Druga generacja IVECO S-WAY

Druga generacja IVECO S-WAY

Po dwóch latach od premiery IVECO zaprezentowało zmodernizowany IVECO S-WAY.

 

Samochody z nowej gamy zaprojektowano z myślą o zapewnieniu niższych kosztów posiadania pojazdu i wysokiej produktywności dla właściciela parku pojazdów. Dzięki nowym silnikom oraz tylnej osi nowej generacji, zaawansowanym rozwiązaniom technicznym i innowacyjnym usługom podporządkowanym potrzebom klientów jeszcze bardziej obniżono zużycie paliwa, które i tak należało już do najniższych na rynku.

Nowy poziom pod względem łączności i koncentracji na kierowcy, to zasługa specjalnego cyfrowego asystenta IVECO Driver Pal, nowych i zaawansowanych funkcji oraz skomunikowanych usług. Przyjazny dla środowiska IVECO S-WAY jest idealnym rozwiązaniem biznesowym dla każdego właściciela floty, a także idealnym towarzyszem podróży dla kierowcy.

- Nowy IVECO S-WAY to samochód autentycznie wybiegający w przyszłość. Jest zrównoważony i oszczędny oraz zaprojektowany w sposób świadczący o głęboko zakorzenionym przedsiębiorczym sposobie myślenia jego konstruktorów. Najważniejszy jest klient, który może komunikować się ze swoimi pojazdami
w rewolucyjny sposób. Świat szybko idzie do przodu, a branża transportowa nie tylko musi za nim nadążać, ale wręcz go wyprzedzać i być motorem zmian. Tak właśnie postępuje firma IVECO. Nowy IVECO S-WAY jest przyszłością świata transportu dostępną już dziś. Zabierze naszych klientów na
kolejny poziom! - podsumował dzisiejszą premierę Thomas Hilse, IVECO Brand President.

- Rzadko który producent decyduje się na aktualizację produktu w zaledwie dwa lata po wprowadzeniu zupełnie nowego modelu. My jednak zrobiliśmy tak w przypadku IVECO S-WAY - udoskonalamy pojazd, który już należy do najlepszych w swojej kategorii. Dzisiaj nowy IVECO S-WAY przenosi nas na wyższy poziom, dzięki innowacjom, które nie mają odpowiednika na rynku. Oferujemy naszym klientom samochód, który przewiduje ich potrzeby i będzie przewyższał ich oczekiwania - skomentował Giuliano Giovannini, Head of Medium & Heavy Line Product Management.

Nowy IVECO S-WAY, którego premiera odbyła się w 2019 r., cieszy się wyjątkową popularnością, ze względu na możliwość zakupu ciągników siodłowych zasilanych gazem ziemnym. Ogólnie sprzedaż przewyższa wszelkie oczekiwania, co przekłada się na znaczący wzrost udziału w rynku. IVECO S-WAY zasilane gazem ziemnym są absolutnymi liderami w Europie. Obecnie przypada na nie ponad jedna czwarta sprzedaży.

Jeśli chodzi o Diesla - silniki z nowej gamy spełniają normy emisji Euro VI/E i są homologowane do zasilania w 100% biopaliwem drugiej generacji, takim jak uwodorniony olej rośliny (HVO). Seria silników Cursor 13 została uzupełniona o dwa nowe warianty o mocy 490 i 530 KM. Sprawność silników Cursor 11 i Cursor 13 podniesiono dzięki zwiększeniu stopnia sprężania i nowej strategii zarządzania procesem spalania. 13-litrowe silniki połączono z nowymi tylnymi osiami jednostopniowymi o zmniejszonych oporach wewnętrznych. Przełożenia tylnej osi w pojazdach z oponami o standardowym profilu mogą być wydłużone do 2,31:1. Umożliwia to znaczne obniżenie prędkości obrotowej, a tym samym poprawę wydajności na długich trasach. Dzięki tym rozwiązaniom model z nowym silnikiem Cursor 13 o mocy 490 KM jest prawdziwym mistrzem niskiego całkowitego kosztu posiadania i przełomowym modelem w transporcie długodystansowym.
Do poprawy efektywności IVECO S-WAY mierzonej zużyciem paliwa przyczyniają się także inne cechy pojazdu. Są to między innymi automatyczna klimatyzacja z nowym trybem Eco, który eliminuje zbędne zużycie energii, a także nowe aerodynamiczne osłony słupka A, nadające kabinie jeszcze bardziej opływowy kształt.

W nowych modelach IVECO S-Way producent oferuje usługę IVECO Driver Pal - asystenta kierowcy. Usługa umożliwia kierowcy interakcję z pojazdem, jego systemami sterowania, IVECO Control Room oraz wszystkimi funkcjami zarządzania flotą poprzez polecenia głosowe z wykorzystaniem modułu Alexa firmy Amazon. Dzięki specjalnej aplikacji MYIVECO można w ten sposób nie tylko obsługiwać poszczególne funkcje w kabinie i system multimedialny, ale także programować trasę w systemie nawigacji oraz sprawdzać informacje o stanie technicznym pojazdu i wyniki oceny stylu jazdy kierowcy. IVECO Driver Pal umożliwia także kontakt z innymi kierowcami na trasie lub w okolicy celu podróży poprzez aplikację MYCOMMUNITY.

Inną usługa jest IVECO Top Care, która (w razie awarii) poprzez IVECO Driver Pal, powiadamia najbliższych warsztat IVECO. W ramach usługi kierowca może liczyć
na innowacyjny pakiet opieki, jeżeli w ciągu 6 godzin nie uda się przywrócić samochodu do stanu umożliwiającego kontynuowanie jazdy. Obejmuje on bezpłatny transport, zakwaterowanie oraz ewentualną pomoc medyczną w razie takiej potrzeby.

Wersje IVECO S-WAY przystosowane do zasilania sprężonym gazem ziemnym (CNG) i skroplonym gazem ziemnym (LNG) zostały wyposażone w nowy inteligentny osprzęt, taki jak sprężarka ze sprzęgłem i pompa wspomagania układu kierowniczego o zmiennym wydatku, w celu dalszego obniżenia zużycia paliwa. Udoskonalenia silnika oraz nowe rozwiązania współdzielone z wersjami zasilanymi olejem napędowym, wraz z nowym inteligentnym osprzętem, pomagają jeszcze bardziej ograniczyć zużycie paliwa i emisję CO2.

Przeczytaj też:
MAN TGE 4x4 Offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

Nowa Generacja DAF - modele XF, XG i XG+

DAF Trucks obiecuje, w modelach nowej generacji XF, XG i XG+, 10% redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz najwyższy poziom komfortu.

 

DAF Trucks prezentuje nowy model ciężarówki (video)

W dniu dzisiejszym DAF Trucks oficjalnie pokazał nowy model samochodu ciężarówego przeznaczonego do transportów długodystansowych. Nowy długodystansowy DAF będzie miał oznaczenia kabin: XF, XG i XG+

Nowy samochód zarejestrujesz w salonie u dealera

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera.

Rejestracje samochodów ciężarowych w maju 2021

Od początku 2021 roku przybyło 14 039 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. - ciężarówek i autobusów - co oznacza dwukrotny wzrost (+96,6%) w skali roku.

IMS Intermodal Show - Transport intermodalny - konferencja

Firma Gniotpol Trailers - producent przyczep, naczep oraz zabudów - zaprasza na zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: IMS Intermodal Show.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Mercedes-Benz Actros Edition2 R5

Nazywają się włoską kolekcją R5 i zostały zaprezentowane 2 czerwca, podczas Dnia Republiki.

AIR-PRO oraz usługa IVECO Driver Pal w nowym IVECO Daily

Firma IVECO przedstawiła dziś nowe Daily.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL