Słowacki kierowca ciężarówki używał dwóch kart do tachografu

WITD Jelenia Góra

W dniu 14 maja inspektorzy z jeleniogórskiego oddziału Inspekcji Transportu Drogowego zatrzymali do kontroli samochód ciężarowy należący do przewoźnika ze Słowacji.

 

Ciężarowym MAN'em wykonywany był przejazd bez ładunku, jednak w ramach międzynarodowego zarobkowego przewozu drogowego rzeczy. W trakcie oględzin stanu technicznego pojazdu inspektorzy stwierdzili usterki techniczne dotyczące uszkodzonego bieżnika opony koła na drugiej osi oraz braku tablicy rejestracyjnej.

W wyniku dalszej kontroli w tym weryfikacji czasu pracy i szczegółowej analizy danych zapisanych na karcie kierowcy, jak również danych zapisanych w pamięci tachografu, inspektorzy stwierdzili, że kontrolowany kierowca - niezgodnie z przepisami - korzysta z drugiej karty do tachografu. Kierowca przyznał się do nielegalnego stosowania karty innego kierowcy i dobrowolnie oddał ją kontrolującym inspektorom.

Wobec przedsiębiorcy inspektorzy wszczęli postępowanie administracyjne, a na kierowcę nałożyli mandaty karne za stan techniczny pojazdu i za łamanie ustawy o czasie i wypoczynku kierowców w transporcie drogowym. Kierowcy ciężarówki zatrzymano również dowód rejestracyjny pojazdu z powodu stwierdzonych usterek technicznych.

Info: WITD Dolny Śląsk

Przeczytaj też:
Niezabezpieczony ładunek przebija plandekę naczepy

Przyczyną tego zdarzenia było prawdopodobnie złe zabezpieczenie ładunku. Na szczęście nie doszło do tragedii.

Transport samochodów do Polski, jako odpady niebezpieczne

W czwartek 2 września niemiecka policja przeprowadziła poważną kontrolę transportu odpadów, w transporcie odpadów znalazły się m.in. samochody do Polski.

Ponad 1300 euro kary dla kierowcy ciężarówki

To była zwykła rutynowa kontrola na A92. Jednak dla 52-letniego kierowcy ciężarówki ten dzień był bardzo złym dniem.

Rekordzista z prędkością do 133 km/h

W dniu 6 sierpnia 2021 r. około godziny 7:00 patrol policji drogowej Donauwörth rutynowo sprawdzał 40-tonową ciężarówkę.

Przekazywanie danych telematycznych a RODO

BGL i ELVIS ostrzegają spedytorów i firmy transportowe przed nieostrożnym przekazywaniem danych telematycznych osobom trzecim. Istnieje ryzyko konsekwencji związanych z ochroną danych i kar za naruszenia RODO.

Kierowca ciężarówki jechał bez zapiętych pasów?

Wczoraj we wczesnych godzinach porannych doszło do niebezpiecznego wypadku.

Trakerska codzienność, czy przypadek?

Ciężarówka uszkodziła trzy samochody osobowe podczas manewrów na parkingu, a inna wywołała falę powodziową.

Wakacyjno-weekendowe zakazy jazdy kogo dotyczą?

Kierowcę, który pomimo obowiązującego zakazu ruchu dla ciężarówek postanowił wyjechać na drogę, skontrolowali lubuscy inspektorzy ITD.

Kierowca - szef podczas kontroli drogowej

Kierowca, będący jednocześnie szefem firmy transportowej użył magnesu do zakłócenia pracy tachografu. Jednocześnie zaingerował w prawidłowość pomiaru drogomierza.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL