Amerykański startup opracował obrotowe siodło, które ma zapobiegać wywróceniu się naczepy

Axcile

System dedykowany jest do samochodów ciężarowych, które są połączone siodłem z naczepą. To połączenie powoduje, że wywrotka naczepy na ogół powoduje również przewrócenie ciągnika.

 

Pochylenie przyczepy - przechylenie siodła

Amerykański startup Axcile wymyślił rozwiązanie, w którym płyta siodła nie jest sztywno zamocowana na ramie ciągnika, ale można ją przechylać w lewo lub w prawo. Jeśli więc naczepa przechyla się z powodu niekontrolowanych zdarzeń podczas jazdy, a nawet bocznego wiatru wówczas, w najgorszym przypadku, przewróci się sama naczepa, a obrotowe siodło może zapobiec wywrotce ciągnika. Siodło ma wbudowane zawiasy, które w razie potrzeby się odchylą.
Zintegrowany system czujników rejestruje obciążenia siodła i analizuje je. Jeśli zapisany algorytm wykryje krytyczny ruch przechyłu naczepy, zacisk siodełka z jednej strony zostaje zwolniony. Siodło odchyla się na jedną stronę, dzięki czemu przyczepa może się przewrócić bez pociągnięcia za sobą ciągnika, ale również bez wypięcia się z siodła.

Info: Axicle.io

 

 

 

Przeczytaj też:
MAN TGE 4x4 Offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

Nowa Generacja DAF - modele XF, XG i XG+

DAF Trucks obiecuje, w modelach nowej generacji XF, XG i XG+, 10% redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz najwyższy poziom komfortu.

 

DAF Trucks prezentuje nowy model ciężarówki (video)

W dniu dzisiejszym DAF Trucks oficjalnie pokazał nowy model samochodu ciężarówego przeznaczonego do transportów długodystansowych. Nowy długodystansowy DAF będzie miał oznaczenia kabin: XF, XG i XG+

Nowy samochód zarejestrujesz w salonie u dealera

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera.

Rejestracje samochodów ciężarowych w maju 2021

Od początku 2021 roku przybyło 14 039 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. - ciężarówek i autobusów - co oznacza dwukrotny wzrost (+96,6%) w skali roku.

IMS Intermodal Show - Transport intermodalny - konferencja

Firma Gniotpol Trailers - producent przyczep, naczep oraz zabudów - zaprasza na zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: IMS Intermodal Show.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Mercedes-Benz Actros Edition2 R5

Nazywają się włoską kolekcją R5 i zostały zaprezentowane 2 czerwca, podczas Dnia Republiki.

Druga generacja IVECO S-WAY

Po dwóch latach od premiery IVECO zaprezentowało zmodernizowany IVECO S-WAY.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL