Gdy prowadzisz w trybie OUT

WITD Gorzów

Lubuski WITD zatrzymał do kontroli na S3 polską ciężarówkę, która jechała z Kutna do Szczecina.

 

Podczas kontroli ustalono, że kierowca rozpoczynając przewóz w Kutnie włączył w tachografie tryb OUT (jazda poza zakresem) oraz nie włożył do tachografu karty kierowcy. W danym przypadku kierowca nie mógł tak postąpić, ponieważ przewóz ten podlegał pod przepisy socjalne w transporcie drogowym oraz przepisy dotyczące tachografów samochodowych. Kierowca w taki sposób prowadził pojazd przez około 55 minut. Dodatkowo z zapisów tachografu wynikało, że kierowca często używał trybu OUT nie rejestrując swojej aktywności na karcie kierowcy.

Inspektor stwierdził również, że ciągnik siodłowy od ponad trzech miesięcy nie ma ważnych badań technicznych i dodatkowo jest niesprawny. Szyba czołowa pojazdu była pęknięta i uszkodzony był układ oczyszczania spalin - do instalacji elektrycznej pojazdu podłączony był niedozwolony emulator AdBlue.

Kierowcę ukarano mandatami w wysokości 2200 złotych, a wobec przedsiębiorcy i osoby zarządzającej transportem w przedsiębiorstwie zostaną wszczęte postępowania w sprawie nałożenia kary pieniężnej. Ponadto zatrzymany został dowód rejestracyjny ciągnika siodłowego.

Info: WITD Gorzów Wlkp.

Przeczytaj też:
Co może zaskoczyć kierowców w porcie w Hamburgu

Firmy MAN Truck & Bus oraz Hamburger Hafen und Logistik, HHLA pomyślnie zakończyły pierwsze testy praktyczne programu Hamburg TruckPilot. Chodzi o wykorzystanie autonomicznych ciężarówek w terminalach portowych.

KamAZ K5 we flocie CRAFTER Group

Grupa CRAFTER, z siedzibą w Moskwie, poinformowała o nabyciu dwudziestu ciągników siodłowych KamAZ K5.

Polska ciężarówka utknęła w Sotiello pomimo znaków ostrzegawczych

Niewłaściwe wskazania GPS doprowadziły kierowcę do smutnego zakończenia. Otrzymał mandat i musiał wezwać holownik.

KamAZ z nowym podwoziem średniej ładowności

Firma KamAZ wyprodukowała kilka egzemplarzy nowej średniej serii 53251 z kabiną ciągnika siodłowego K5, która została zapożyczona z ostatniej generacji Mercedes-Benz Actros.

Czy będą kontrole na granicy polsko-niemieckiej?

Związek Policji Federalnej potwierdził swój plan po tym, jak coraz większa liczba uchodźców napłynęła nielegalnie do Niemiec.

BAG podsumowało kontrole kierowców ciężarówek

Federalny Urząd Transportu Towarowego, co miesiąc składa raport z działań kontrolnych na drogach w Niemczech.

Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL