MAN Lion's City w wersji mobilnego laboratorium do testów Covid-19

MAN lions City Covid

Stowarzyszenie okręgowe DRK Braunschweig-Salzgitter i miasto Salzgitter wykorzystują przebudowaną MAN Lion's City jako mobilną stację testową Covid-19.

 

Daje to mieszkańcom metropolii Dolnej Saksonii kolejną możliwość szybkiego i łatwego przetestowania pod kątem Covid-19. Autobus MAN Lion's City o długości 12 m oferuje również osobom o ograniczonej sprawności ruchowej wygodny sposób wsiadania do pojazdu, dzięki niewielkiej wysokości wejścia i rampie dla wózków inwalidzkich.

Aby skorzystać z autobusu, który był używany jako autobus liniowy w ruchu miejskim, przeprowadzono różne modyfikacje. Między dwojgiem drzwi wejściowych jest wystarczająco dużo miejsca na cały niezbędny sprzęt i materiały. Pozostawiono natomiast standardowe oświetlenie wnętrza fabrycznymi lampami LED, które zapewniają przyjemną atmosferę podczas testów.

MAN Truck & Bus oferuje w swoich autobusach ścianę grodziową, wydzielającą bezpieczna przestrzeń dla kierowcy. Jest to szczególne przydatne w mobilnym laboratorium, gdyż kierowca czuje się bezpiecznie odizolowany od zagrożeń infekcjami.

Gdyby zmieniły się wymagania dotyczące wykorzystania autobusu - można go będzie łatwo przekształcić, na przykład w autobus do wykonywania szczepień.

Przeczytaj też:
MAN Trucks rozbudowuje fabrykę ciężarówek w Niepołomicach

W ramach strategii New MAN w latach 2020-2022 rozbudowana zostanie fabryka pojazdów ciężarowych w Niepołomicach.

MAN TGE 4x4 Offroad

Te niepozornie wyglądające samochody dostawcze na prawdę potrafią wiele. Mogliśmy się o tym przekonać podczas imprezy zorganizowanej przez MAN Truck & Bus Polska na Autodromie 4x4 we Włościejewkach.

 

Nowa Generacja DAF - modele XF, XG i XG+

DAF Trucks obiecuje, w modelach nowej generacji XF, XG i XG+, 10% redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz najwyższy poziom komfortu.

 

DAF Trucks prezentuje nowy model ciężarówki (video)

W dniu dzisiejszym DAF Trucks oficjalnie pokazał nowy model samochodu ciężarówego przeznaczonego do transportów długodystansowych. Nowy długodystansowy DAF będzie miał oznaczenia kabin: XF, XG i XG+

Rejestracje samochodów ciężarowych w maju 2021

Od początku 2021 roku przybyło 14 039 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. - ciężarówek i autobusów - co oznacza dwukrotny wzrost (+96,6%) w skali roku.

IMS Intermodal Show - Transport intermodalny - konferencja

Firma Gniotpol Trailers - producent przyczep, naczep oraz zabudów - zaprasza na zaprasza na wyjątkowe wydarzenie: IMS Intermodal Show.

Druga generacja IVECO S-WAY

Po dwóch latach od premiery IVECO zaprezentowało zmodernizowany IVECO S-WAY.

IVECO buduje społeczność kierowców i oferuje nowe usługi ułatwiające pracę za kierownicą

Rozwiązanie to zapewnia kierowcom wsparcie na drodze ze strony sztucznej inteligencji wykorzystującej technologie głosowe.

Temat CB Radia powraca...

Choć temat trochę przycichł, termin nadal biegnie i niebawem może się okazać, że korzystając z CB radia, podczas jazdy, jest tak samo nielegalne, jak trzymanie w dłoni telefonu komórkowego.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL