Jazda ponadnormatywnym zestawem zakończyła się w areszcie

kierowca ciężarówki aresztowany

Aresztowaniem zakończyła się jazda kierowcy ciężarówki, który prowadził zestaw ponadnormatywny bez zezwoleń.

 

W dniu 21 maja., na obwodnicy Poznania S5, patrol WITD z Gniezna zatrzymał do kontroli kierowcę, który nie miał żadnych dokumentów i był poszukiwany.

Inspektorzy zauważyli, że ciężarówka przewozi dwa słupy betonowe. Ich długość - 23 m, była o 6,5 m większa od normy. Przekroczenie wyniosło aż 39,39 proc. Z kolei rzeczywista masa całkowita, przy normie 40 t, wyniosła 43,3 t, czyli o 8,25 proc. za dużo. Podobna sytuacja wystąpiła z dopuszczalnym naciskiem pojedynczej osi napędowej w ciągniku siodłowym, przy normie 11,5 t ważenie wykazało 13,35 t. Nacisk był zwiększony o 16,09 proc. Kierowca nie okazał żadnego zezwolenia na przejazd pojazdu nienormatywnego, a przede wszystkim nie miał żadnego swojego dokumentu.

Po elektronicznej weryfikacji dokumentów, okazało się, że kierowca ciężarówki był poszukiwany przez organy ścigania do odbycia kary pozbawienia wolności. Na miejsce został wezwany patrol policji, który aresztował zatrzymanego kierowcę. Przedsiębiorcy grozi w postępowaniu administracyjnym kara pieniężna w wysokości 15000 zł. z PRD oraz 13000 zł. z UTD (w tym 10500 zł. na przedsiębiorstwo i zarządzający transportem 2500 zł.). Kierowca będzie musiał zapłacić mandat w wysokości 650 zł.

Info: WITD Poznań

Przeczytaj też:
Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Wczoraj na drogach w Niemczech

Polska ciężarówka załadowana kłodami wypadła, w południe, z drogi S154 i przewróciła się.

Technologia DSRC wskaże ciężarówki z naruszeniami

Europejskie służby kontrolne rozpoczęły już testowanie urządzeń, które wykorzystują DSRC (Dedicated Short-Range Communication), czyli technologię pozwalającą na zdalne sczytywanie najważniejszych parametrów ze smart tachografów w pojazdach ciężarowych.

Palisz za kierownicą możesz być skontrolowany

W większości firm transportowych kierowcy ciężarówek mają zakaz palenia papierosów w kabinie. Są jednak takie, które pozwalają na odrobinę luksusu podczas jazdy. Jednak co może się stać, gdy patrol policji obserwuje palącego kierowcę?

Spektakularna akcja wydobycia polskiej ciężarówki

Zdarzenie miało miejsce na A6 niedaleko Bad Rappenau. 40-tonowa ciężarówka zjeżdża z autostrady i ląduje w środku drzew. 

Nieszczęścia chodzą parami...

Gdy kierowca ciężarówki wjechał w ciasną uliczkę nie spodziewał się tylu komplikacji, które miały nastąpić niebawem.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL