Norma emisji spalin Euro VII od kiedy i dlaczego?

Norma Euro VII

Przyszła norma emisji spalin Euro VII sprawi, że ciężarówki z silnikiem Diesla staną się jeszcze droższe. Naukowcy po raz pierwszy próbowali oszacować koszty produkcji.

 

Oczekuje się, że obecnie przygotowywana przez Komisję Europejską norma emisji spalin Euro VII spowoduje, że ciężkie pojazdy użytkowe będą droższe o 1500 do 4700 euro w porównaniu z dzisiejszymi pojazdami Euro VI. Wprowadzenie kolejnej siódmej już normy czystości spalin jest planowane na rok około 2025.

Oprócz dalszych dolnych wartości granicznych dla cząstek stałych i tlenków azotu, naukowcy oczekują, że Komisja Europejska przede wszystkim zaostrzy wymagania dotyczące zachowania norm czystości spalin na wolnych obrotach silnika przy zimnym silniku. Dobra wiadomość jest taka, że ​​wymagane technologie są już gotowe do lub wkrótce będą gotowe do produkcji seryjnej. Zmiany to przede wszystkim obejście chłodnicy recyrkulacji spalin, gdy silnik jest zimny, szybsze nagrzewanie katalizatora oraz podwójny i wstępnie podgrzany wtrysk substancji katalitycznej - mocznika.

Aby obliczyć dodatkowe koszty, naukowcy stworzyli przykładowe konfiguracje dla przyszłych układów oczyszczania spalin. Jeśli chcesz przedłużyć żywotność układu oczyszczania spalin z 700 000 kilometrów obecnie wymaganych przez prawo europejskie do 970 000 kilometrów, musisz dopłacić około 700 euro. Przy przedłużeniu żywotności układu do 1,3 miliona kilometrów można się spodziewać dopłaty w wysokości 1000 euro.

Pocieszeniem niech będzie informacje że Kalifornia uchwaliła podobne rozporządzenie, już w sierpniu 2020 r. (z etapem pośrednim do 2024 r.).

Przeczytaj też:
Nowa Generacja DAF - modele XF, XG i XG+

DAF Trucks obiecuje, w modelach nowej generacji XF, XG i XG+, 10% redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz najwyższy poziom komfortu.

 

DAF Trucks prezentuje nowy model ciężarówki (video)

W dniu dzisiejszym DAF Trucks oficjalnie pokazał nowy model samochodu ciężarówego przeznaczonego do transportów długodystansowych. Nowy długodystansowy DAF będzie miał oznaczenia kabin: XF, XG i XG+

Goodyear ogłosił nawiązanie długoterminowej współpracy z firmą ZF

Strategiczna umowa połączy możliwości oferty Goodyear Total Mobility i rozwiązania Fleet Management Solutions (FMS) marki ZF.

Nowy samochód zarejestrujesz w salonie u dealera

Od 4 czerwca nowe auto można zarejestrować u dealera.

Rejestracje samochodów ciężarowych w maju 2021

Od początku 2021 roku przybyło 14 039 nowych pojazdów użytkowych o DMC pow. 3,5 t. - ciężarówek i autobusów - co oznacza dwukrotny wzrost (+96,6%) w skali roku.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Mercedes-Benz Actros Edition2 R5

Nazywają się włoską kolekcją R5 i zostały zaprezentowane 2 czerwca, podczas Dnia Republiki.

Druga generacja IVECO S-WAY

Po dwóch latach od premiery IVECO zaprezentowało zmodernizowany IVECO S-WAY.

Szykują się duże zmiany dla kierowców samochodów dostawczych

Zmiana potencjalnie dotyczy ponad 37 tysięcy przewoźników z busami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL