AIR-PRO oraz usługa IVECO Driver Pal w nowym IVECO Daily

Nowe IVECO Daily 2021

Firma IVECO przedstawiła dziś nowe Daily.

 

- Każda generacja Daily wyznaczała nowe standardy, a teraz Daily sam staje się "marką w ramach marki IVECO", utrwalając swój sukces. Obecnie Daily jest europejskim liderem w segmencie podwozi, a dzięki 7-tonowej wersji także w kategorii pojazdów o dużej ładowności. Wpisując się w ideę zrównoważonego rozwoju, jest też punktem odniesienia dla innych użytkowych modeli zasilanych alternatywnymi paliwami. Nowy Daily wchodzi na rynek pojazdów użytkowych w roku, w którym spodziewany jest najwyższe tempo wzrostu sprzedaży w historii. Liczba rejestracji rośnie konsekwentnie od trzech kwartałów, co dotyczy także IVECO - powiedział Davide Diana, IVECO Light Business Line Director.

Wraz z nowym Daily firma IVECO wprowadza rewolucyjne pneumatyczne zawieszenie AIR-PRO, które nieustannie adaptuje się do warunków użytkowania, zapewniając wyjątkowo wysoką kulturę pracy podwozia i bezpieczeństwo jazdy, ważne zarówno dla kierowcy, jak i ładunku. Moduł stałej redukcji tłumienia (CDC) w zawieszeniu AIR-PRO niemal natychmiast reaguje na nierówności nawierzchni, co 10 milisekund ustalając optymalne ciśnienie w każdym amortyzatorze pod kątem najlepszej reakcji. Ograniczenie wibracji o 25% przyczynia się do zapewnienia najwyższego komfortu jazdy. Inteligentny system AIR-PRO dopasowuje się także do wymagań kierowcy i pozwala mu sterować charakterystyką zawieszenia. Kierowca ma do wyboru ustawienie Soft dla najwyższego komfortu, Load dla optymalnych właściwości jezdnych i ograniczenia kołysania w pełni obciążonego pojazdu, oraz Auto, w którym system sam dobiera najwłaściwsze parametry. Zawieszenie AIR-PRO dostosowuje się do obciążenia pojazdu, zmniejszając przechyły nadwozia na zakrętach nawet o 30%, co podnosi bezpieczeństwo kierowcy i ładunku.
Zawieszenie AIR-PRO ułatwia też załadunek i rozładunek, bo zmiana wysokości podwozia zajmuje niespełna 10 sekund. Funkcja zapamiętywania wysokości umożliwia zapisanie wybranej przez kierowcę konfiguracji, aby jeszcze bardziej ułatwić korzystanie z pojazdu.
Do sterowania inteligentnym systemem AIR-PRO służy łatwe w obsłudze pokrętło na desce rozdzielczej oraz nowa, intuicyjna grafika na ekranie TFT.

Samochody dostawcze IVECO będa także wyposażone w nową usługę IVECO Driver Pal. Jest to cyfrowy asystent kierowcy, który umożliwia interakcje z pojazdem oraz innymi kierowcami, a także korzystanie ze skomunikowanych usług poprzez polecenia głosowe Alexa firmy Amazon.

Co znajdziemy w nowym IVECO Daily?

1) W nowym Daily wprowadzono nową 6-biegową przekładnię manualną, która zapewnia doskonałe wrażenia z jazdy oraz charakteryzuje się najwyższą w swojej klasie kulturą i precyzją zmiany przełożeń. Komfort jej wielogodzinnego użytkowania docenią zwłaszcza kierowcy pracujący głównie w mieście. Nowa przekładnia przyczynia się także do obniżenia całkowitego kosztu posiadania pojazdu. Przekładnia współpracuje z silnikiem o pojemności 2,3 litra za pośrednictwem takiego samego sprzęgła, jak w pojazdach z silnikami 3-litrowymi, co poprawia solidność zespołu napędowego w najtrudniejszych warunkach i zwiększa jego trwałość nawet o 18%. Nowa skrzynia biegów - praktycznie nie wymaga wymiany oleju - okres międzyprzeglądowy wydłużono do 350 000 km, co pozwala na dalsze obniżenie kosztów serwisu i napraw nawet o 4%.
2) Nowe fotele wypełnione pianką z pamięcią kształtu: najwyższy komfort dzięki dostosowaniu do sylwetki kierowcy W nowym Daily zastosowano zupełnie nowe fotele, w których środkowe sekcje siedziska i oparcia są wypełnione pianką z pamięcią kształtu - po raz pierwszy w lekkim samochodzie dostawczym. Pianka dopasowuje się do sylwetki, umożliwiając równomierne rozłożenie masy. Maksymalny nacisk na ciało kierowcy został zmniejszony nawet o 30%. Zapewnia to najwyższy komfort i zapobiega bólowi pleców. Boczne sekcje pogrubiono 15-milimetrową pianką o zwiększonej gęstości, aby poprawić trzymanie boczne, a tym samym bezpieczeństwo i wrażenia z jazdy. Wyższe osoby mogą liczyć na większy komfort, dzięki wydłużonemu o 20 mm i grubszemu o 15 mm siedzisku, które oferuje lepsze podparcie ud. Przeprojektowane dźwignie regulacji fotela oraz bok fotela ułatwiają częste wsiadanie i wysiadanie z pojazdu, na przykład w trakcie wykonywania usług kurierskich.
3) Silnik F1A o pojemności 2,3 litra i mocy od 116 do 156 KM jest dostępny z homologacją Euro 6-D Final oraz Euro VI-E. Trzylitrowy silnik F1C rozwija moc od 160 do 207 KM. Silnik F1A (2,3 litra) wyróżnia się umiarkowanym zużyciem paliwa, obniżonym nawet o 6%w porównaniu z poprzednim modelem (cykl WLTP). Zastosowanie nowej przekładni manualnej pozwoliło na zwiększenie momentu obrotowego nawet o 15%, co poprawia osiągi nowego Daily w wymagających warunkach oraz zwiększa wszechstronność przy montowaniu zabudowy z przystawką odbioru mocy. Nowy Daily jest jak zwykle przyjazny dla środowiska, zwłaszcza z 3-litrowym silnikiem zasilanym CNG, któremu nie brakuje mocy (136 KM) ani elastyczności (350 Nm).
Nowe Daily spełnia normy emisji spalin Euro 6-D Final i Euro VI-E, osiągając współczynnik zgodności 1 (CF=1) jeszcze przed wejściem tych przepisów w życie. Oznacza to, że samochód nie przekroczy limitów emisji praktycznie do końca swojej eksploatacji. Podwójny układ oczyszczania spalin z selektywną redukcją katalityczną został całkowicie przeprojektowany, dzięki czemu nie zajmuje więcej miejsca niż w poprzednich modelach. Nowy Daily zachował więc znane z poprzednich modeli wszechstronne możliwości zabudowy nadwozia.

Przeczytaj też:
MAN TGE 4x4 Offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

Nowy samochód zarejestrujesz w salonie u dealera

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera.

Rejestracje samochodów ciężarowych w maju 2021

Od początku 2021 roku przybyło 14 039 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. - ciężarówek i autobusów - co oznacza dwukrotny wzrost (+96,6%) w skali roku.

Druga generacja IVECO S-WAY

Po dwóch latach od premiery IVECO zaprezentowało zmodernizowany IVECO S-WAY.

IVECO buduje społeczność kierowców i oferuje nowe usługi ułatwiające pracę za kierownicą

Rozwiązanie to zapewnia kierowcom wsparcie na drodze ze strony sztucznej inteligencji wykorzystującej technologie głosowe.

Szykują się duże zmiany dla kierowców samochodów dostawczych

Zmiana potencjalnie dotyczy ponad 37 tysięcy przewoźników z busami.

Kolejne ambulansy MAN TGE

W siedzibie firmy AMZ Kutno odbyło się uroczyste przekazanie pierwszej partii 10 ambulansów MAN TGE dla firmy Falck Medycyna.

Mercedes-Benz klasa T - pierwsze informacje

Dla kogo? Ekskluzywny van został zaprojektowany dla rodzin i wszystkich tych, którzy lubią aktywnie spędzać wolny czas i potrzebują dużo miejsca oraz maksymalnej funkcjonalności bez rezygnacji z komfortu.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL