Bardzo zmęczony chorwacki kierowca ciężarówki postanowił w końcu odpocząć. Dostał 9 tysięcy euro mandatu

Kierowca ciężarówki zmęczony

Według komunikatu prasowego policji kierowca był nietrzeźwy. Został natychmiast zatrzymany, a jego ciężarówka skonfiskowana. Incydent miał miejsce w Arezzo w Toskanii.

 

Na autostradzie A1 del Sole kierowca zatrzymuje pojazd, wyłącza światła i kładzie się spać. Dzięki bardzo szybkiej interwencji dwóch patroli policji ledwo udało się uniknąć wypadku. Postój w miejscu niedozwolonym to jednak nie jedyne przewinienie kierowcy. Funkcjonariusze zauważyli, że jest on pijany.

Kierowca ciężarówki został ukarany grzywną w wysokości 9 tys. euro i odebrano mu prawo jazdy. Kodeks w tych przypadkach nie przewiduje aresztowania, jeśli nie dojdzie do zdarzenia lub wypadku.
- Myślałem, że zatrzymałem się w miejscu odpoczynku - powiedział policji chorwacki kierowca. Wszystko tłumaczy test alkoholowy, który wykazał później stan odurzenia mężczyzny.

 

Przeczytaj też:
Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

Podczas rozładunku...

Podczas rozładunku ciężarówka pochyliła się do tyłu.

Odzyskano skradzione Volvo FH

Funkcjonariusze Straży Granicznej odzyskali Volvo FH warte 150 tys. zł.

Nie będzie długich zestawów ciężarowych na drogach Holandii

Holenderskie zestawy zwane Super EcoCombi (SEC), o długości 32 m, nie będą mogły poruszać się po drogach publicznych w Holandii.

Wczoraj na drogach w Niemczech

Polska ciężarówka załadowana kłodami wypadła, w południe, z drogi S154 i przewróciła się.

Jazda ponadnormatywnym zestawem zakończyła się w areszcie

Aresztowaniem zakończyła się jazda kierowcy ciężarówki, który prowadził zestaw ponadnormatywny bez zezwoleń.

Technologia DSRC wskaże ciężarówki z naruszeniami

Europejskie służby kontrolne rozpoczęły już testowanie urządzeń, które wykorzystują DSRC (Dedicated Short-Range Communication), czyli technologię pozwalającą na zdalne sczytywanie najważniejszych parametrów ze smart tachografów w pojazdach ciężarowych.

Palisz za kierownicą możesz być skontrolowany

W większości firm transportowych kierowcy ciężarówek mają zakaz palenia papierosów w kabinie. Są jednak takie, które pozwalają na odrobinę luksusu podczas jazdy. Jednak co może się stać, gdy patrol policji obserwuje palącego kierowcę?

Spektakularna akcja wydobycia polskiej ciężarówki

Zdarzenie miało miejsce na A6 niedaleko Bad Rappenau. 40-tonowa ciężarówka zjeżdża z autostrady i ląduje w środku drzew. 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL