Bury Sp. z o.o. zamawia kolejne 60 ciągników MAN TGX NG

Bury Lublin  MAN Truck

Pierwsze 20 nowych ciężarówek MAN TGX firma Bury odebrała pod koniec października ub.r.

 

Pół roku później przewoźnik z Lublina zamawia kolejne 60 ciągników siodłowych MAN TGX 18.510 4x2 BLS. Pojazdy zostaną wyposażone w fabryczną, elektryczną klimatyzację postojową, szczególnie przydatną na trasach południowej Europy oraz system telematyczny RIO.

- Ciągniki siodłowe MAN TGX nowej generacji to wyjątkowo oszczędne i niezawodne pojazdy, które sprawdziły się już w naszej firmie, przemierzając wiele tysięcy kilometrów po drogach Europy. Wyjątkowy komfort nowej kabiny spotkał się z dużym uznaniem wśród naszych kierowców, dlatego zdecydowaliśmy się powiększyć tabor o kolejne 60 pojazdów nowej generacji - powiedział Jacek Bury, prezes firmy Bury Sp. z o.o.

- Nagrodzony tytułem Truck of the year ciągnik MAN TGX to pojazd stworzony z myślą o obniżeniu kosztów eksploatacji, jak również o najlepszych warunkach pracy dla kierowcy. Cieszę się, że przewoźnicy tacy jak firma Bury potwierdzają to, czego dowodem są kolejne zamówienia, tym razem w wersji z pełnym kontraktem serwisowym - skomentował Marc Martinez, prezes MAN Truck & Bus Polska Sp. z o. o.

Dostawy pojazdów rozpoczną się w styczniu 2022, a zakończą w połowie roku. Grupa Bury oraz firma MAN Truck & Bus Polska współpracują ze sobą od ponad 10 lat. We flocie lubelskiego przewoźnika znajduje się ponad 160 pojazdów ciężarowych MAN, w tym ok. 100 ciągników siodłowych i 60 podwozi. Firma specjalizuje się w transporcie warzyw i owoców z południa Europy, głównie z Hiszpanii, Grecji, Włoch, Portugalii, ale też ładunków z Francji, Anglii, Niemiec, Ukrainy i Rumunii.
Od roku 2011 firma jest partnerem serwisowym MAN Truck & Bus Polska, posiada autoryzowane stacje serwisowe w Lublinie oraz Radomiu.

Zamówione ciężarówki objęte będą 60-cio miesięcznym pełnym kontraktem serwisowym MAN ComfortSuper oraz gwarancją mobilności.

Przeczytaj też:
Schmitz Cargobull wznawia produkcję naczep w Wielkiej Brytanii

Wiodący europejski producent naczep Schmitz Cargobull otwiera nową fabrykę w Manchesterze, produkowane będą tam niestandardowe pojazdy dla brytyjskich i irlandzkich operatorów.

Nowy FIAT Doblo i Fiorino

Można już składać zamówienia na nowe Doblò MY 2022 i Fiorino wyposażone w nowe silniki wysokoprężne MultiJet2 zgodne z Euro 6D-Final.

Zachęta finansowa dla kierowców ciężarówek w Wielkiej Brytanii

Tesco oferuje kierowcom ciężarówek premię w wysokości 1000 funtów za pracę w transporcie towarów do sieci supermarketów.

Utrudnienia dla kierowców wjeżdżających do Niemiec z Holandii

We wtorek 27 lipca 2021 r. Holandia ponownie zostanie sklasyfikowana przez Niemcy, jako obszar wysokiego ryzyka.

Polska pod wpływem alkoholu?

Opublikowana przez NIK informacja wskazuje, że w 9 na 10 skontrolowanych komend policji miały miejsce nieprawidłowości związane z kalibracją alkomatów.

Polski transport odnotowuje wyraźny wzrost przewozów

W pierwszej połowie 2021 roku na niemieckich drogach jeździło znacznie więcej ciężarówek podlegających opłatom drogowym z Polski, Rumunii, Litwy i Czech, niż w analogicznym okresie roku poprzedniego.

Hegelmann buduje pierwszą w Polsce przestrzeń serwisową dla kierowców ciężarówek

Grupa Hegelmann z siedzibą w Bruchsal buduje pierwszy w Polsce hub dla kierowców ciężarówek. Kompleks pomieści 750 kierowców, a otwarcie planowane jest na 2022 rok.

Nowy punkt MAN Truck & Bus na serwisowej mapie Polski

Citronex inwestuje w punkt serwisowy ciężarówek MAN.

 

Zwolnienie dla niektórych transportów na niedziele i święta w Nadrenii-Palatynacie

W związku z obecną katastrofą powodziową w Nadrenii-Palatynacie i Nadrenii Północnej-Westfalii Rząd Federalny zdecydował o wyjątkach od czasu jazdy i odpoczynku dla transportów, które są związane z pomocą i usuwaniem skutków szkód spowodowanych przez ulewy.

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL