Agregaty Thermo King zasilane olejem roślinnym

Thermo King agregaty naczepy

Thermo King ogłosił, że zatwierdza stosowanie, zawierającego hydrorafinowany olej roślinny HVO, paliwa do agregatów chłodniczych w ciężarówkach i naczepach.

 

Zastosowanie biodegradowalnego HVO zamiast tradycyjnego oleju napędowego prowadzi do nawet 90% redukcji emisji gazów cieplarnianych i cząstek stałych z silnika przy niezmienionej wydajności.

Firma Thermo King dokładnie przetestowała paliwo Biodiesel HVO w swoich agregatach chłodniczych stosowanych w pojazdach ciężarowych i naczepach na trasach oraz przeprowadziła testy wytrzymałościowe w swoim laboratorium w zakładzie produkcyjnym w Galway w Irlandii. Wyniki wykazały, że praca agregatów nie jest zaburzona nawet w niskich, ujemnych temperaturach otoczenia. Paliwo Biodiesel HVO może być używane jako zamiennik paliwa typu Drop-in lub mieszane ze zwykłym olejem napędowym bez konieczności modyfikacji silnika lub częstszych przeglądów.

Ten krok Thermo King jest częścią działań podjętych przez firmę Trane Technologies w celu uczynienia postępów w kwestii spełniania zobowiązań dotyczących zrównoważonego rozwoju do roku 2030.

Przeczytaj też:
Schmitz Cargobull - masowy spadek zamówień i szybka poprawa

Rok finansowy 2020/21 w Schmitz Cargobull to przede wszystkim sytuacja związana z koronawirusem, jednak firmie szybko udało się osiągnąć pozytywny wynik i utrzymać swoją pozycję rynkową, jako wiodącego europejskiego producenta naczep.

Wydanie IVECO S-WAY NP dla firmy Sachs Trans International Rynek nowych naczep w górę

Grupa nowych przyczep i naczep o DMC pow. 3,5 t osiągnęła, od początku roku, wynik 23 742 szt., co oznacza zwiększenie popytu na te pojazdy o 118% w porównaniu z sytuacją sprzed roku.

Petronas Urania Road Show - poznajemy oleje do samochodów ciężarowych

Ponad 200 osób zjechało na Autodrom Jastrząb, aby poznać gamę produktów smarnych marki Petronas podczas tegorocznej imprezy Petronas Urania Road Show. Uczestnikami spotkania byli klienci oraz partnerzy serwisowi firmy Suder.eu, która od niedawna jest oficjalnym dystrybutorem olejów silnikowych Petronas do samochodów ciężarowych.

 

 

Trailer Dynamics i Krone ogłaszają strategiczne partnerstwo

Wspólnym celem jest opracowanie zelektryfikowanej naczepy gotowej do produkcji seryjnej.

Przewoźnicy chcą przesunięcia wprowadzenia systemu opłat e-TOLL - list do Premiera

Sygnatariusze Forum Transportu Drogowego żądają od premiera Mateusza Morawieckiego zawieszenia systemu e-TOLL do czasu zapewnienia jego pełnej sprawności.

Prezentacja naczep w oddziałach EWT Truck & Trailer Polska

Rok po otwarciu dwóch serwisów dealera marki Schmitz Cargobull, firma zdecydowała się na prezentację nowych pojazdów, które zamierza oferować swoim klientom.

 

Prawo jazdy przy cukrzycy? Zmiana przepisów ułatwia zdobycie uprawnień kierowcy

Nieświadomość hipoglikemii nie jest już przeciwwskazaniem do posiadania prawa jazdy dla osoby chorującej na cukrzycę. Pod warunkiem jednak, że na stałe korzysta ona z systemu do monitorowania glikemii w czasie rzeczywistym (CGM-rt).

Od 1 października - kolejny etap kontroli na granicy UK – UE

Z dniem 1 października 2021 roku nastąpią kolejne zmiany w zasadach przeprowadzania kontroli granicznej pomiędzy UK a UE. Poniżej lista planowanych zmian:

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL