Palisz za kierownicą możesz być skontrolowany

pali za kierownicą ciężarówki

W większości firm transportowych kierowcy ciężarówek mają zakaz palenia papierosów w kabinie. Są jednak takie, które pozwalają na odrobinę luksusu podczas jazdy. Jednak co może się stać, gdy patrol policji obserwuje palącego kierowcę?

 

Zdarzenie jest autentyczne a jego tematem było palenie... Z daleko trudno odróżnić palacza papierosów od palacza np. marihuany. Policjantów obserwujących ruch drogowy zaniepokoił kierowca ciężarówki, który podczas jazdy palił...,ale co palił? Żeby to sprawdzić policjanci musieli zatrzymać ciężarówkę.

W dniu 18 maja br. wieczorem funkcjonariusze z policji autostradowej obserwowali jadących kierowców ciężarówek. Policjantów zaniepokoił fakt, że ciężarówka jechała wolniej niż pozostałe. Na parkingu Ostönner doszło do sprawdzenia pojazdu. Już po otwarciu drzwi z kabiny ciężarówki policjanci mogli wyczuć charakterystyczny zapach marihuany. W środku znaleźli także resztki tego środka odurzającego. Niestety pechowcem okazał się 40-letni kierowca z Polski. Pobrano próbkę jego krwi i zabroniono dalszej jazdy. Polak otrzymał zarzuty karne.

Wypadki drogowe z udziałem odurzonych kierowców są często notowane przez policję. Coraz częściej, w razie podejrzenia, podczas kontroli drogowej, kierowcy są sprawdzani testem na obecność narkotyków. Warto zatem pamiętać, że cokolwiek palimy za kierownicą, może to już wzbudzić podejrzenia organów kontrolujących ruch samochodów na drogach przelotowych - zwłaszcza wieczorem.


Info: Policja Dortmund

Przeczytaj też:
Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Wczoraj na drogach w Niemczech

Polska ciężarówka załadowana kłodami wypadła, w południe, z drogi S154 i przewróciła się.

Jazda ponadnormatywnym zestawem zakończyła się w areszcie

Aresztowaniem zakończyła się jazda kierowcy ciężarówki, który prowadził zestaw ponadnormatywny bez zezwoleń.

Technologia DSRC wskaże ciężarówki z naruszeniami

Europejskie służby kontrolne rozpoczęły już testowanie urządzeń, które wykorzystują DSRC (Dedicated Short-Range Communication), czyli technologię pozwalającą na zdalne sczytywanie najważniejszych parametrów ze smart tachografów w pojazdach ciężarowych.

Spektakularna akcja wydobycia polskiej ciężarówki

Zdarzenie miało miejsce na A6 niedaleko Bad Rappenau. 40-tonowa ciężarówka zjeżdża z autostrady i ląduje w środku drzew. 

Nieszczęścia chodzą parami...

Gdy kierowca ciężarówki wjechał w ciasną uliczkę nie spodziewał się tylu komplikacji, które miały nastąpić niebawem.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL