Przewoźnicy mogą się już rejestrować w systemie e-TOLL

e-Toll ciężarowe

Ministerstwo Finansów uruchomiło rejestrację w systemie e-TOLL oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta.

 

Rejestracja jest krótkim i intuicyjnym procesem, który można przeprowadzić całkowicie online. Kolejnym etapem wdrożenia nowego systemu, będzie uruchomienie w czerwcu br. poboru opłat w systemie e-TOLL.

- Udostępniamy naszym klientom kluczowy moduł systemu e-TOLL, czyli Internetowe Konto Klienta. Od dziś możliwa jest rejestracja użytkowników i pojazdów w nowym systemie. Uruchamiamy również infolinię, która całodobowo będzie wspierać użytkowników e-TOLL - informuje szefowa Krajowej Administracji Skarbowej Magdalena Rzeczkowska.

e-TOLL - jak się zarejestrować?

Rejestracja w systemie e-TOLL jest możliwa online na stronie etoll.gov.pl oraz za pośrednictwem e-Urzędu Skarbowego. Docelowo użytkownicy będą mogli jej dokonać również stacjonarnie w Miejscach Obsługi Klienta e-TOLL lub za pośrednictwem wybranych operatorów kart flotowych

Z końcem maja br. w sklepach Google Play i App Store zostanie udostępniona bezpłatna aplikacja mobilna e-TOLL PL, która będzie jednym z narzędzi do przekazywania danych geolokalizacyjnych do systemu e-TOLL oraz danych o przewozach towarów wrażliwych do systemu SENT. Poprzez aplikację będzie możliwe uiszczanie opłaty za przejazd po drogach płatnych.

W pierwszej połowie czerwca br. uruchomione zostaną pierwsze Miejsca Obsługi Klienta dla użytkowników e-TOLL oraz ruszy pobór opłat w nowym systemie.

Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta:
800 101 101 - numer bezpłatny dla użytkowników telefonów stacjonarnych w Polsce;
+48 22 521 10 10 - numer płatny dla użytkowników telefonów komórkowych oraz dla użytkowników z zagranicy – opłata za połączenie zgodna z cennikiem operatora.

Przeczytaj też:
Goodyear ogłosił nawiązanie długoterminowej współpracy z firmą ZF

Strategiczna umowa połączy możliwości oferty Goodyear Total Mobility i rozwiązania Fleet Management Solutions (FMS) marki ZF.

Szykują się duże zmiany dla kierowców samochodów dostawczych

Zmiana potencjalnie dotyczy ponad 37 tysięcy przewoźników z busami.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Norma emisji spalin Euro VII od kiedy i dlaczego?

Przyszła norma emisji spalin Euro VII sprawi, że ciężarówki z silnikiem Diesla staną się jeszcze droższe. Naukowcy po raz pierwszy próbowali oszacować koszty produkcji.

Karty paliwowe Eurowag. Wygodne rozliczenia na stacjach benzynowych i nie tylko

Karty paliwowe to wygoda, bezpieczeństwo i oszczędności. W jaki sposób pomogą w prowadzeniu firmy?

IAA Commercial Vehicles 2022 w Hanowerze jest już ustalona data imprezy

Największe dla branży pojazdów użytkowych targi w Hanowerze powracają z formują tradycyjnej wystawy.

Volkswagen rekrutuje do klas patronackich. Od 17 maja zapisy

Już od 17 maja, wszyscy zainteresowani absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać wnioski o przyjęcie do jednej z branżowych klas prowadzonych pod patronatem Volkswagen Poznań.

PACCAR Financial Europe obchodzi 20-lecie istnienia

W ciągu tych dwóch dziesięcioleci organizacja stała się wiodącą firmą finansującą ciężarówki DAF w Europie zarówno dla klientów, jak i dla dealerów.

Trzecia odsłona konferencji e-Leasing Day

Podczas wydarzenia firmy z sektora IT zaprezentują sposoby wykorzystania nowych technologii w biznesie leasingowym, a tematem przewodnim wszystkich wystąpień będzie zarządzanie projektami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL