycznej o nazwie TX-TRAILERPULSE, klienci mogą teraz korzystać z usług i wsparcia obu firm, w tym z rozwiązań Transics FMS firmy ZF:
- Połączenie rozwiązań TX-TRAILERPULSE i TX-TRAILERFIT z systemem zarządzania oponami FleetOnlineSolutions firmy Goodyear zapewni pełny wgląd w osiągi, użytkowanie i stan techniczny opon oraz parku naczep. Floty skorzystają na szybszej obsłudze i dokładnych informacjach o przebiegu opon, co pozwoli uniknąć przedwczesnej wymiany opon i konserwacji naczep. Z kolei firmy wynajmujące pojazdy użytkowe i naczepy mogą zapewnić większą przejrzystość związaną z dokładnym wykorzystaniem naczepy i opon przez klienta końcowego.
- TX-CONNECT udostępnia w czasie rzeczywistym dane o pozycji naczepy, geofencingu, informacje o ruchu drogowym, a także umożliwia śledzenie ładunku klienta. Dostawcy usług również mogą uzyskać dostęp do danych, aby zaplanować proaktywną konserwację w czasie przerw w pracy.

Zintegrowana oferta zarządzania oponami i flotą zapewni nową jakość w zakresie widoczności i wydajności operacyjnej:
- Elastyczność - klienci wybierają pakiet usług i rozwiązań zgodny z ich potrzebami.
- Uproszczenie - jeden wspólny sprzęt i zintegrowany pulpit nawigacyjny, zapewniający dostęp do danych dotyczących zarządzania oponami, pojazdami i ładunkami, który umożliwia dalszą integrację systemów niezależnie od marki, wykorzystywanych już w codziennej działalności.
- Oszczędność czasu - podejmowanie decyzji w oparciu o fakty oraz praktyczne spostrzeżenia pozwala zapobiegać przestojom i planować proaktywną konserwację. Kompleksowa konfiguracja skracająca czas instalacji.
- Obsługa klienta - obaj partnerzy zapewnią fachową pomoc drogową i flotową za pośrednictwem silnej ogólnoeuropejskiej sieci serwisowej.

Współpraca będzie bazować na wspólnych możliwościach monitorowania opartego na danych i analityce predykcyjnej, aby pomóc producentom OEM i flotom komercyjnym działającym na terenie UE w płynnym dostosowaniu się do przyszłych wymagań prawnych, w tym przepisów GSR5 TPMS, które wymagają, aby pojazdy HCV były stopniowo wyposażane w system TPMS od lipca 2022 roku. To istotne wsparcie również z punktu widzenia spełnienia rozporządzenia UE w sprawie bezpieczeństwa ogólnego, które nakazuje stosowanie zaawansowanych funkcji bezpieczeństwa.

Przeczytaj też:
Szykują się duże zmiany dla kierowców samochodów dostawczych

Zmiana potencjalnie dotyczy ponad 37 tysięcy przewoźników z busami.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Przewoźnicy mogą się już rejestrować w systemie e-TOLL

Ministerstwo Finansów uruchomiło rejestrację w systemie e-TOLL oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta.

Norma emisji spalin Euro VII od kiedy i dlaczego?

Przyszła norma emisji spalin Euro VII sprawi, że ciężarówki z silnikiem Diesla staną się jeszcze droższe. Naukowcy po raz pierwszy próbowali oszacować koszty produkcji.

Karty paliwowe Eurowag. Wygodne rozliczenia na stacjach benzynowych i nie tylko

Karty paliwowe to wygoda, bezpieczeństwo i oszczędności. W jaki sposób pomogą w prowadzeniu firmy?

IAA Commercial Vehicles 2022 w Hanowerze jest już ustalona data imprezy

Największe dla branży pojazdów użytkowych targi w Hanowerze powracają z formują tradycyjnej wystawy.

Volkswagen rekrutuje do klas patronackich. Od 17 maja zapisy

Już od 17 maja, wszyscy zainteresowani absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać wnioski o przyjęcie do jednej z branżowych klas prowadzonych pod patronatem Volkswagen Poznań.

PACCAR Financial Europe obchodzi 20-lecie istnienia

W ciągu tych dwóch dziesięcioleci organizacja stała się wiodącą firmą finansującą ciężarówki DAF w Europie zarówno dla klientów, jak i dla dealerów.

Trzecia odsłona konferencji e-Leasing Day

Podczas wydarzenia firmy z sektora IT zaprezentują sposoby wykorzystania nowych technologii w biznesie leasingowym, a tematem przewodnim wszystkich wystąpień będzie zarządzanie projektami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL