Ponad połowa ciężarówek z nieprawidłowo zabezpieczonym ładunkiem

Zabezpieczenie ładunków kontrole

Pod koniec kwietnia, gdy kierowcy ciężarówek spieszyli się do domów na długi weekend, belgijska policja przeprowadziła akcję pod kątem zabezpieczenia ładunków.

 

Ze 182 wszystkich skontrolowanych ciężarówek, aż 104 miało nieprawidłowo zamocowane ładunki. Aż 55 pojazdów musiało zostać unieruchomionych, aż do czasu odpowiedniego zabezpieczenia ładunku. W sumie nałożono 51 natychmiastowych grzywien i wydano kolejnych 21 raportów policyjnych. W tym osiem przeciwko nadawcom i jeden przeciwko nadawcy.

Spektakularnym przykładem niebezpiecznego transportu okazała się ciężarówka załadowanym dwoma blokami kamienia naturalnego. Belka podtrzymująca bloki została zgnieciona pod ciężarem bloku. Maty antypoślizgowe, znajdujące się pod kamieniami, były tak cienkie, że nie spełniały żadnej roli, po prostu się przetarły.
Inny kierowca przewoził opony. Jego ciężarówka miała 4,30 metra wysokości łącznie z ładunkiem. Podczas gdy policja zatrzymywała ciężarówkę na parking, jedna opona spadła z otwartej skrzyni ładunkowej.

Info: Police Domaniale

Przeczytaj też:
Przeładowane ciężarówki zatrzymane w okolicy Bydgoszczy

Działania bydgoskiej Inspekcji Transportu Drogowego w dniu 5 maja br. ukierunkowane były na eliminowanie z dróg przeładowanych pojazdów.

Przemyt narkotyków na pokładzie ciężarówki zatrzymanej w Polsce (video)

Jak donosi KAS samochód ciężarowy przewoził ładunek z Hiszpanii do Polski.

Pomysłowy kierowca ciężarówki na trasie Turcja - Rosja

 Co zrobić, gdy brakuje pieniędzy na naprawę, a do domu daleko... Rumuński kierowca, zamiast wymienić uszkodzone koło, postanowił podwiesić pasami całą oś.

Dlaczego nie wolno wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówkę. Nowa akcja policji w Niemczech

Proszę nie wjeżdżać bezpośrednio przed ciężarówką - tak brzmi hasło policji z Dortmundu informujące kierowców innych aut o zagrożeniu.

Gdy przewozimy drewno...

Na tzw. "drewnianym szlaku", z Niemiec do Szczecinka, inspektorzy z WITD zatrzymali do rutynowej kontroli ciężarówkę należącą do polskiego przewoźnika.

Piwo ląduje na poboczu. Wypadek polskiej ciężarówki na autostradzie A10

W poważnym wypadku, w sobotnie popołudnie, na autostradzie A 10 brała udiał polska ciężarówka, która wypadła z pasa ruchu i przewróciła się na poboczu drogi.

Za legalizację tachografów trafił do prokuratury

Jak donosi mazowiecka policja 43-letni mieszkaniec Ciechanowa usłyszał zarzuty za niezgodne z przepisami legalizowanie tachografów u klientów.

Gdy nie masz pieniędzy... Ciężarówka blokowała drogę przez czternaście godzin

Obfite opady śniegu w rejonie Liberca utrudniły ruch, zwłaszcza dla ciężarówek. Jednej z nich nie udało się bezpiecznie przejechać przez wzgórze Albrechtický i po poślizgu utknęła, blokując cała drogę przez około czternaście godzin.

Polski przewoźnik z karą ponad stu trzydziestu tysięcy złotych

Duńska policja poinformowała o kontroli drogowej polskiej ciężarówki i nałożeniu gigantycznej grzywny.

 

Wyszukiwarka

Informacje

Zapisz się do newslettera

Raz w tygodniu otrzymasz od nas przegląd wydarzeń z branży TSL