Dlaczego wybuch opony ciężarówki jest niebezpieczny? (video)

Wybuch opony w ciężarówce

Wszyscy wiemy, że eksplozja opony do samochodu ciężarowego jest niebezpieczna. Ale, czy wiemy jakie zagrożenie i dla kogo niesie ów wybuch?

 

Eksplozja opony następuje nagle i czasem jest trudna do przewidzenia. Może nastąpić w wyniku dużego przeładowania ciężarówki, w przypadku starego zużytego ogumienia, ale też będąc następstwem wady samej opony. Dlaczego wybuch opony jest niebezpieczny i dla kogo? Doświadczeni kierowcy wiedzą, że lepiej nie przebywać zbyt długo w pobliżu ciężarówki, zwłaszcza podczas wykonywania manewru wyprzedzania. W przypadku nagłego wybuchu opony, pojazd znajdujący się na wysokości zestawu, nie tylko może być dotknięty wyrzuconymi częściami gumy lub zbrojenia opony. Bardziej niebezpieczna jest destabilizacja całego zestawu, która może doprowadzić do zmiany toru jazdy ciężarówki. To właśnie przedstawia poniższy film, na którym widać jak wybuch opony rosyjskiej ciężarówki i konsekwencje dla przejeżdżającej obok furgonetki.

 

 

Przeczytaj też:
Schmitz Cargobull wznawia produkcję naczep w Wielkiej Brytanii

Wiodący europejski producent naczep Schmitz Cargobull otwiera nową fabrykę w Manchesterze, produkowane będą tam niestandardowe pojazdy dla brytyjskich i irlandzkich operatorów.

Nowy FIAT Doblo i Fiorino

Można już składać zamówienia na nowe Doblò MY 2022 i Fiorino wyposażone w nowe silniki wysokoprężne MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final.

Zachęta finansowa dla kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii

Tesco oferuje kierowcom ciężarówek premię w wysokości 1000 funtów za pracę w transporcie towarów do sieci supermarketów.

Utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do Niemiec z Holandii

We wtorek 27 lipca 2021 r. Holandia ponownie zostanie sklasyfikowana przez Niemcy, jako obszar wysokiego ryzyka.

Polska pod wpływem alkoholu?

Opublikowana przez NIK informacja wskazuje, że w 9 na 10 skontrolowanych komend policji miały miejsce nieprawidłowości związane z kalibracją alkomatów.

Hegelmann buduje pierwszą w Polsce przestrzeń serwisową dla kierowców ciężarówek

Grupa Hegelmann z siedzibą w Bruchsal buduje pierwszy w Polsce hub dla kierowców ciężarówek. Kompleks pomieści 750 kierowców, a otwarcie planowane jest na 2022 rok.

Nowy punkt MAN Truck & Bus na serwisowej mapie Polski

Citronex inwestuje w punkt serwisowy ciężarówek MAN.

 

Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

MAN TGX 640 km zaprojektowany przez Drudi Performance

Słynny projektant Aldo Drudi zaprojektował i zbudował ekskluzywną wersję flagowego pojazdu MAN TGX 18.640.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL