Truck & Bus Tydzień Kontroli w Europie

Truck and bus

W ramach ogólnokrajowego tygodnia kontroli handlowego transportu pasażerskiego i towarowego na parkingu Langer Heinrich przy B71 utworzono punkt kontrolny dla ciężarówek.

 

Policjanci z wydziału kontroli transportu Policji w Stendal przeprowadzili kontrole we współpracy z pracownikami Federalnego Biura Transportu Towarowego (BAG).Policjanci sprawdzają między innymi stan techniczny i zabezpieczenie ładunków pojazdów. Ponadto zwraca się szczególną uwagę na przestrzeganie przepisów dotyczących okresów prowadzenia pojazdów i odpoczynku kierowców ciężarówek i autobusów.

W sumie funkcjonariusze sprawdzili wczoraj 47 pojazdów. W rezultacie wystawiono 31 mandatów. W przypadku 8 kierowców zakazano dalszej jazdy.
W 4 przypadkach policjant zauważył niewystarczająco zabezpieczony ładunek pojazdów.
Najczęstszymi przypadkami były naruszenia czasu prowadzenia pojazdu i odpoczynku.

Głównym celem tygodni kontrolnych akcji Truck & Bus jest zwiększenie bezpieczeństwa drogowego i zmniejszenie liczby zabitych i ciężko rannych w ruchu drogowym.


Info: Polizei Stendal/Twitter

Przeczytaj też:
Co może zaskoczyć kierowców w porcie w Hamburgu

Firmy MAN Truck & Bus oraz Hamburger Hafen und Logistik, HHLA pomyślnie zakończyły pierwsze testy praktyczne programu Hamburg TruckPilot. Chodzi o wykorzystanie autonomicznych ciężarówek w terminalach portowych.

KamAZ K5 we flocie CRAFTER Group

Grupa CRAFTER, z siedzibą w Moskwie, poinformowała o nabyciu dwudziestu ciągników siodłowych KamAZ K5.

Polska ciężarówka utknęła w Sotiello pomimo znaków ostrzegawczych

Niewłaściwe wskazania GPS doprowadziły kierowcę do smutnego zakończenia. Otrzymał mandat i musiał wezwać holownik.

KamAZ z nowym podwoziem średniej ładowności

Firma KamAZ wyprodukowała kilka egzemplarzy nowej średniej serii 53251 z kabiną ciągnika siodłowego K5, która została zapożyczona z ostatniej generacji Mercedes-Benz Actros.

Czy będą kontrole na granicy polsko-niemieckiej?

Związek Policji Federalnej potwierdził swój plan po tym, jak coraz większa liczba uchodźców napłynęła nielegalnie do Niemiec.

BAG podsumowało kontrole kierowców ciężarówek

Federalny Urząd Transportu Towarowego, co miesiąc składa raport z działań kontrolnych na drogach w Niemczech.

Niemcy rekrutują truckerów z Włoch i oferują im wyższe zarobki

Niemcy chcą rozwiązać problem niedoboru kierowców ciężarówek rekrutując kierowców z zagranicznych firm przewozowych wjeżdżających do tego kraju swoimi ciężarówkami.

Wielka Brytania boryka się ze skutkami braku kierowców i dlatego chce rozszerzyć kabotaż

W walce z rażącym niedoborem kierowców ciężarówek rząd brytyjski chce złagodzić zasady pracy dla zagranicznych firm transportowych.

Incydent na granicy. Pociąg z ciężarówkami zmuszony do powrotu do Szwajcarii

Pociągi przewożące ciężarówki, jako element transportów intermodalnych, po raz pierwszy przejechały trasę Freiburg–Novara 11 lipca 2001 roku. Przewoźnikiem jest firma RAlpin z Freiburga, która od tego czasu przerzuciła ponad 1,7 miliona pojazdów ciężarowych z dróg na tory odciążając Alpy Szwajcarskie.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL