Nieszczęścia chodzą parami...

Stralis

Gdy kierowca ciężarówki wjechał w ciasną uliczkę nie spodziewał się tylu komplikacji, które miały nastąpić niebawem.

 

Ciąg zaskakujących zdarzeń dotknął kierowcę ciężarówki, który przez przypadek dostał się w rejon robót drogowych. Prawdopodobnie nawigacja skierowała go właśnie na tę drogę, która okazała się bardzo ciasną uliczką. Utrudnienia nie były jednak tylko z powodu samej drogi, lecz przy okazji prowadzonych prac. Niestety ciężarówka, podczas próby przejazdu, naruszyła sieć gazową. To był dopiero początek kłopotów. Na miejsce wezwano straż pożarną i policję. Jednak przed tym, chcąc wydostać się z pułapki, kierowca wysiadł ze swojej ciężarówki i polecił wsiąść "za kółko" niespełna 18 letniemu pasażerowi. Sam dawał znaki młodocianemu kierowcy, jak ma manewrować zestawem. Kłopot był jednak w tym, że ów młodzieniec nie posiadał prawa jazdy.

Policja, która przybyła na miejsce zdarzenia stwierdziła, że kierowca ciężarówki ma zatrzymane uprawnienia do kierowania pojazdami. Na domiar złego świadkowie podali, że samochodem manewrował drugi z mężczyzn. Po sprawdzeniu, okazało się, że on nie posiadał prawa jazdy. Sytuacja skomplikowała się, bo w obecnej sytuacji żaden z mężczyzn nie mógł opuścić swoim samochodem miejsca zdarzenia. Na szczęście sieć gazowa nie została rozszczelniona i nie trzeba było ewakuować uczestników zdarzenia i mieszkańców.

Przeczytaj też:
Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Wczoraj na drogach w Niemczech

Polska ciężarówka załadowana kłodami wypadła, w południe, z drogi S154 i przewróciła się.

Jazda ponadnormatywnym zestawem zakończyła się w areszcie

Aresztowaniem zakończyła się jazda kierowcy ciężarówki, który prowadził zestaw ponadnormatywny bez zezwoleń.

Palisz za kierownicą możesz być skontrolowany

W większości firm transportowych kierowcy ciężarówek mają zakaz palenia papierosów w kabinie. Są jednak takie, które pozwalają na odrobinę luksusu podczas jazdy. Jednak co może się stać, gdy patrol policji obserwuje palącego kierowcę?

Spektakularna akcja wydobycia polskiej ciężarówki

Zdarzenie miało miejsce na A6 niedaleko Bad Rappenau. 40-tonowa ciężarówka zjeżdża z autostrady i ląduje w środku drzew. 

Bardzo zmęczony chorwacki kierowca ciężarówki postanowił w końcu odpocząć. Dostał 9 tysięcy euro mandatu

Według komunikatu prasowego policji kierowca był nietrzeźwy. Został natychmiast zatrzymany, a jego ciężarówka skonfiskowana. Incydent miał miejsce w Arezzo w Toskanii.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL