Pomoce naukowe od Mercedes-Benz Trucks trafiają do szkół zawodowych

MercedesTrucks

W Ostrołęce odbyło się uroczyste przekazanie pomocy naukowych uczniom Zespołu Szkół Zawodowych nr 2.

 

Uczniowie z klasy o kierunku kierowca-mechanik będą teraz mogli lepiej zgłębić wiedzę z budowy silników spalinowych. Spółka Mercedes-Benz Trucks Polska przekazała ZSZ nr 2 w Ostrołęce silnik ciężarowego Mercedesa.

Kierowcy ciężarówek to potężna grupa zawodowa, a mimo to ciągle ich brakuje na rynku pracy. Przewoźnicy mówią, że brak kierowców jest problemem, który w sposób najwyższy utrudnia prowadzenie przez nich firm. Wszystkie działania, które w jakikolwiek sposób wspierają kształcenie kierowców w polskich szkołach są ważne

Dodatkowo przed szkoła pojawił sie najnowszy Mercedes-Benz Actros demo truck. Prezes Mercedes-Benz Trucks Polska Przemysław Rajewski zaprezentował ciężarówkę zgromadzonym gościom.

- Przywieźliśmy nasz najnowszy produkt, którym jest Mercedes-Benz Actros, żeby pokazać jak wygląda nowoczesny samochód ciężarowy. Praca kierowcy nie musi być ciężka. Mamy wiele systemów, które obecnie ułatwiają pracę kierowcy - powiedział Przemysław Rajewski.

O atrakcyjności zawodu kierowcy - mechanika mówił też Jan Buczek, prezes ZMPD: - Przez ponad 30 lat zawód mechanik był wymazany z listy zawodów do nauczania i w związku z tym ci, którzy chcieli w tym zawodzie się kształcić, musieli zdobyć kwalifikacje na komercyjnych kursach. Staraliśmy się, aby ten zawód przywrócono. Udało się. Od ponad 6 lat jest ten zawód nauczany w szkołach.

Szkoła w Ostrołęce jest jedną z 11 szkół w Polsce, która otrzyma wsparcie z Mercedes-Benz Trucks Polska. Niebawem ZSZ w Ostrołęce wzbogaci się jeszcze o skrzynie biegów i inne podzespoły Mercedesa.

Info: Tygodnik Ostrołęcki

Przeczytaj też:
Limitowana wersja Actrosa Edition 2 dla polskiego przewoźnika

Seria Mercedes-Benz Actros Edition 2 liczy zaledwie 400 ciągników wyprodukowanych przez spółkę Daimler Truck na całym świecie. Cztery z limitowanej edycji sprzedał Kujawski Truck Center z Rogówka pod Toruniem. Pierwszy model wydany został spółce ADAMTRANS.

Uproszczone egzaminy dla kierowców ciężarówek - jednak nie u nas

 Władze brytyjskie podjęły bezprecedensową serię decyzji. System licencjonowania został maksymalnie uproszczony, aby liczba egzaminów na prawo jazdy kategorii C+E mogła wzrosnąć.

Elektryczne ciężarówki Mercedes-Benz Trucks już niebawem w produkcji

Dzisiaj Mercedes-Benz Trucks zaprezentował kilka innowacji w swoich pojazdach ciężarowych. Chodzi przede wszystkim o ciężarówki elektryczne.

300-tysięczna ciężarówka

Fabryka ciężarówek Aksaray firmy Mercedes-Benz Turcja, założona w 1986 roku, wyprodukowała swoją 300-tysięczną ciężarówkę.

Mercedes-Benz coraz bardziej elektryczny

Rozpoczęcie seryjnej produkcji eEconica w fabryce Mercedes-Benz w Wörth zaplanowano na drugą połowę 2022 r.

Ciężarówka Mercedes-Benz eActros już w seryjnej produkcji

Zakład Mercedes-Benz Trucks w Wörth rozpoczął seryjną produkcję modelu eActros. Ciężarówka jest dostępna, jako pojazd dwu- lub trzyosiowy
o dopuszczalnej masie całkowitej 19 lub 27 ton.

Mercedes-Benz Trucks wprowadza na rynek nowego eActrosa

Już niedługo, bo 30 czerwca Mercedes-Benz Trucks będzie świętować światową premierę elektrycznej ciężarówki eActros.

IAA Commercial Vehicles 2022 w Hanowerze jest już ustalona data imprezy

Największe dla branży pojazdów użytkowych targi w Hanowerze powracają z formują tradycyjnej wystawy.

Rejestracje nowych pojazdów użytkowych - ciężarówki, autobusy i samochody dostawcze

W kwietniu 2021r. zarejestrowano 3243 pojazdy użytkowe pow. 3,5 t, to ponad trzykrotnie więcej (+226,9%), niż przed rokiem.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL