Karty paliwowe Eurowag. Wygodne rozliczenia na stacjach benzynowych i nie tylko

Karty paliwowe Eurowag

Karty paliwowe to wygoda, bezpieczeństwo i oszczędności. W jaki sposób pomogą w prowadzeniu firmy?

 

Aż 11 tysięcy klientów, ponad 25 lat doświadczenia w branży transportowej, 9 tysięcy obsługiwanych stacji oraz 18 biuro ulokowanych we wszystkich częściach Europy. Tak, w telegraficznym skrócie można opisać firmę Eurowag. Czesi zaczynali w 1995, prowadząc handel paliwem, a już 5 lat później do swojej oferty wprowadzili rozwiązania umożliwiające elektroniczną płatność za paliwo. Po roku ich klienci mogli w ten sposób rozliczać się również z opłat drogowych.

Dziś Eurowag jest jednym z najważniejszych i najszybciej rozwijających się graczy w swoim sektorze. Jak deklarują przedstawiciele firmy, jej celem jest dostarczanie przedsiębiorstwom transportowym niezawodnych i nowoczesnych usług z zakresu obsługi finansowej, nawigacji i telematyki. Dzięki temu chce stworzyć wyrównane warunki dla wszystkich przewoźników, nie zapominając przy tym o korzyściach dla społeczeństwa, środowiska naturalnego, przemysłu i samej branży.

Karty paliwowe Eurowag to kompleksowe rozwiązanie, pozwalające na zarządzanie większością wydatków związanych z eksploatacją flotowych samochodów – nie tylko tankowaniem i mytami. Jakie funkcjonalności oferuje swoim użytkownikom? Dla jakich korzyści warto zdecydować się na wdrożenie tego rozwiązania w swojej firmie? Przyjrzymy się mu bliżej.

Karty paliwowe Eurowag. Czemu warto z nich korzystać?

Najważniejszą zaletą kart paliwowych jest na pewno wygoda. Odczują ją zarówno menedżerowie, jak i kierowcy. Pierwsi docenią brak konieczności wydawania gotówki pracownikom, a także ich rozliczania. Klienci Eurowag mają również dostęp do danych dotyczących tankowania, co ułatwia kontrolę wydatków oraz planowanie budżetu. Kierowcy zaś nie będą musieli wozić ze sobą gotówki, co jest rozwiązaniem nie tylko bardziej komfortowym, ale też bezpieczniejszym.

Na karty paliwowe Eurowag warto zdecydować się również ze względu na oszczędności. Klienci czeskiej firmy mogą skorzystać z preferencyjnych warunków przy zakupie paliwa, co w skali zaopatrzenia całej floty oznacza dużą redukcję wydatków. Większość taryf z oferty Eurowag obejmuje również zwrot VAT-u za tankowanie, myta i usługi serwisowe oraz akcyzy we wszystkich państwach, w których jest taka możliwość.

Karty paliwowe od Eurowag to rozwiązanie idealnie skrojone do potrzeb danego klienta. Świadczy o tym między innymi możliwość wyboru opcji systemu rozliczeń. W zależności od pakietu, te mogą odbywać się na podstawie wystawianej co tydzień faktury z 14-dniowym terminem płatności lub przedpłatą.

Na kupowaniu paliwa funkcjonalność kart Eurowag oczywiście się nie kończy. Za ich pomocą można też regulować opłaty drogowe. Na liście znajduje się 26 krajów, w tym Białoruś, Portugalia, Dania, Słowacja, Czechy, Szwecja, Holandia, Luksemburg, Niemcy, Polska, Litwa i Rumunia. Ich użytkownicy mogą też wygodnie płacić za przejazd tunelami Frejus, Mont Blanc, Herren, Warnow i Liefkenshoek. Możliwe jest ponadto płacenie mandatów oraz rozliczanie się za serwisowanie samochodów i holowanie, a także pobrania z bankomatów. Usługa jest dostępna we wszystkich miejscach obsługujących płatność kartami Mastercard.

Karty paliwowe Eurowag. Pakiety dostosowane do każdych potrzeb

W ofercie Eurowag cztery rodzaje kart paliwowych, z których każda przeznaczona jest dla klientów o nieco innych potrzebach i specyfice działalności. Są to:

- Eurowag ONE – przeznaczony dla dużych i średnich firm transportowych;

- Eurowag EASY – skierowany do mniejszych firm transportowych, kurierskich itp.;

- Eurowag VECTOR – rozwiązanie dla firm spedycyjnych;

- Eurowag FLEET – dedykowany firmom utrzymującym własną flotę pojazdów.

Przeczytaj też:
Goodyear ogłosił nawiązanie długoterminowej współpracy z firmą ZF

Strategiczna umowa połączy możliwości oferty Goodyear Total Mobility i rozwiązania Fleet Management Solutions (FMS) marki ZF.

Szykują się duże zmiany dla kierowców samochodów dostawczych

Zmiana potencjalnie dotyczy ponad 37 tysięcy przewoźników z busami.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Przewoźnicy mogą się już rejestrować w systemie e-TOLL

Ministerstwo Finansów uruchomiło rejestrację w systemie e-TOLL oraz Telefoniczne Centrum Obsługi Klienta.

Norma emisji spalin Euro VII od kiedy i dlaczego?

Przyszła norma emisji spalin Euro VII sprawi, że ciężarówki z silnikiem Diesla staną się jeszcze droższe. Naukowcy po raz pierwszy próbowali oszacować koszty produkcji.

IAA Commercial Vehicles 2022 w Hanowerze jest już ustalona data imprezy

Największe dla branży pojazdów użytkowych targi w Hanowerze powracają z formują tradycyjnej wystawy.

Volkswagen rekrutuje do klas patronackich. Od 17 maja zapisy

Już od 17 maja, wszyscy zainteresowani absolwenci szkół podstawowych będą mogli składać wnioski o przyjęcie do jednej z branżowych klas prowadzonych pod patronatem Volkswagen Poznań.

PACCAR Financial Europe obchodzi 20-lecie istnienia

W ciągu tych dwóch dziesięcioleci organizacja stała się wiodącą firmą finansującą ciężarówki DAF w Europie zarówno dla klientów, jak i dla dealerów.

Trzecia odsłona konferencji e-Leasing Day

Podczas wydarzenia firmy z sektora IT zaprezentują sposoby wykorzystania nowych technologii w biznesie leasingowym, a tematem przewodnim wszystkich wystąpień będzie zarządzanie projektami.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL