Przeładowane ciężarówki zatrzymane w okolicy Bydgoszczy

WITD Bydgoszcz

Działania bydgoskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dniu 5 maja br. ukierunkowane były na eliminowanie z dróg przeładowanych pojazdów.

 

Na pierwsze przeładowane ciężarówki inspektorzy nie musieli długo czekać.

Pierwszym wytypowanym do kontroli pojazdem członowym krajowy przewoźnik drogowy transportował arkusze blachy stalowej. Po zważeniu okazało się, że zestaw zamiast przepisowych 40 ton waży o prawie 13 ton więcej (52,85 ton). Ponadto nacisk pojedynczej osi napędowej ciągnika przekraczał 11,5-tonową normę o prawie 3 tony i wynosił 14,45 ton, a potrójna oś naczepy zamiast przepisowych 24 ton wywierała na drogę naciski większe o ponad 6 ton (30,4 ton).

Drugi wytypowany do kontroli zestaw przewoził w stalowych kontenerach odpady produkcji zwierzęcej. W tym przypadku zespół pojazdów ważył 46,15 ton i okazał się za ciężki po ponad 6 ton, co skutkowało także przekroczeniem dopuszczalnych 19 ton nacisków podwójnej osi napędowej pojazdu samochodowego.

Ostatni zatrzymany do kontroli pojazd to dwuosiowa ciężarówka, którą lokalny przedsiębiorca przewoził bloczki betonowe na paletach. W tym przypadku 18-tonowa norma masy całkowitej tego pojazdu przekroczona o ponad 5 ton, bowiem ciężarówka ważyła 23,3 ton. Rekordowy okazał się nacisk jej pojedynczej osi napędowej, który zamiast przepisowych 11,5 ton wyniósł ponad 15 ton.

Info: WITD Bydgoszcz

Przeczytaj też:
Niebezpieczeństwo spadło z nieba

Zupełnie niespodziewanie, dla kierowcy ciężarówki, okazała się sobotnia kolizja z samolotem.

Kierowca kradnie paliwo innemu kierowcy - film

Niedawno pisaliśmy o tym, że policja wykryła sprawców włamań do naczep ciężarówek. Przyszedł w końcu też czas na złodziei paliwa.

Sto procent przeładowany

Zatłoczona autostrada A1 z Bremy do Hamburga. Niemiecka policja zauważa polskiego busa. Ma jakoś mocno ugięte opony...

Kiedy szef zastępuje kierowcę...

Inspektorzy lubuskiej Inspekcji Transportu Drogowego stwierdzili, że kierowca zatrzymanej ciężrówki wielokrotnie rażąco naruszał również normy czasu pracy kierowcy.

Ciężarówka z nieprzytomnym kierowcą taranowała barierki i znaki drogowe

Uszkodzone bariery drogowe, zepsute znaki - ciężarówka z nieprzytomnym kierowcą przetoczyła się 30 kilometrów po autostradzie w Dolnej Frankonii.

Polska ciężarówka zatrzymana w związku z przemytem znacznej partii papierosów

Duńska policja zatrzymała ciężarówkę z 15 milionami papierosów bez banderoli. Policjanci czekali na granicy, gdy polska ciężarówka wjechała na ich terytorium.

Pługo-piaskarki do poprawy stanu technicznego

Po raz kolejny, przez zbliżającym się sezonem zimowym, pojazdy zimowego utrzymania dróg musiały poddać się badaniom technicznym.

Rekordzista z dystansem 1826 km w ciągu 24 godzin

1826 km w ciągu 24 godzin bez zatrzymywania. Rezultat to 8310 Euro mandatu.

Ciężarówka zjechała z promu, podczas gdy kierowca pił kawę na pokładzie

Było jeszcze ciemno, kiedy zestaw ciężarowy zjechał z promu do wody w porcie Hvalpsund.

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL

Wyszukiwarka

Informacje