Nowy DAF - znajdź różnice

Nowy DAF Trucks 2021

Już za osiemnaście dni DAF Trucks oficjalnie przedstawi szczegóły nowej ciężarówki DAF model XG?

 

Nie znamy jeszcze nowej nazwy ciężarówki, którą DAF Trucks wypuści na rynek, jednak logika podpowiada, że po XF może to byc oznaczenie XG.

Jest duże prawdopodobieństwo, że oznaczenie flagowego modelu rzeczywiście będzie XG. Nie tylko dlatego, że G jest literą alfabetu po F, ale również dlatego, że litera X oznaczać może nazwę eXtra large, czyli duża kabina.

Po testach u wielu holenderskich przewoźników, gdzie ciężarówki DAF jeździły oklejone, producent pokazuje nam już nieco więcej. Dokładnie widzimy całą kabinę i możemy ocenić zmiany. To co wiemy na pewno, to światła mijania i dzienne w technologii LED, większy grill i być może nieco wyższą szybę czołową. Resztę szczegółów, do porównania, pozostawiamy naszym czytelnikom.

Premiera nowego modelu DAF Trucks już 9 czerwca 2021 r.

Przeczytaj też:
Pierwszy tysiąc nowych ciężarówek DAF już sprzedany

W niecały miesiąc po oficjalnej premierze firma DAF Trucks otrzymała już ponad 1000 zamówień klientów na ciężarówki nowej generacji XF, XG i XG.

Nowa Generacja DAF - modele XF, XG i XG+

DAF Trucks obiecuje, w modelach nowej generacji XF, XG i XG+, 10% redukcję zużycia paliwa, kompleksową gamę rozwiązań z zakresu pasywnego i aktywnego bezpieczeństwa oraz najwyższy poziom komfortu.

 

DAF Trucks prezentuje nowy model ciężarówki (video)

W dniu dzisiejszym DAF Trucks oficjalnie pokazał nowy model samochodu ciężarówego przeznaczonego do transportów długodystansowych. Nowy długodystansowy DAF będzie miał oznaczenia kabin: XF, XG i XG+

Spektakularna akcja wydobycia polskiej ciężarówki

Zdarzenie miało miejsce na A6 niedaleko Bad Rappenau. 40-tonowa ciężarówka zjeżdża z autostrady i ląduje w środku drzew. 

PACCAR Financial Europe obchodzi 20-lecie istnienia

W ciągu tych dwóch dziesięcioleci organizacja stała się wiodącą firmą finansującą ciężarówki DAF w Europie zarówno dla klientów, jak i dla dealerów.

Nowy DAF - czy chcesz go zobaczyć?

Dziś firma DAF Trucks rozpoczęła oficjalną zapowiedź nowego modelu ciężarówki.

Rekordowe wzrosty sprzedaży ciężarówek

Rejestracje nowych samochodów ciężarowych w marcu 2021.

 

DAF Trucks przyznaje tytuł DAF International Dealer of the Year 2021

Wiemy już kto otrzymał w tym roku statuetkę Dealera Roku DAF Trucks Polska. W Europie tytuł ten otrzymała Brytyjska grupa dealerska Lawrence Vehicles Ltd. 

Rejestracje ciężarówek w lutym 2021

Od początku 2021 roku przybyło 4462 nowe pojazdy użytkowe o DMC pow. 3,5 t. co oznacza wzrost o 28,1% r/r. W grupie samochodów ciężarowych rejestracji przybyło więcej o 32,7% w porównaniu z rezultatem w tym samym okresie 2020 r. a w grupie autobusów ubyło o 25%.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL